Bouwerverslag van mijn Quadcopter X600 V3 Frame / 90%

Hieronder staan alle stappen die ik heb uitgevoerd om tot het huidige resultaat te komen!
Met veel dank aan het forum! Ben ik bijna nu zo ver de eerste vlucht uit te voeren!

Wat heb ik besteld?

  • Hobby King X600 V3 frame*1
  • KKMulticopter v5.5 *1
  • XXD 2212 KV1000 brushless motor*4
  • 3.17mm Shaft adaptor*4
  • GEMFAN 9×4.5″ 9045 9045R CW CCW Propeller *4
  • Hobbywing 20A ESC*4
  • ESC Connect Board*1 (hobbyking)
  • Heat shink tube*12
  • Turnigy lipo 3S 2650Mah batterij *2
  • Turnigy balanced charger * (imax B6 was overal uit voorraad)

En als ontvanger een Spektrum dx6i

Montage
Alles eindelijk binnen:

IMG_5023-800x600.jpg


IMG_5030-800x600.jpg


Schroefjes voor montage!


IMG_50331-800x600.jpg


Pootjes van de quadcopter!


IMG_5062-800x600.jpg


Montage van de armen inc motorhouder!

http://www.quadcopter.nl/files/2012/09/IMG_5035-800x600.jpg[/IMG]
Het duurde even maar het frame zit in elkaar! Pootjes alles is vastgezet!

IMG_5059-800x600.jpg

Solderen van de connectors voor de ESC en motoren;


IMG_5102-800x600.jpg


ESC gekoppeld aan motoren en afgewerkt met krimpkous.

Aansluitingen van het +- op het powerboard


IMG_5093-800x600.jpg

IMG_5056-800x600.jpg




IMG_51051-800x600.jpg


Bevestigen van de batterij.


Aansluiting van KK aan de computer voor het flashen van het systeem met andere firmware, ik gebruikte hiervoor een mac computer!
IMG_5134-800x600.jpg

IMG_5135-800x600.jpg

IMG_5138-800x600.jpg


Flash naar Xcopter 4.7 kapteinkuk.

Ondertussen alweer teruggeflashed naar Xcopter 2.9 xx

Enkele foto's vanaf boven:

IMG_5091-800x600.jpg


KK aangesloten op de reciever

IMG_5090-800x600.jpg

IMG_5096-800x600.jpg


IMG_5094-800x600.jpg


Het eindresultaat:

IMG_5088-e1349043288457.jpg





Instellingen motor KK board
Configuratie voor software Xcopter 2.9

; M1,CW M2,CCW
; * *
; \ /
; \ /
; \ /
; +
; / \
; / \
; / \
; * *
; M4,CCW M3,CW

Instellingen voor de motor in X configuratie aldus versie 2.9 volgens flashtool: (XCopter - Die Molls.net)

Gebruik je KapteinKuk Xcopter 4.7 dan is het:
m1: linksboven CW
m2: linksonder CCW
m3: rechtsboven CCW
m4: rechtsonder CW

Openstaande puntjes
Ik heb wel enkele rare zaken meegemaakt tijdens de installatie / montage van bovenstaande Quadcopter.
ESC
De ESC zijn gekalibreerd, dit heb ik gedaan door de handleiding van KK te volgen. De motoren starten nu keurig allemaal tegelijkertijd!


issue Ik had een issue dat 1 wanneer ik vol gas gaf, ik duidelijk zag dat 1 van de motoren juist zoog naar de grond, kortom, geen kans dat hij ooit om hoog zou gaan. Het bleek dus dat Motor 1 3 en 4 tegen de klok in draaide en motor 2 met de klok mee.

Instellingen MotorMotor 1, 3 en 4 draaiden tegen de klok in zonder propellors, na correctie van motor 2, draaien nu alle 4 motoren tegen de klok in zonder propellors.

Ik heb vervolgens de links of rechtsdraaiende (CW of CCW) propellors op de juiste motor geplaatst, m1 tot m4. ( L of R staat op mijn 10.45 propellors!)

Zender instellingen
Instellingen in de zender staan ingesteld zoals men zegt in de handleiding van het KK boardje.

Laatste test
Na de herinstallatie van de Xcopter 2.9 firmware lijkt het er nu op dat alles nu goed omhoog gaat.

Echter begint hij nu vol te spinnen richting de rechterkant, met de klok mee dus. Maar komt hij dus wel (met gas op bijna 70 % eindelijk) van de grond.

Ik heb het idee dat dit waarschijnlijk licht aan de gyro instellingen? Deze staan allemaal zoals bij ontvangst van de KK board nog ingesteld. (dus op 50%/ in het midden, alle drie)

Ik hoop dit euvel nog snel op te lossen zodat ik dan toch echt deze week een x kan vliegen!

