ST52E Benzinmotor 52ccm Welke motor is dit?

Discussie in 'Brandstof vliegtuigen' gestart door rwijnhov, 1 apr 2009.

  1. plotterwelt

    plotterwelt

    Lid geworden:
    5 aug 2006
    Berichten:
    15.627
    Locatie:
    Oss
    Het afstellen van een ontsteking is geen tuning en bij de vliegmotoren ook geen probleem meer .
    Dan was het vroeger lastiger om de VWkever met de lichtlamp in te stellen . :D

    En de merk motoren hoef je ook niet te bewerken , je verlies ook je garantie daar bij (bij TC is die 5 jaar)

    Bij TC worden alle motoren uit elkaar geschroeft om te kijken of er geen bramen of andere produktie fouten te erkennen zijn .

    Ik heb al eens een paar 62er omgebouwt naar elektronische ontsteking maar dat is voor mij ook geen tuning ,wel een verbetering in loopcultuur .

    Mvg Johan
     
  2. rwijnhov

    rwijnhov

    Lid geworden:
    3 nov 2008
    Berichten:
    1.462
    Locatie:
    St.Anthonis
    Overigens ben ik nog wel steeds niet eens met de stelling. Dat deze motor een brol zou zijn omdat het een chinees is. Zeker na een grondige eerste inspectie op bramen e.d. en met een goede ontsteking zal de motor waarschijnlijk gewoon betrouwbaar zijn.
     
  3. plotterwelt

    plotterwelt

    Lid geworden:
    5 aug 2006
    Berichten:
    15.627
    Locatie:
    Oss
    Dan word het tijd het te gaan weer leggen en hem op een 3D kist te gaan zetten en te vliegen . :D

    Mvg Johan
     
  4. rwijnhov

    rwijnhov

    Lid geworden:
    3 nov 2008
    Berichten:
    1.462
    Locatie:
    St.Anthonis
    Punt 1 ik heb geen grote 3d-kist :) . Punt 2 ik moet hem eerst nog maar eens binnen zien te krijgen :) Punt 3 ik heb nog steeds geen goede argumenten van je gehoord waarom deze motor onbetrouwbaar zal lopen, het enig dat je zegt is dat het geen zenoah is en daarom dus een brol motor is. Dus geef me nu eens goede onderbouwde argumenten? :)
     
  5. plotterwelt

    plotterwelt

    Lid geworden:
    5 aug 2006
    Berichten:
    15.627
    Locatie:
    Oss
    Ik zeg niet dat het een " brol " motor is .

    Ik zeg alleen dat het niet werkt zoals jullie denken dat het gaat .

    Paar punten als voorbeeld :
    De afscherming van de ontsteking houd 5 cm voor de bougiedop uit rubber op .
    m.a.w. die heeft geen afscherming .

    Als je een 3W ontsteking (zelf meegemaakt) op een ZG-62 zet en je de orginale dop van ZG er op laat kom je niet tot vliegen , hij stoort zo geweldig dat alle servo's staan te bewegen .
    Eerst na een ontstoorde (1kw) metalen bougiedop van bosch te nemen en deze met het massa geflecht te verbinden was de storing weg .

    Ook heb ik nog nooit een Walbro nabouw gehat die een beetje was in te stellen .
    Bij de motorzagen werd die gewoon uitgewisselt voor een orginal walbro wat oplaast goedkoper was als telkens weer te moeten instellen voor de klant.

    Maar daar kom je zelf nog wel achter als je de motor op een model in de lucht brengt .

    Mvg Johan
     
  6. Arjan van Werde

    Arjan van Werde

    Lid geworden:
    2 mei 2003
    Berichten:
    541
    Locatie:
    Budel
    Je kan elke motor met magneetontsteking ombouwen naar elektronische onsteking,
    Niks moeilijks aan, dit gaat iedereen lukken.
    Ik ben op dit moment bezig om 3 chinese kettingzaagmotoren (80cc) om te bouwen.
    De eerste heeft al gelopen. Loopt prima. Alleen net als ze bij TC ook doen, even de motor uit elkaar halen om te inspekteren op bramen etc.(dat doen die chinezen niet voor je)

    Groeten Arjan
     
  7. rwijnhov

    rwijnhov

    Lid geworden:
    3 nov 2008
    Berichten:
    1.462
    Locatie:
    St.Anthonis
    @Johan,

