hier een kort bouw verslag van een GeeBee pylon modelletje model nagetekend via de mal van Ramon voorzichtig uitsnijden, gebruik een scherp nieuw mesje niet in 1 keer door het depron proberen te snijden beetje afwerken, ik gebruik waterproof schuurpapier voorzichtig in 1 richting schuren roeren uitsnijden, rustig snijden, mes HAAKS houden houd de liniaal goed op zijn plek, snij nu onder een hoek van 45graden nu kan het roer ook neerwaarts bewegen bij dit snelle pylon model is plakband een uitstekend schanier dit modelletje heb ik het neusje van 5mm EPP gemaakt op zijn pootjes, met een 1,5mm koolstof kruis er tussen nog meer 1,5mm versteveging het koolstofkruis onder de vleugel ook 1,5mm gaat door het landingsgestel klaar en op zijn pootjes ruwbouw model 23 gram ' rolroerservo, plakbandje, gaatje in vleugel snijden,drupje lijm klaar met alle servo's 44 gram extra stukje epp, motor met schroefjes, drupje CA-lijm in epp gedraaid tot nu toe 68 gram bovenkant er op, stukje extra epp versteveging klaar 98 gram vliegklaar groet Han
Tekening staat op: f3p.nl -> F3P plans/tekeningen -> EIM racer evt zijn de gesneden onderdelen, motor + regelaar + prop bij mij te verkrijgen stuur maar een PB Groet Winfried
hoe deze vliegt weet ik nog niet, dit is mijn 2e de 1e vloog hartstikke leuk en goed. op me club vliegen we er met een aantal ook buiten mee groot fun gehalte, relatief goedkoop deze heb ik in 1 avond gebouwd
Het is een leuk dingetje .. Ik ben ook met exemplaar 2 bezig, maar heb geen 5mm EPP, dus 6mm depron. Mijn eerste was 86 gram, maar met 10 gram motortje, jij gebruikt een 19 grammer zo te zien. Ik ga bij deze V stelling toepassen, en rolroeren eraf halen. Zolang het alleen racen is kan dat best goed werken (ik kwam in Hengelo een heel eind met een stick zonder rol). Ach ja ... je probeert wat. Trouwens, komt er nog een kleurtje op ?? Ik ga overigens de poten ook massief maken, anders breken ze te snel.
landing gesetel Hoi Volhout, Het massief maken lijkt me een prima idee. Ik zie bij de meeste dat er twee staven heel dicht bij elkaar door het landing gestel lopen waardoor er een zwakke plek ontstaat die bij een beetje een harde landing meteen kraakt. Als de vlieg eigenschappen goed zijn is er natuurlijk ook een wat grotere voor buiten van te maken die nog meer kan hebben. het model vind ik echt super. Ik heb er zelf al twee gemaakt in verschillende versies, met een volle romp en een profiel. Deze waren snel kapot door gebrek aan vlieg ervaring. Ik kan het nog een keer proberen om deze iets groter maken en wat meer verstevigen. Kan ik niet mee racen maar houd hem dan waarschijnlijk wel langer heel. Vlieg plezier lijkt me zeker kunnen met dit kistje. Ik ben benieuwd hoe ze er allemaal uit gaan zien.
Volhout, das geen 19g motor maar een 9g, die heeft 3 bevestigingspunten tov de 4 die de 19g heeft. En 2200kv geloof ik. Geen rolroeren??? Geen rudder! Als je wilt racen zorgt zoon rudder (vooral als je hem gebruikt) alleen voor weerstand. Iets wat daarnaast nog zou kunnen is maar 1 rolroer gebruiken (rechter), vroeger deden de sp400 pylonracers dat ook wel eens.
Net te laat @nando: bedankt voor de tip, maar het is net te laat. De GeeBeeTwee zit te ver in elkaar om te gaan slopen. Ik ga het gewoon proberen, en als het niks is dan komt er vanzelf een GeeBeeDreeeeee... Ik denk dat dit nog binnen de wedstrijdregels valt ...toch ?? P.S. In Hengelo had ik GeeBee(1) zonder rudder, en ik had er buiten al mee gevlogen, maar binnen was het geen succes. Waarschijnlijk kwam dat doordat de eerste vlucht gelijk het gehele landingsgestel er onder uit gevlogen is, en ik met opgooien van de kist er niet voldoende controle over kreeg. Daarnaast is het zwaartepunt daardoor wat naar achteren geschoven, waardoor hjij met name op hoogte erg kietelig werd.