Power Express - Offshore Supllier

Discussie in 'Bouwverslagen - Schepen' gestart door articcie, 6 aug 2012.

  1. Hoegaarden

    Hoegaarden

    Lid geworden:
    21 jan 2009
    Berichten:
    542
    Locatie:
    Hoorn (NH)
    Hey Tom,

    Als ik je tekening zo zie klopt hij exact, niks mis mee.
    Tekeningen kloppen soms niet maar dat zijn vaak kopiëen van kopiëen of nagetekende versies.
    Jij hebt het origineel dus daar hoef je echt niet aan te twijfelen:D

    Zoals je op tekening ziet klopt het dat er een 'stapje' zit in de schoorsteen, niks mis mee.

    [​IMG]

    En het lijkt me dat je voor de voorkant de blauwe lengte hebt gepakt terwijl je de groene moest hebben.
    Ik zou de ramen horizontaal zetten en de onderkant uitvullen met materiaal en dan glad schuren.
    Of je doet het goed en maakt een nieuwe raampartij, heb ik ook zo vaak gehad, dan maar compleet opnieuw;)

    Gr.
    Pim
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 17 nov 2015
  2. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    Hey Pim,

    je hebt inderdaad gelijk over de schoorstenen, die had ik even gemist op de tekening :)

    Ik heb even de tekeningen ver ingezoomed, en je hebt het over de groene lijn die ik moet hebben. Maar die staan strak tegen de blauwe doorgetrokken streep aan.
    We hebben het denk ik over dit deel toch?

    [​IMG]

    Je ziet de blauwe doorgetrokken streep en strak daarnaast een groene stippellijn. Dus ik heb wel de juiste lijn te pakken toch?

    @pim, "Ik zou de ramen horizontaal zetten en de onderkant uitvullen met materiaal en dan glad schuren.
    Of je doet het goed en maakt een nieuwe raampartij, heb ik ook zo vaak gehad, dan maar compleet opnieuw"

    Wat schiet ik daar mee op? welk deel zou er opnieuw moeten dan? Alle afmetingen kloppen op de tekeningen. Het is geen probleem om iets opnieuw te maken, maar als ik dezelfde maten gebruik, wordt het toch weer hetzelfde? ;) of bedoel je iets anders?
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 17 nov 2015
  3. Hoegaarden

    Hoegaarden

    Lid geworden:
    21 jan 2009
    Berichten:
    542
    Locatie:
    Hoorn (NH)
    Op jouw tekening is de blauwe lijn de onderkant en de bruine lijn de bovenkant.
    Je had de juiste lijn te pakken maar ik had het over de hoogte van de raampartij.
    Doordat deze schuin staat is deze iets langer dan de hoogte van het dek.

    Gr.
    Pim
     
  4. Hoegaarden

    Hoegaarden

    Lid geworden:
    21 jan 2009
    Berichten:
    542
    Locatie:
    Hoorn (NH)
    Tom, nog gelukt met je brug of nu volop bezig met de romp:D?

    GR.
    Pim
     
  5. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    Hey pim,

    Ben druk met de romp aan de gang. Nog even wachten tot ik alle spanten heb en dan gaat ook dit ikea rompje in elkaar:p
     
  6. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    Zo, na een tijdje spelen met de plakpot en het stanley mesje zijn alle spanten gereed. De spanten zijn gemaakt volgens het principe dat in dit bouwverslag bedacht zijn. psv-stril-odin


    [​IMG]
    Het betreft hier 2 mm dik passe partout karton wat in de betere hobbywinkel te koop is in grote formaten. Ik heb een velletje gekocht van 160 bij 120 cm voor een schappelijke prijs van € 28.-

    Spanten zijn hierop geplakt met een lijm die het karton niet verslapt of te nat maakt en tegelijk erg goedkoop is... het AH eigen merk hobbylijm a €1.59 per potje. Wat wel even belangrijk bleek na de eerste 3 spanten, om er een zwaar iets op te leggen na het lijmen, tegen het krom trekken. Nu zijn sommige nog wel iets gekromd, maar dat komt wel goed zodra alles stevig in elkaar zit geplakt met kielbalk en dek erop.

    Nu nog even de kielbalk en de dekken uitsnijden op het karton, de kielbalk krijgt een dubbele laag karton dus is straks 4 mm dik.