    Dat van die ontsteking daar waren we het al over eens. Je andere beweringen zijn gestaafd op ........ helemaal niks. Aangezien je deze motor nog nooit gezien hebt, of hebt horen lopen. Ik wil hier niet mee zeggen dat je er geen verstand van zou hebben, maar je verkoopt nu je stellingen als waarheden terwijl je heel deze motor nog nooit gezien hebt. Nu gaan mensen denken dat zo'n motor niets kan zijn omdat jij het zegt. Terwijl je de motor nooit gezien of gehoord hebt. Nogmaals ik ben het vaak met je eens en vind je aanvulllingen zeer waardevol. Maar in dit geval ben je volledig ongefundamenteerd bezig.
    Dit is overigens geen persoonlijke aanval en ook niet als zodanig bedoeld :) :). Dus vat het aub niet verkeerd op. Ik ben het gewoon op dit moment nog niet met je eens. Kan goed zijn nadat ik de motor gezien heb dat ik het wel met je eens ben hoor :) maar dan is dat wel gebaseerd op feiten. :)
     
  8. Arjan van Werde

    Arjan van Werde

    Lid geworden:
    2 mei 2003
    Berichten:
    541
    Locatie:
    Budel
    Als je een ontsteking opbouwt moet je ook de komplete onsteking opbouwen en niet gaan klooien met andere bougiedoppen.
    Dus gewoon de onsteking kompleet laten van sensor tot bougiedop ,monteren klaar.
    Werkt gegarandeerd want die onsteking weet echt niet of hij nu op een chinese motor zt of op een zenoah 3W of MVVS, hij doet gewoon zijn werk en dat is op het juiste moment vonken.
     
  9. plotterwelt

    plotterwelt

    Lid geworden:
    5 aug 2006
    Berichten:
    15.627
    Locatie:
    Oss
    Dat klopt , maar de 3W heeft de 10 mm bougie,s en de Zenoah 14 mm en dan was de snelste manier de dop van ZG op de ontsteking te zetten .

    [​IMG]

    Wat denk je wat hier voor motor in zit . :D

    Precies , jou industriemotor .
    Deze komplete zaag kost in de verkoop 125€

    Mvg Johan
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 7 dec 2015
  10. rwijnhov

    rwijnhov

    Lid geworden:
    3 nov 2008
    Berichten:
    1.462
    Locatie:
    St.Anthonis
    Ten eerste hoe weet jij of het dezelfde motor is, en of die uit dezelfde fabriek komt?
    Ten tweede hoe weet jij dat die met een goede ontsteking niet gewoon prima loopt?

    Ik kan ook een plaatje van een zenoah kettingzaag hier neer zetten en zegggen dat jouw motoren hier uit komen. Zegt dus absoluut niets.

    Wederom blijf ik er bij dat je ongefundementeerd je mening ventileerd welke niet gebaseerd is op welke feitelijke ondervinding van deze motor dan ook.

    Kun je nu wel of niet je mening onderbouwen? Zo ja, graag even doen. Zo nee, misschien even in het vervolg wat minder stellig je mening geven. Veel mensen gaan er van uit zeker gezien jouw posting aantal dat je heel evaren bent en dat alles wat je zegt uit eigen ervaring komt. Maar geen enkel van wat je aan te merken hebt gehad op deze motor komt eigen ervaring daar je zelf nooit deze motor hebt gehad.

    Verder verkondig je hier dat een ontsteking niet goed werkt etc. Terwijl je hem zelf niet origineel laat. Wederom een vreemd argument. Je kunt dit pas zeggen als je de ontsteking in originele staat over had gezet.

    Ik ben het heel vaak met je eens, maar ik het geval van dit topic vind ik dat je enigszin ongefudamenteerd dingen als waarheid verkoopt. Maw. enigszins uit je nek l*lt :)

    Mocht je je mening wel goed kunnen onderbouwen door ervaring met deze motor te hebben. Dan neem ik mijn woorden gaarne terug.
     
    Laatst bewerkt: 8 apr 2009
  11. Alexzzz

    Alexzzz Moderator Moderator team Forum veteraan

    Lid geworden:
    5 mei 2004
    Berichten:
    23.434
    Locatie:
    Spijkenisse
    Alleen al door het feit dat er een imitatie Walbro op zit ga je al loopproblemen krijgen;) Tot nu toe was 99% van alle goedkope China motoren van twijfelachtige kwaliteit, niet dat ze niet draaien, dat doen ze heus wel. Echter zul je geen mooie midrange krijgen, topvermogen is slecht, snel speling op alle bewegende delen waardoor je binnen 20 vluchten in principe al een nieuwe motor kunt monteren (dan worden ze ineens wel duur)

    Een lange duurtest zal duidelijkheid verschaffen;) (dus niet als hij straks binnen is zeggen; "Nou, hij doet het al 2 hele tankjes goed hoor!")

    Maar hé, misschien zit deze motor wel bij die 1 procent die wel goed is:D
     
  12. zonnewoud

    zonnewoud

    Lid geworden:
    23 nov 2007
    Berichten:
    121
    Locatie:
    VELDHOVEN
    Leerzaam !!!!!
     
