Bol staande lipo packs

Toen ik vandaag wilde rijden merkte ik dat 2 van mijn lipo packs een klein beetje bol stonden.
Het gaat om hard-cased saddle packs, 2 cellen en 4200 mAh.
Als ik de dikte meet heb ik aan de zijkant ongeveer 27.30mm.
Bij het eerste pack heb ik nu een dikte van 23.90mm bij de 1e cell en 24.90mm bij de 2de cell.
Bij het tweede pack heb ik 24.10mm en 25mm

Dus moeten ze ongeveer 1mm dikker geworden zijn.

Zijn deze lipo's nu overleden? Of kan er nog iets mee gedaan worden?

Op aanraden van iemand ben ik deze nu aan laden met 0.5C ipv 1C.
 
Hoi,

ik rijdt niet met auto's maar vlieg en gebruik ook Lipo's :)
Maakt voor het antwoord niets uit, het gaat om het gebruik van de Lipo.

Er zijn twee zaken belangrijk bij het gebruik van Lipo's:

1. de wijze van laden
2. de wijze van ontladen

1. Doorgaans word een Lipo met 1C (1 x de capaciteit) geladen. Als je dit al doet, zal daar het probleem niet liggen, mits je het juiste laadprogramma kiest :)

2. Een Lipo heeft nog een C-waarde en dat is de waarde waarmee deze continue mag worden ontladen. Bijv. 20C betekent dat je Lipo met 20 x de capaciteit mag worden ontladen. Vaak staat er 20/30C. Dat betekent 20C continue / 30 C burst (ofwel max 30 C kortstondig ontladen)

Waarschijnlijk heb je de Lipo's te sterk of te ver ontladen. Hierdoor gaan ze inderdaad bol staan. Is een onomkeerbaar proces en dat kan je niet meer herstellen.

Indien de Lipo's nog wel presteren kan je ze gebruiken, maar blijf ze wel goed in de gaten houden !!!

Grtz,
Menno
 
Laatst bewerkt:
kan het ook zijn dat het niet goed balanceren van een lader ook een probleem kan zijn? ik heb lipo's waarvan ik de oudste al 2 jaar heb.. nooit een probleem mee gehad, altijd met dezelfde stroom belast en dezelfde wijze van gebalanceerd laden uitgevoerd.

nu is mijn lader kapot en heb ik een lader geleend waarbij de gebalanceerde eindspanning soms oploopt tot wel 4,26 volt in de hoogste cel. nu na 3 of 4 keer laden met deze lader staan 2 packs bol..
 
De lipo's zijn anderhalf jaar oud werden altijd geladen met een Graupner Ultramat 14 icm Graupner balancer en met 1C. Dus aan 4200mA. Enkel de laatste keer heb ik ze per ongeluk aan 4800mA geladen. Mijn andere lipo is immers een 4800mAh. Dit zou dan eigenlijk 1.15C zijn ipv 1C. Kan dit er iets mee te maken hebben? Het is een klein beetje te veel.

Het zijn trouwens lipo's met een ontlading van 35C.
 
Het hangt een beetje van het gebruik af, maar Lipos hebben naast een maximaal aantal ontladingen dat ze aankunnen, ook een 'maximale' levensduur. Met 1.5 jaar is dit wat weinig, maar het zou kunnen dat ze al achteruit lopen, dat hangt ook van hoe je ze bewaart namelijk (koud en op 70% belading is het beste, schijnt).

Maar zoals Sven al zegt, Lipos hoeven helemaal niet zo duur te zijn.
 
Lipo's hoeven inderdaad niet zo duur te zijn, maar is de kwaliteit dan nog voldoende om in een wedstrijdauto te presteren?

Ondertussen heb ik die 2 lipos aan 0.5C geladen en het lijkt alsof ze nu weer minder dik zijn.
 
Ja als je in zo'n verhaaltje gaat geloven zal je veel moeten betalen. Ze zullen in ieder geval beter presteren dan de lipos die je nu hebt, en die overduidelijk hun einde naderen. Aan het feit dat je het hier moet vragen leid ik af dat je niet veel ervaring hebt (niets mis mee, je moet eens ergens mee beginnen), dan is je accu zeer waarschijnlijk niet de beperkende factor.
Je kan veel verschillende types Lipos kopen en de juiste meet apparatuur, om zo tot de beste keus te komen. Dat zal je veel geld kosten. Als je dat versimpelt tot: "de beste Lipo kost veel/het meeste geld" dan ga je dus de mist in. Iedere winkelier/fabrikant kan zijn prijzen opschoeven, maar dat maakt zijn producten nog niet beter.
 
