Ontvanger/Accu problemen TT-01

Discussie in 'Electro auto's' gestart door YANN1CK, 23 jun 2010.

  1. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    Ten eerste: ik heb dit topic geopend omdat ik steeds in het Algemeen Tamiya TT-01 Topic berichten plaatste, maar ik heb nu toch wel bijkomende problemen, dit is voor mij (en anderen?) een stuk overzichtelijker.

    Het probleem dan maar. De antennekabel van de standaard ontvanger (CPR-01 - Band 5 - 27.195) is gebroken. Omdat de vervangende kabel die ik had niet de goede is, heb ik deze nog niet gemonteerd, maar de oude er nog op laten zitten (ook al zou ik in mijn god niet weten hoe ik die los zou moeten krijgen omdat de kabel onder het printplaatje gaat die ik niet los kan krijgen), dat is het eerste probleem. Maar het tweede probleem is een stuk groter: ik heb namelijk m'n accu (1700 mA, Ni Cd) opgeladen, maar zodra ik die in m'n auto doe en eerst de zender aanzet, daarna de auto, gebeurd er niets. Behalve dat de voorwielen seeds een beetje naar links draaien als ik On of Off klik. Oja, ik heb ook nog de batterijen van de zender vervangen, maar dat hielp ook niet.

    Alvast bedankt! ;)
     
    Laatst bewerkt: 23 jun 2010
  2. RonWaas

    RonWaas

    Lid geworden:
    20 mei 2009
    Berichten:
    198
    Locatie:
    Hoensbroek
    Hallo,

    als je kunt maak een foto van de ontvanger, meestal is er wel een manier om hem los te krijgen.
    Dat je servo niet goed reageert kan ook aan de ontvanger liggen, hoe ver is bijv. de draad afgebroken?

    probeer eerst een foto te maken, kun je dan eens verder kijken.

    Succes
     
  3. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    De kabel is ongeveer 20 cm lang nog, misschien 25. Morgen zal ik foto's posten. ;)
     
  4. DrifterFRD

    DrifterFRD Guest

    Hoe bedoel je met de antennekabel is gebroken? Zit er een knik in of is de draad gewoon los.
    Het bereik is dan minder, misschien is het dan beter om een losse ontvanger te kopen.

    De CPR-01 is een ontvanger en regelaar in één die bij Tamiya XB auto's zitten. Volgens mij is dat niet te repareren, want dan zal misschien de rest ook niet meer goed functioneren.

    Over de accu. Het zou kunnen dat de accu bijv is overgeladen. Hij kan ook ontladen zijn na een tijdje laten liggen.
    Of het is gewoon zo dat je accu kapot is, NiCd accu's zijn niet bepaald de beste kwaliteit accu's.
    Een van mijn NiCd accu's deed het ook op een dag niet meer.
    NiMh of Lipo accu's zijn aan te raden, hebben ook een grotere capaciteit, dus kan je langer rijden.
     
  5. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    @Drifter: Ik denk dat je gelijk hebt, ik denk dat het beste is gewoon nieuw ipv al dat opnieuw reserve, dat wordt op den duur toch te duurder, maar dat ligt ook aan de prijs van een nieuwe ontvanger (en accu).

    De foto's:
    [​IMG]

    [​IMG]
    Uploaded with ImageShack.us

    [​IMG]
    Uploaded with ImageShack.us

    [​IMG]
    Uploaded with ImageShack.us

    Hopelijk kan ik jullie hiermee helpen, en jullie op jullie beurt mij. ;)

    Oja. Zoals je ziet heeft m'n TT-01 al wat reserve onderdelen en wat hop-ups: alu as, kogellagers, oliegedempte schokdempers. En een nieuwe badkuip en verdere dingetjes.
     
  6. DrifterFRD

    DrifterFRD Guest

    Je kan hiervoor geen nieuwe ontvanger kopen.
    In de ontvanger moet de aansluiting van de servo en regelaar, maar de CPR-01 heeft geen aansluiting. Ook als het wel zou kunnen zou je 2 ontvangers tegelijkertijd gebruiken.
    Je zou dus een nieuwe ontvanger en regelaar moeten kopen, alleen dan zou het kunnen.
    Misschien is het aan te raden gelijk een EZrun brushless setje te kopen, rijdt sneller, geen onderhoud en veel instelmogelijkheden zoals kracht van de rem, enz.

