Parrot AR Drone Wifi Quadricopter topic

Discussie in 'Multicopters' gestart door snoebel, 21 sep 2010.

  1. motorsports

    motorsports Forum veteraan

    Lid geworden:
    16 mrt 2006
    Berichten:
    5.546
    Locatie:
    rondom Utrecht
    geweldig, krijg steeds meer zin om er 1 aan te schaffen.

    btw kunnen de beelden van de drone ook worden opgeslagen op de phone om later op de pecee af te spelen ?
    :cool:
     
  2. snoebel

    snoebel

    Lid geworden:
    12 aug 2005
    Berichten:
    2.520
    Locatie:
    Geleen, Limburg
    Ja, dat kan, dat ligt aan de applicatie die je gebruikt op de Iphone/Ipad.

    Wel heb je hier een Iphone 3GS (behelpen) of een Iphone 4 voor nodig.
    Zoek maar eens in de application store met zoek criterium 'drone'.

    De gratis applicatie van Parrot heeft dit niet, zelf gebruik ik DroneControl, bevalt erg goed, al moet je wel niet de laatste firmware gebruiken want dan doet foto maken het niet.
     
  3. MaTra

    MaTra

    Lid geworden:
    16 jan 2011
    Berichten:
    29
    Locatie:
    Oosterzele (B)
    Nog altijd beter een eigen HD-camera bijplaatsen (liftvermogen is voldoende) dan via de ar.drone soft met recorder-functies op de iphone of ipad. Ook in beperkte mate bruikbaar voor luchtfotografie[​IMG]
     
  4. crzm

    crzm Guest

    Beste Parroteers,

    Ik heb recent een Drone gekocht en ik ben verkocht aan de quadcopter. Nu ben ik helemaal nieuw in deze materie en ik heb een paar vragen waar ik niet uit kom, maar voor jullie zal het waarschijnlijk heel basic zijn. Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen.

    Om de vliegtijd te verlengen heb ik op Hobbyking.com 2 Zippy Flightmax, 1800mAh, 3S1P / 3 Cell / 11.1v, 153g batterijen/accu's gekocht met een verloopstekker voor de mini tamiya naar XT60. Volgens de websites die ik bezocht heb zou dit moeten werken. Maar nu:

    - Kan ik deze Zippy batterijen opladen met mijn meegeleverde lader van de Parrot Drone? Volgens mij wel, wat het heeft evenveel cellen, maar ik wil het graag zeker weten.
    - Hoe weet ik dat de batterijen vol zijn? Bij de officiƫle drone batterij geeft hij dat aan met een indicatielampje op de lader, maar ik gok dat die nu niet werkt. Of wel?
    - Is er een rekensom voor de laadtijd te maken dat ik een kookwekker zet voor wanneer ik hem moet unpluggen? ik weet dat je LiPo batterijen nooit moet overladen, dus ik wil hier voorzichtig in zijn.

    Ik vind het niet erg om de batterijen om en om te laden. Ik weet dat er laders zijn die er meerdere tegelijkertijd op kunnen laden en dat die afslaan wanneer ze vol zijn, maar die kosten wil ik liever niet maken. Zo veel tijd om te vliegen heb ik ook weer niet.

    Dat was het. Ik hoop dat jullie me kunnen voorzien van informatie en tips!
     
  5. snoebel

    snoebel

    Lid geworden:
    12 aug 2005
    Berichten:
    2.520
    Locatie:
    Geleen, Limburg
    Je kunt de Zippy's gewoon laden met de originele lader. Lampje werkt gewoon. Geen kookwekker nodig, een Lipo lader werkt op spanning en slaat af bij 4.2 Volt.

    Tips voor de drone ... lagers en balancen.
     
  6. MaTra

    MaTra

    Lid geworden:
    16 jan 2011
    Berichten:
    29
    Locatie:
    Oosterzele (B)
    Gebruik voor uw laad- en ontlaadtijden de applicatie "LipoCalc" (iphone en ipad). Zie Apple store. Goed programma voor alle Lipo sets. Parameters voor aantal cellen, laadtijd, min. max. spanning, verhouding spanning en procentuele capaciteit, enz...
    Let op voor overladen en te diep ontladen. Ik zou niet experimenteren met andere gebalanceerde LiPo-laders. 12,63 Volt totaalspanning voor een 3cel is echt het maxiumum. Of 4,21V/cel
     
  7. crzm

    crzm Guest

    Bedankt Snoebel & MaTra voor de tips!
     
  8. Stoffels

    Stoffels

    Lid geworden:
    27 apr 2011
    Berichten:
    1
    Waar kopen in Belgie

    Misschien een wat rare vraag maar waar kopen jullie in Belgie die Parrot AR.Drone?

    Ik zag op deze website een aanbieding staan. Is dit te vertrouwen?

    Parrot

    Ik heb hun gebeld en het zijn perfect nieuwe in gesloten dozen.
     
  9. tomdfireman

    tomdfireman

    Lid geworden:
    29 mrt 2011
    Berichten:
    46
    Locatie:
    Heemskerk
    Ik overweeg ook om er eentje aan te schaffen, het enige wat mij tegenhoud is het "wegvlieg" gedrag dat sommige Ar Drones vertonen. Lijkt me behoorlijk zuur om 'm zo weg te zien vliegen!

    Is het niet mogelijk om de drone "aan te lijnen" dmv een dun, licht draadje dat je vastmaakt aan een vast object (of jezelf)?? Dat als die wegvliegt die altijd kan worden terug gehaald??? Of is dit een gek idee??
     