    Tot zover weer even de vorderingen!

    Groetjes Tom
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 19 nov 2015
  7. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    Zo, het bouwpakketje staat in elkaar. Nog enkel 3 spanten vast lijmen aan de voorzijde.

    [​IMG]

    Wordt toch echt een gaaf bootje zo hé:cool:
    Tevens 2 mini hekschroeven besteld in Duitsland. Ok het zijn eigenlijk mini boegschroeven maar die stop ik mooi in de achterkant :D De 2 boegschroeven aan de voorzijde worden custom made omdat deze grotere maat zijn.

    Tot zover weer...
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 17 nov 2015
  8. Vincent1979

    Vincent1979

    Lid geworden:
    29 aug 2009
    Berichten:
    1.253
    Locatie:
    Dolhuis
    De start is er :D, Ben blij dat je toch vanaf 0 bent begonnen, Mocht er wat zijn? je weet me te bereiken he ;)
     
  9. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    Vincent, ik ben ook erg blij dat ik vanaf 0 begonnen ben. Op deze manier een romp bouwen valt me tot nu tot wel mee. Ik kan jou hulp dadelijk echt wel goed gebruiken met de boegschroeven en de hekschroeven. Ik heb deze nog nooit ingebouwd, en jij al wel..:D Nog een vraag over de boegschroeven die je zelf maakt, je hebt het over brons, maar dit wordt in zoveel vormen aangeboden bij de oud ijzer boer.. maakt het uit of het bij wijze een tuinhek of een hoefijzer is? ;)
     
  10. Hoegaarden

    Hoegaarden

    Lid geworden:
    21 jan 2009
    Berichten:
    542
    Locatie:
    Hoorn (NH)
    Haha, wacht maar tot je epoxy en matjes gaat gebruiken;)


    Goed bezig zo Tom, let er wel op dat de boegschroeven die je besteld heb een uitsteeksel hebben dus de ronde gaten die je nu in de romp hebt zitten zullen waarschijnlik iets vierkanter moeten worden maar dit is goed te doen door een figuurzaagje dor het gat te steken.

    Lijkt het nou alsof je spanten aan de onderkant niet gelijk lopen met de kiel?

    Ook denk ik dat je een klein hulpspantje extra nodig hebt op de hoeken achter bij je spiegel. De huid gaat daar namelijk pas op het laatste moment de hoek om.

    Gaten voor de schroefassen zaten er zeker ook nog niet in?

    Gr.
    Pim
     
  11. Vincent1979

    Vincent1979

    Lid geworden:
    29 aug 2009
    Berichten:
    1.253
    Locatie:
    Dolhuis
  12. Hoegaarden

    Hoegaarden

    Lid geworden:
    21 jan 2009
    Berichten:
    542
    Locatie:
    Hoorn (NH)
  13. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    Hey pim, bedankt voor de bemoedigende woorden haha! Ik heb in spant 4 een inkeping voor de schroefassen zitten. De rest viel buiten de spanten. Ik zal eens een klein spantje erbij maken achterin. Je hebt het inderdaad goed gezien dat sommige spanten net niet gelijk lopen met de kielbalk. Kan dat veel kwaad? Zat zelf te denken om dat af te snijden aangezien het maar om een mm of 1 gaat.

    Vincent, dus als ik het goed begrijp is er maar een klein blokje nodig. Komt in orde dan gaan we eens langs bij de oud ijzer boer!

    Groetjes tom
     
  14. Hoegaarden

    Hoegaarden

    Lid geworden:
    21 jan 2009
    Berichten:
    542
    Locatie:
    Hoorn (NH)
    Hey Tom,

    Nou, ik had het zo bedacht dat de kiel gelijk liep met de onderkant van de spanten maar ik denk dat jij de buitenste lijn hebt gepakt.
    Dat maakt niet uit, als de spanten maar op een lijn liggen kun je gewoon de huid laten stoppen aan weerszijden van de kiel.

    Let wel op, ook voor jou Vince, als je een schroef voor de boegschroef gaat gebruiken zou ik niet kleiner gaan dan 25 mm. Dat betekent dat de gaten voor de pijpen minstens 28 mm groot moeten zijn. Ik vraag me sowieso af of 25 mm schroeven niet te klein zijn om nog genoeg stuwkracht te geven.