    Wat is nu precies het probleem met je ontvanger?
    Bereik is te weinig?

    Ik raad ook nieuwe accu's aan, met NiCd accu's heb ik ook wat problemen gehad en ik vond de rijtijden veels te kort.
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 24 jun 2010
  7. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    Dat wordt dan waarschijnlijk wel heel duur. Hmm, dan ga ik toch maar met dit door, dan maar wat minder bereik. Maar het punt is: hij rijd nu gewoon niet. Alleen de voorwielen gaan een beetje naar links als je de on/off knop op de auto swicht.. Waar zou dit dan aan liggen? Accu's (ik heb nog 2 dezelfde, maar dan 1500 mA)? Of toch aan de ontvanger of de kristallen van de zender?

    EDIT: Ik vind de motor (of toch motor :p ?) nu goed zo, ik kan hier thuis niet zo heel snel rijden, we hebben wel veel asfalt, maar dat is al wat ouder en dus ook best wel hobbelig en kan dus niet veel harder dan dat ik nu rijd, dan heb ik best wel kans dat ik over de kop ga of dat m'n bumper de grond raakt als ik hard door een gat rijd.
     
    Laatst bewerkt: 24 jun 2010
  8. RonWaas

    RonWaas

    Lid geworden:
    20 mei 2009
    Berichten:
    198
    Locatie:
    Hoensbroek
    Hallo,

    Weet je zeker dat de print niet los kan om de antenne kabel te vervangen?

    Anders kun je nog denken: niet geschoten is altijd mis.

    Het is trouwens aan te raden om de antenne kabel zo ver mogelijk van een stroombron te leggen, i.v.m. storing.

    Je optie met een andere accu: de rijtijd wordt alleen iets korter , maar daar zal het euvel van de servo niet aan liggen.

    Als je een multimeter hebt, kun je ook bijv eens kijken als je de auto aanzet of er spanning op de ontvanger komt, dan heb je in ieder geval weer iets uitgevlakt wat het zou kunnen zijn.

    Succes.
     
  9. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    Nee, ik heb geen multimeter, helaas. Ik zal morgen een van mijn andere accu's opladen en proberen. Misschien doet ie het dan wel. Want bij 2 van de 3 accu's tot nu toe doet de auto het niet. Verdorie, is het net zo'n mooi weer :p.
     
  10. Pasqual

    Pasqual Forum veteraan

    Lid geworden:
    10 mei 2003
    Berichten:
    5.017
    Locatie:
    Nieuwerkerk
    Het is inderdaad aan te raden om de antenne anders te monteren. Zo met een tyrap aan de accu draden en dan ook nog over de motor langs naar de antennebuis zorgt niet voor hele goede ontvangst. Ik zou het een ander plekje geven uit de buurt van de motor.

    Wat betreft de antenne. Haal de print van de regelaar ook is uit zijn onderkant van de behuizing. Waarschijnlijk gaat de antenne door dat gat in de print en zit die vrij simpel op de onderkant vast gesoldeerd, dat is relatief makkelijke te vervangen. Zeker het proberen waard. Een antenne die de helft te kort is geeft niet hele beste ontvangst. Klein stukje eraf is meestal niet erg maar de helft of meer als de helft gaat niet best werken.
     
  11. Michael L

    Michael L

    Lid geworden:
    9 nov 2006
    Berichten:
    442
    Locatie:
    Rotterdam
    Zoals je het beschrijft klinkt het alsof;

    1. Je accu geeft geen spanning, of te laag ( <3V)
    2. Er is een draad breuk, anders dan de antenne.
    3. Je kristal is kapot.

    Ook met een draadbreuk in de antenne moet je auto het doen, zij het met beperkt bereik of veel storing.
    Daarom denk ik meer in de richting van punt 1 of 3.

    Succes.

