Restauratie Marui Ninja

Discussie in 'Bouwverslagen - Auto's' gestart door Tom Albatros, 29 okt 2013.

  1. Tom Albatros

    Tom Albatros

    Lid geworden:
    10 jan 2013
    Berichten:
    77
    Hey,

    Na 20 jaar heb mijn oude liefde voor Rc auto's terug ontdekt.
    Ik wist dat ik mijn oude auto's niet verkocht had, dus ben ik bij mijn ouders op zolder gaan zoeken.
    Ik ga ze proberen allemaal rijdend te krijgen.

    Dit is nog een van mijn oudjes. Als opvolger van mijn Marui Hunter heb ik deze gekocht. Vooral omdat ik een Tamiya Hotshot wou hebben, maar weer geen geduld had om er voor te sparen. Uiteindelijk weer een goed auto waar ik veel plezier aan beleefd heb. Ik kon er de hotshot's niet mee volgen maar dat lag eerder aan mijn motor en batterijen. Alles buiten de bandjes is nog in zeer goede staat dus hopelijk kan ik er volgend jaar mee rijden. (word een winterproject)

    Hier wat foto's

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. pinty

    pinty

    Lid geworden:
    15 jul 2005
    Berichten:
    1.786
    Locatie:
    Leidschendam
    Een fantastische auto!
    Ik heb er zelf ook nog eentje liggen, maar nog niet de tijd gehad om die weer rijdend te krijgen.

    [​IMG]
     
  3. Kimo

    Kimo

    Lid geworden:
    10 jan 2013
    Berichten:
    123
    Locatie:
    Beerse
    Godverdomme Tom !! Das een zeldzaamheid dat bakkie.... En zeker in die staat.
    Mooi ding. Die wil ik wel zien....
     
  4. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland
    Ga ik, als mede Ninja bezitter, zeker volgen. Had je al kogellagers in de wielblokken? Dat is wel upgrade nummer 1 voor deze auto.
     
  5. Tom Albatros

    Tom Albatros

    Lid geworden:
    10 jan 2013
    Berichten:
    77
    Ik ga hem binnenkort eens helemaal demonteren om te zien wat er versleten is.
    Ik denk niet veel want ik ben gelukkig nogal voorzichtig mee geweest!
    Weet jij toevallig welke lagers dat er passen?
     
  6. Maarten112

    Maarten112

    Lid geworden:
    22 feb 2011
    Berichten:
    971
    Locatie:
    Rotterdam
    Geinig, die Marui Ninja heb ik +/- 12 jaar terug ooit eens op een rommelmarkt gekocht voor een paar gulden. Nooit geweten welk model/merk het precies was. Vlak daarna richting het modelvliegen gegaan en die auto eigenlijk links laten liggen. Kwam het laatst weer tegen, licht ook nog steeds te wachten om eens netjes gemaakt te worden en mee te rijden. Moet er nog steeds een keer een motortje/esc voor kopen.
     
  7. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland
    Het is een afwijkende maat, niet de standaard 10 x 5 x 4, dat weet ik nog wel. Volgens mij 10 x 6 x 3, maar ik moet het opzoeken om het zeker te weten.

    Even gezocht, de handleiding heeft het alleen over grote lagers en kleine, zonder maten te noemen. Voor de zekerheid maar even opmeten dan, of ombouwen naar hex 12 mm. Dan zou je 10 x 5 x 4 en 10 x 5 x 3 kunnen gebruiken, volgens dit artikel: http://www.rcuniverse.com/forum/rc-classic-cars-trucks-513/10587762-need-help-marui-ninja.html
     
    Laatst bewerkt: 29 okt 2013
  8. Tom Albatros

    Tom Albatros

    Lid geworden:
    10 jan 2013
    Berichten:
    77
    Ik kan natuurlijk ook zelf eens meten. :D
     
  9. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland
    Lijkt me een goed plan. Ik heb mijn Ninja niet zo binnen handbereik, anders was ik je al voor geweest.
     
  10. Tom Albatros

    Tom Albatros

    Lid geworden:
    10 jan 2013
    Berichten:
    77
    Ik zou ook graag een esc monteren ipv een servo gestuurde regelaar( ik ga alle originele onderdelen wel bijhouden)
    Welke gebruik jij meestal?
     
  11. pinty

    pinty

    Lid geworden:
    15 jul 2005
    Berichten:
    1.786
    Locatie:
    Leidschendam
    Ik heb er een simpel regelaartje in zitten. Omdat de motorplate kunststof is, moet je er niet een te snelle motor in zetten.
    Wat ik ook al had aangepast is de lange as voor de 4wd. Hier had ik een koolstof staaf voor gemaakt en de uiteinden bijgesneden zodat het weer past.




    moet je er alleen niet naderhand op gaan staan..........

    Wat ik ook al eens heb gebruikt zijn de fusse's van reely (p190). Met een kleine aanpassing past dit perfect op de draagarmen van de marui.

    [​IMG]
    [​IMG]

    zoals je ziet, heb ik het gebruikt toen, voor een ander projectje.
     
  12. Tom Albatros

    Tom Albatros

    Lid geworden:
    10 jan 2013
    Berichten:
    77
    De tip van de as ga ik zeker gebruiken.
    De originele is wel heel licht uitgevoerd!

    Voor de rest ga ik hem zo origineel mogelijk houden.
     
  13. stijn r.

    stijn r.

    Lid geworden:
    30 apr 2012
    Berichten:
    277
    Tom albatros :

    Ga jij naar de modelbouwwinkel albatros?
    Dat is niet zover van mij
     
  14. Tom Albatros

    Tom Albatros

    Lid geworden:
    10 jan 2013
    Berichten:
    77
    Nee de naam komt van een zweefvlieger die ik ooit gehad heb.
     
  15. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland

    Ik heb goede ervaringen met de 320A regelaar van eBay (zie ook mijn restauratie-verslag van de Optima Mid SWB voor een plaatje) of de 45A regelaar van Hobby King. De laatste is erg goed in het lage toeren bereik, en heeft meer instelopties dan de 320A, die heeft er namelijk geen. Zelfs geen nulpuntinstelling, dus gewoon ouderwets trims op 0 voor het gas.
     

Deel Deze Pagina