    Je kunt achterin ook een van de waterlijnen op het plan pakken Tom.
    Wel een uitgehold spant maken anders kan je roerbediening er niet meer in.

    Gr.
    Pim
     
  15. Rode Zee

    Rode Zee

    Lid geworden:
    4 apr 2008
    Berichten:
    174
    Locatie:
    Ik woon vlak bij Alblasserdam
    Hoi Tom,
    Toch nog even terug komende op je schoorsteen kier van 4 mm.
    Tip, Je moet bij de bouw van je model wel rekening houden met die hele dikke materialen waar jij mee werkt. Het lijkt wel of je dek 3 mm dik is en je wanden 2 mm dik. Op de tekening die jij gebruikt houden ze daar geen rekening mee.
    Dus je moet overal in je bemating de materiaal dikten van af halen wil je in de goede schaal bouwen. Dus bij je schoorsteen is dit al 2x 2mm= 4mm minus je dek van 3 mm enz.
    Succes met de bouw.;)
    Paul

     
    Laatst bewerkt door een moderator: 17 nov 2015
  16. ReneBuis

    ReneBuis

    Lid geworden:
    30 apr 2011
    Berichten:
    36
    Locatie:
    Nibbixwoud
    Hallo Tom,

    Leuk project heb je gestart. Zelf heb ik op de Supply Express, het zuster schip, gevaren.
    Waren op zich wel grappige scheepjes, alleen jammer dat het "made in china" is. Als je er op werkt (ik ben machinist) dan kom je nog al wat puntjes van kritiek tegen. Maar om te zien als model is het wel de moeite waard denk ik.
    Als je info en/of foto's nodig hebt dan zeg je het maar, heb al mijn foto's van die tijd nog.

    Groeten,

    Rene
     
  17. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    @paul, aan dat aspect had ik nog niet helemaal gedacht. Maar ik ga de opbouw opnieuw maken, ben niet tevreden met hoe het nu oogt, en er zitten een paar kleine foutjes in... Dan ga ik ook gelijk materiaal gebruiken van de juiste dikte etc. Bedankt voor de tip!:thumbsup:
     
  18. Hoegaarden

    Hoegaarden

    Lid geworden:
    21 jan 2009
    Berichten:
    542
    Locatie:
    Hoorn (NH)
    Met je romp moet je ook rekening houden met de dikte van dek enz. heh Tom? Hoe gaat het nu? Je boegschroeven al gepast? Wel leuk om je ervaringen neer te zetten. Die mini-units ben ik hier namelijk nog niet tegen gekomen.

    Gr.
    Pim
     
  19. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    Hey Pim, ik verwacht deze week de mini units te passen en indien mogelijk aan te brengen. Ben momenteel lekker bezig met de vertrekken op het main deck. Aangezien ik hier lastig bij kan als alles erop zit.

    [​IMG]

    De opbouw op het maindeck is gereed. Sommige deurtjes zijn open gewerkt, anderen blijven dicht. Hier komt een mooi deurtje op bij de afwerking. Krijg zo ook een stuk meer houvast voor een spant dat de vorige keer weinig sterkte had. Aangezien ik nu de vertrekken doortrek tot aan dat spant kan die dus vast geplakt worden tegen de achterwand hiervan :) wordt nog duidelijker weergeven straks op de foto's die volgen.
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 17 nov 2015
  20. articcie

    articcie

    Lid geworden:
    13 feb 2011
    Berichten:
    538
    Locatie:
    Vlijmen
    Ben begonnen om de mini thrusters te passen in de kielbalk. Het is allemaal maar krap aan.
    [​IMG]

    sowiezo is het erg lastig snijden/zagen door 4mm dik karton, en ik kom aan beide kanten akelig dicht bij de uiteinde onder en boven. Hierdoor wordt het geheel zwak, de bovenkant gaat er later nog wel uit, maar nu nog niet. Nu heb ik zelf zitten bedenken om dit deel van de kielbalk in het geheel eruit te snijden. Los prefab frame maken en die daarna terug bevestigen in de kielbalk.. of is dit niet aan te raden?
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 17 nov 2015

Deel Deze Pagina