Zoals JiB zegt, het praatje goedkoop=duurkoop gaat allang niet meer op. ;)
Om maar een voorbeeld te noemen, Kokam is peperduur maar zeker niet de beste,
want die van mij hebben het af moeten leggen tegen mijn turnigy packs.
Mijn kokam 500 packs waren na een jaar al zo dood als een pier,
turnigy 500 niks aan et handje, heb ze nu nogsteeds.

Ik zou zeggen probeer zon turnigy maar eens,
ze zijn zo goedkoop dat je je geen bult kan vallen als met kokam/hyperion/polyquest/etz.
En er zijn toch al een boel mensen erg tevreden over turnigy/flightmax, de goedkope chinese merken.
En als het toch tegenvalt (denk et niet), dan heb je nog een prima training accu. ;)
 
Ja als je in zo'n verhaaltje gaat geloven zal je veel moeten betalen. Ze zullen in ieder geval beter presteren dan de lipos die je nu hebt, en die overduidelijk hun einde naderen. Aan het feit dat je het hier moet vragen leid ik af dat je niet veel ervaring hebt (niets mis mee, je moet eens ergens mee beginnen), dan is je accu zeer waarschijnlijk niet de beperkende factor.
Je kan veel verschillende types Lipos kopen en de juiste meet apparatuur, om zo tot de beste keus te komen. Dat zal je veel geld kosten. Als je dat versimpelt tot: "de beste Lipo kost veel/het meeste geld" dan ga je dus de mist in. Iedere winkelier/fabrikant kan zijn prijzen opschoeven, maar dat maakt zijn producten nog niet beter.

Op het gebied van electro-rijden en lipo's laden heb ik inderdaad niet zo veel ervaring. Ik rij namelijk al jaren nitro en heb de electro ernaast bijgenomen.
 
LemonRC, ja klinkt als citroen.
Zijn vorig jaar als de beste uit de testen gekomen.
Zijn bij mij na, de oudste accu 4 jaar, nog steeds goed.
Zijn niet de goedkoopste, maar ook niet de duurste.
Wat ook belangrijk is is een goede lader met balanceer mogelijkheid.
En een niet al te krappe Max ontlading nemen.
Beter iets meer ..C
PICHLER Modellbau
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Heb zelf nu de Robbe power peak triple eq-bid 1-8541.
Was een van de eerste met deze lader, vorig jaar op de markt gekomen.
Voordeel, kan 3 accu's tegelijkertijd laden, ongeacht de soort accu.
Top lader, kan van alles mee worden geladen.
Plus de mogelijkheid om BID chips te gebruiken.
Hiermee worden gegevens opgeslagen( voor elke accu een nodig) van de accu.
 
Hoe moet je nou er voor zorgen dat bij het ontladen (lees tijdens het rijden/vliegen/varen) dat je niet te veel stroom trekt? Hoe kan je dat in de gaten houden?
 
Door een accu van de juiste spanning te gebruiken.
Gebruik de juiste overzet verhouding(rijden) prop/motor(vliegen)schroef/motor(varen).
Als je originele onderdelen gebruikt moet het goed zijn maar als je zelf dingen gaat aanpassen dan moet je weten hoe dat moet en een goede test meting doen voor je eerste rit/vlucht/vaart.;)
 
Door een multi-meter te kopen en de stroom bij vol-gas te meten. Ik verwijs even naar mijn onderschrift. Een multimeter bespaart je minstens één accu, één regelaar en één motor gedurende je e-carrière. Aanschaf betaalt zich ruimschoots terug.
 
Laatst bewerkt:
Daar kan een lipo best tegen, zeker als ze 35C zijn.
De meeste met die ontlading kunnen zelfs tot aan 3C geladen worden.

Maar als ze gaar zijn, gewoon lekker bij hobbyking nieuwe halen.
Ze hebben toevallig net mooie nieuwe hardcase lipos binnen:
HobbyKing Online R/C Hobby Store : Turnigy 5000mAh 2S1P 7.4v 30C hardcase pack $22.99
HobbyKing Online R/C Hobby Store : Turnigy 5000mAh 2S2P 7.4v 40C hardcase pack $25.99

Zo duur zijn ze gelukkig nietmeer, die lipo's. ;)

Een goede tip :D van Sven, thx... echter, worden ze geleverd vanuit Amerika of ook Duitsland e.o. Europese oorden? Gr. Andre
 
Back
Top