hoe hitech optima 9 te plaatsen

Discussie in 'Model elektronica' gestart door schutter schippers, 6 aug 2010.

  1. schutter schippers

    schutter schippers

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    154
    Locatie:
    haarlem
    hallo,

    ik heb een optima 9 ontvanger maar daar zitten 2 antenes bij,
    ik heb al even gezocht maar het andwoord wat ik zoek kan ik niet vinden...
    hoe moet ik de antenes plaatsen in mijn easy star kloon?
    (horizontaal, vertikaal, een voor in en een achterin of een op en een onder het vliegtuig enz.)

    [​IMG] Gr Onno
     
  2. Ernst Grundmann

    Ernst Grundmann PH-SAM Forum veteraan

    Lid geworden:
    27 aug 2002
    Berichten:
    13.788
    Locatie:
    Woerden
    Zorg dat de antennes niet in de buurt van andere draden of metalen stuurstangen zitten. Blijf daar minstens een centimeter of 5 bij vandaan of zo ver als maar mogelijk is. Laat ze er ook NOOIT aan parallel lopen!
    Zorg dat de twee antennes een hoek van 90° ten opzichte van elkaar maken. Dat kan je bijvoorbeeld doen door één naar voren of naar achteren te leggen en de andere naar links of rechts. Wat ook kan is één naar links of rechts en de andere naar boven of beneden. Of....... nou ja, er is van alles mogelijk zolang ze maar 90° ten opzichte van elkaar komen te zitten.
    Meestal kan je ze IN de romp houden maar als de romp van koolstof vezel is gemaakt gaat dat niet. Dan zal je ze buiten de romp moeten monteren.
    Alleen het dunne, ongeveer 3cm lange, uiteinde van de draden is de eigenlijke antenne. Die korte stukjes moeten dus 90° ten opzichte van elkaar komen te zitten. De rest van de draad mag in bochten lopen en over elkaar liggen, net wat nodig of handig is.
     
  3. schutter schippers

    schutter schippers

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    154
    Locatie:
    haarlem
    okee... dan blijft alleen de neus nog over.. maar daar licht weer een lipo... is dat ook een probleem?

    Gr Onno
     
  4. Ernst Grundmann

    Ernst Grundmann PH-SAM Forum veteraan

    Lid geworden:
    27 aug 2002
    Berichten:
    13.788
    Locatie:
    Woerden
    Waarom alleen de neus? Is er echt nergens in de romp een plekje waar je de ontvanger kwijt kan?
    Wanneer het precies dezelfde ontvanger is als op de foto is het niet zo moeilijk. Plaats de ontvanger bijvoorbeeld tegen of vlak bij een spant. Plak 1 antenne tegen de zijkant van de romp en de tweede tegen het spant. Dan zitten ze 90° ten opzichte van elkaar en kan je ze toch wel zo ver mogelijk bij de metalen stuurstangen vandaan houden. Overigens is het niet zo erg als de antenne dwars over zo'n stuurstang gaat. Parallel aan zo'n stuurstang is wel een probleem.
    Maak eens een foto hoe je model er vanbinnen uitziet.
     
  5. schutter schippers

    schutter schippers

    Lid geworden:
    1 apr 2010
    Berichten:
    154
    Locatie:
    haarlem
    hallo,
    ja als dwars over een stuurstang geen probleem is weet ik nog wel wat:p

    super bedankt,

    Gr Onno
     

Deel Deze Pagina