    Grt,
    Michael
     
  12. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    @Pasqual: Hoe zou ik dan het beste de antennedraad naar achter kunnen krijgen? Ik heb geen upperdeck dus daar kan ik hem ook niet aan vast maken, maar zo is dat toch standaard bij tamiya (oke, de kabel zit niet door die twee gaatjes aan de zijkant omdat ik dat niet durfde i.v.m. de breuk)?

    Ik zal vanavond eens posten als ik de andere accu vol heb zitten en kan testen, maar mijn vermoeden gaat naar defecte accu('s).

    EDIT: Bedankt trouwens voor alle informatie, ik ben nu al een stuk wijzer geworden en kan nu een stuk specifieker zoeken naar de oorzaak!
     
  13. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    Ik heb slecht nieuws voor mezelf. Het ligt hoogst waarschijnlijk niet aan de accu's, tenzij ze opeens alle drie kapot zijn 8O. Dus dan ligt het waarschijnlijk aan de ontvanger... Ik ga eens opzoek naar een mooi setje wat zonder (al te veel) aanpassingen in deze auto past.

    EDIT: Ik heb eventjes op internet gezocht, ik heb er helaas niet veel verstand van, maar dit zijn wel aardige zenders dacht ik die in mijn bereik liggen qua prijs (en deze zijn toch met alles erop en d'r aan als ik die koop en passen op m'n TT-01? Dus compleet?).

    Futaba 2PHKA-AM

    LRP A2-STX Pro 2,4GHZ

    ATTACK T-2ER (40MHZ)

    CARSON REFLEX

    EDIT2: Ik heb nog eens gekeken, maar wat blijkt: ook als de zender uitstaat, en ik switch de on/off knop op en neer, dan bewegen de voorste wielen ook. Zou dit dan misschien aan de kristallen liggen?
     
    Laatst bewerkt: 25 jun 2010
  14. CircusAso

    CircusAso

    Lid geworden:
    10 jul 2006
    Berichten:
    603
    Locatie:
    Deventer

    Heel normaal dat bij het aanzetten je wielen wat bewegen, vooral omdat je zelf al aangeeft dat je antenne draad gebroken is. Nu zie ik dat je bij de geselecteerde zenders ook een AM zender ertussen hebt staan, deze zijn veroudert en echt niet aan te raden(storing) Kijk beter naar een 2.4ghz set, geen geklooi met kristallen, en geen storing.
     
  15. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    Bedankt. Ik was inderdaad al aan het kijken naar een 2.4 ghz zenderset. Maar weet jij misschien (of iemand anders) een goede 2.4 ghz zenderset die geschikt is voor een TT01? En die (niet al te onbelangrijk) niet te duur is (rond de 60 - 70 euro)?

    Iemand die dit weet zou mij ontzettend helpen! :D
     
  16. robin_phaser4rs

    robin_phaser4rs

    Lid geworden:
    10 nov 2008
    Berichten:
    1.927
    Locatie:
    drunen, noord-brabant
    voor dat geld moet je toch echt gaan importeren (of eens kijken naar een setje van graupner) die hebben ook redelijk goedkope
     
  17. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
  18. robin_phaser4rs

    robin_phaser4rs

    Lid geworden:
    10 nov 2008
    Berichten:
    1.927
    Locatie:
    drunen, noord-brabant
    Nee dat is rommel.

    als je goedkoop en gewoon in nederland een 2.4 ghz zenderset wilt kopen kun je naar deze kijken: http://shop.graupner.de/webuerp/servlet/AI?ARTN=94000

    als je dat teveel geld vind en je weet je echt geen raad meer heb ik nog wel een simpel 27 mHz setje die je over zou mogen nemen. (al vind ik die 27mHz setjes persoonlijk niet alles, ook al heb ik er nog geen storing mee gehad)
     
  19. YANN1CK

    YANN1CK

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    38
    Locatie:
    Helenaveen
    Heb je misschien informatie over die 27 mHz zenderset die je wel wilt verkopen? Want ik doe het alleen als recreatie, ik ga er geen wedstrijden mee rijden etc.
     
  20. robin_phaser4rs

    robin_phaser4rs

    Lid geworden:
    10 nov 2008
    Berichten:
    1.927
    Locatie:
    drunen, noord-brabant
    ik stuur je een pb'tje
     

Deel Deze Pagina