  10. EvdL

    EvdL

    Lid geworden:
    1 sep 2010
    Berichten:
    44
    Locatie:
    Eemnes
    Ik zou hem niet aanlijnen. Als hij onbestuurbaar is en je gaat er aan trekken zal hij voor 99 procent neer storten. De drone wil nl zichzelf corrigeren. Als hij in de lucht hangt er je geeft hem een duw zal hij altijd naar de begin positie willen. Lukt dit niet dan is een crash onvermijdelijk
     
  11. MaTra

    MaTra

    Lid geworden:
    16 jan 2011
    Berichten:
    29
    Locatie:
    Oosterzele (B)
    Uw ar.drone aan de lijn leggen lijkt me niet echt een goed idee. De gyro zal al vlug in de war zijn en bij rotatie van de quadricopter gaat het zeker mis. Na 6 maand vliegen is niet het 'wegvlieggedrag' het grootste probleem maar eerder de onbetrouwbare WiFi-connectie. Zowel met ipad als iphone. Inmiddels uitvoering getest met diverse drone app's.
    En kromme tandwielasjes vervangen we nu al door spijkers van 2.02 mm diameter.
    zie Picasa Web Albums - Marc en Nadine - AR.DRONE REPA...
     
  12. Thierry77

    Thierry77

    Lid geworden:
    17 jan 2010
    Berichten:
    71
    Locatie:
    Ninove (BE)
    In onze indoor vliegclub hebben ze dit model "uitvoering" *kuch* getest :)



    :cool:
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 13 nov 2015
  13. Kcnalp Kcnarf

    Kcnalp Kcnarf

    Lid geworden:
    6 sep 2002
    Berichten:
    4.982
    Ik heb gister een etentje, en ineens rijd ik naar huis met een Parrot. Vanmiddag een beetje geoefend, en wat een lol !
     
  14. snoebel

    snoebel

    Lid geworden:
    12 aug 2005
    Berichten:
    2.520
    Locatie:
    Geleen, Limburg
    Proficiat met de aankoop !

    Kijk het topic maar meteen ff goed door, drone is uit de doos al dikke fun, maar ff de bladen balanceren (gewoon op twee glazen gaat prima) en lagertjes plaatsen maakt de wereld verschil. Hij wordt er een heel stuk stiller en rustiger van.
     
  15. Kcnalp Kcnarf

    Kcnalp Kcnarf

    Lid geworden:
    6 sep 2002
    Berichten:
    4.982
    Dankje !, enneuh...twas een kadootje......("hier ...ik doe er toch niks meer mee..."). Ik heb idd vanochtend de bladen gebalanceerd en een drupje olie op de glijlagertjes gedaan. Inderdaad een we-re-ld van verschil.
     
  16. Kcnalp Kcnarf

    Kcnalp Kcnarf

    Lid geworden:
    6 sep 2002
    Berichten:
    4.982
    Overigens, ik kan mn myvu bril direct op de iphone aansluiten...soort van fpv met de parrot.. vanavond eens proberen.
     
  17. EvdL

    EvdL

    Lid geworden:
    1 sep 2010
    Berichten:
    44
    Locatie:
    Eemnes
  18. snoebel

    snoebel

    Lid geworden:
    12 aug 2005
    Berichten:
    2.520
    Locatie:
    Geleen, Limburg
    Heb je wat meer info over die bril, lijkt me wel heel erg gaaf !
     
  19. gerbress

    gerbress

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    7
    Kogellagers ipv glijlagers

    Er wordt niet helemaal juist gedacht over de lagers van de Drone. Eerst een principe: Glijlagers maken minder geluid dan kogellagers, dit komt omdat de kooi in een kogellager een gillend effect heeft. Wel heeft een glijlager meer wrijving. Maar in deze kleine maten heeft dit nauwelijks effect. De glijlagers van de drone zijn niet van messing, maar van poreus brons wat ook veel gebruikt wordt in kleine motortjes en scheerapparaten enz. Deze worden meestal gesmeerd door ze in hete olie te dompelen, zodat de olie er in kan zuigen omdat ze poreus zijn. Bij scheerapparaten zit er meestal een viltje tegenaan gedrenkt in olie.
    Ik ben bezig met mijn tweede drone. Na kopen meteen uit elkaar gehaald om de props uit te balanceren. Toen kwam ik tot ontdekking dat er een asje inzat die helemaal grof gedraaid was en de anderen waren kurk droog en zelfs veroest (Vandaar dat het veel zwaarder loopt). Volgens mij zijn de drones lange tijd opgeslagen. De asjes heb ik vervangen door die van mijn eerste drone en goed met klokolie gesmeerd. Nu vloog hij als een zonnetje met weinig geluid. Na een vlugt of tien vervangen door kogellagers en wat valt mij op!! nog geen 10 sec langer vliegtijd en ook geen minder geluid. Dit betekent dat vliegen met glijlagers op de juiste manier behandeld niet fout is. Voordeel kogellagers, heeft geen onderhoud. Waar het mij omgaat, een tip: Ga niet zo met een nieuwe drone vliegen!! groet gerbress
     
    Laatst bewerkt: 7 sep 2011
  20. Kcnalp Kcnarf

    Kcnalp Kcnarf

    Lid geworden:
    6 sep 2002
    Berichten:
    4.982
    Nou ja, da's ook mijn conclusie. Glijlagers zijn prima/nix mis mee. Zolang je de boel goed smeert met de juiste olie, en idd je asjes netjes glad zijn.
     

Deel Deze Pagina