  13. rwijnhov

    rwijnhov

    Lid geworden:
    3 nov 2008
    Berichten:
    1.462
    Locatie:
    St.Anthonis
    @alexxx

    Ik ben het met je eens hoor. Een duurzaamheid test zal zeker uitsluitsel geven. De kans is zeker ook aanwezig dat het gewoon een brol is ik probeer hier ook niet te zeggen of de motor goed of slecht is dat zal door ervaring duidelijk moeten worden. DL motoren werden waarschijnlijk in het begin ook zo bestempeld todat met er ervaring mee kreeg en er achter kwam dat er niets mis mee was. Waar het me om gaat is dat dingen bij voorbaat al afgeschreven worden en dat er kenmerken aan gegeven worden die als waarheden worden verkondigd. Terwijl de mensen die die dingen verkondigen, deze motor nog niet eens ooit gezien hebben.
     
    Laatst bewerkt: 8 apr 2009
  14. plotterwelt

    plotterwelt

    Lid geworden:
    5 aug 2006
    Berichten:
    15.627
    Locatie:
    Oss
    Ga er maar van uit dat er dezelfde motor in zit .
    En die heb ik al vaker in de hand gehat en geprobeert ze in te stellen .

    ook de Zenoah,s (behalfe de ZG-20) zijn industrie motoren die je in motorzagen en bosmaaiers vind .

    Hier zit de 62 cc Zenoah in .
    [​IMG]

    Zit ook een klein verschil in prijs in met de China motorzaag . :D

    Mvg Johan
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 7 dec 2015
  15. rwijnhov

    rwijnhov

    Lid geworden:
    3 nov 2008
    Berichten:
    1.462
    Locatie:
    St.Anthonis
    Maw. je kunt je mening dus niet onderbouwen met op ervaring met deze motor gebaseerde feiten :)

    En is zowiezo wel een keer leuk om in Oss af te spreken. Als ik een keer in de buurt ben laat ik het weten. Mits ik natuurlijk nog welkom ben na deze discussie :)
     
  16. hezik

    hezik Guest

    Als moderator:

    Mensen, iedereen heeft recht op zijn of haar eigen mening. Dat is ook precies wat het is: een mening, en daarmee geen waarheid. Als je op een forum een vraag stelt, zul je in de regel als anwoord daarop meningen krijgen. Natuurlijk is het leuk om daarover te discusseren, maar accepteer het als blijkt dat iemand anders een andere mening toegedaan is. Het enige wat je hooguit kunt doen is bewijzen dat de ander ongelijk heeft.

    Als iemand nou een totaal andere mening heeft dan jou, of jij vind dat die persoon zijn mening niet voldoende onderbouwt heeft, en je vind het nodig daar wat over te zeggen, doe dat dan in ABN. Zeg dus niet dat je ergens schijtziek van wordt, dat dient geen enkel nut en de discussie wordt er alleen vervelend van.

    Als forumgebruiker:

    Ik heb van het weekend nog weer staan kijken naar een 17 jarige jongen bij ons op de club die een 1m80 3D kist best heel behoorlijk 3D vloog met onder de kap een prima lopende, betrouwbare, en niet afslaande DL-50. Inderdaad.. een china-kloon. Ziet er misschien minder mooi uit als een DA-50, maar werkt gewoon prima, althans, deze die ik gezien heb wel.

    Het kan dus wel :)
     
  17. Alexzzz

    Alexzzz Moderator Moderator team Forum veteraan

    Lid geworden:
    5 mei 2004
    Berichten:
    23.434
    Locatie:
    Spijkenisse
    Je hebt 'm te pakken, de (tot nu toe) enige uitzondering; DL levert topspul, ze lopen zelfs mooier dan de DA varianten (de 100 en 50cc)

    Maar dat is al langer bekend op dit forum:)
     
  18. hezik

    hezik Guest

    Tsja, er is ook een tijd geweest dat er mensen waren die heel stellig beweerden dat de DL-50 rotzooi was, een chinakloon die niet werkte.. totdat er mensen eigenwijs waren en het toch probeerden ;)
     
  19. Alexzzz

    Alexzzz Moderator Moderator team Forum veteraan

    Lid geworden:
    5 mei 2004
    Berichten:
    23.434
    Locatie:
    Spijkenisse
    Als ik me niet vergis braken de cilinders van de eerste DL50 serie nog wel eens af, misschien dat ze daarom tegen DL waren.....
     
  20. hezik

    hezik Guest

    Hoe dan ook; vooralsnog heeft voor zover ik kan nazien, niemand in dit draadje daadwerkelijke praktijkervaring met deze motor. Gezien de prijsstelling ervan, de ervaringen met veel andere goedkope chinaklonen, acht ik de kans best groot dat het ding kwalitatief niet te vergelijken zal zijn met een 'merk motor', maar vooralsnog weet niemand dat zeker bij gebrek aan ervaring.

    Dan kun je er over discusseren, prima, maar laten we het wel een beetje netjes houden en ons er over gaan zitten opwinden heeft al helemaal geen zin ;)
     

Deel Deze Pagina