Totale gewicht momenteel inclusief props: 971gram

Mocht iemand nog tips of ideeën hebben voor dit euvel dan hoor ik het graag!

Ben benieuwd wat jullie er van vinden!

plaatjes zijn geresized! excuses!
 
Laatst bewerkt:
Ik weet niet of het bij dit type ook zo is, maar volgens mij moeten twee motoren juist in tegenovergestelde richting draaien, dan gaat hij niet meer om zijn as draaien.
 
Instellingen MotorMotor 1, 3 en 4 draaiden tegen de klok in zonder propellors, na correctie van motor 2, draaien nu alle 4 motoren tegen de klok in zonder propellors.



Zo zal het niet gaan lukken. Twee motoren moeten linksom draaiend en twee rechtsom draaiend. daar de bijhorende props op monteren. Kijk nog maar eens goed in de beschrijving.
 
yep, de motoren moeten tegengesteld draaien.

als ze alle 4 dezelfde kant op draaien zal de quad door het draaimoment van de props alleen maar om zijn as willen draaien..

wel knap trouwens dat je hem wel de lucht in krijgt.....
slechts 2 props leveren opwaardse kracht.... de andere 2 duwen naar beneden....(niet met evenveel kracht als de opwaardse)

je props zitten dus goed, maar er draaien 2 motoren de verkeerde kant op..

tipje voor de volgende keer als je bouten op de armen vast zet.. zet er een blokje hout of balsa ofzo in.. je trekt er nu deuken in. ;)

ow en trouwens.. kan je de foto's niet verkleinen voordat je upload/plaatst?
het is nu wel heel veel MB's om te laden.. en dat vind mijn mobiele data pakket niet zo fijn.. (is nu dus op...:( )
 
aja ziet er goed uit! Helaas wat iedereen al zegt, er moeten 2 motors de andere kant op draaien zodat het geheel niet rondjes gaat draaien in de lucht door de snelle rotatie van de propellors. Dit wordt dan opgeheven door de andere 2. Nog niet mee gaan vliegen dus!!

Gelukkig kun je propellors voor bijna niks bij bijna elke modelbouw winkel kopen! :) Succes!
 
trouwens, tipje van huishoudelijke aard: foto's in formaat 800x600 aub..

scheelt verschrikkelijk in de laadtijd van de pagina, bij mij is hij nu een minuut oid aan het verspringen voor hij alles goed heeft staan..
 
@schilper, ik had een vermoeden maar ik dacht, laat ik het toch even navragen + melden hier zodat alles bekend is!

@dutchcommando, bedankt voor de tip ter voorkoming van het krom trekken van het ijzer!

@iedereen, heb nu plaatjes van 800*600 hoop dat het zo wat sneller gaat! Excuses!

Ik pas vanavond even alles weer aan, ben benieuwd of ik dan de zaak wel rustig omhoog krijg!

Ik sta nog steeds versteld van de kracht die de quadcopter heeft!

Ik zal jullie dan ook even op de hoogte houden!
 
Laatst bewerkt:
Dag Iedereen, het ziet er goed uit, aanpassing verricht!

De quadcopter hovert netjes maar trek wel nog een beetje naar rechts, ik denk dat dit verder te maken heeft met de gyro setiings, dus van op het midden zou hij iets meer naar links moeten denk ik.

Morgen hier mee spelen, hopelijk hovert hij dan straks netjes recht in de lucht!

Iig wanneer je nu hem vasthoudt en naar voren drukt, dan corrigeren de voorste motoren direct, zodat hij dus weer recht zou moeten hangen!

ik heb nu Xcopter 2.9 software erop staan, is 4.7 KapteinKuk een betere flash? Kan die anders ook nog draaien!

Hopelijk morgen droog, dan eerste vlucht proberen!
 
4.7 heeft weer een andere prop/motor layout.
men zegt dat 4.7 beter is qua code, maar met vliegen heb ik er eigenlijk weing verschil van gemerkt.
 
4.7 heeft weer een andere prop/motor layout.
men zegt dat 4.7 beter is qua code, maar met vliegen heb ik er eigenlijk weing verschil van gemerkt.

Oke, vanavond hopelijk beetje goed weer dan maar eens weer proberen!

Even kijken hoe ik de draai er uit kan krijgen met de instellingen enzo

rc instellingen zijn verder zoals de manual zei dat ze moesten zijn. :)
 
Eerste vluchten zijn inmiddels gemaakt!

Super mooi om te doen!

Ik had alleen nog 1 vraag!

Hij is nu redelijk stabiel (draait niet meer naar rechts direct) echter blijft hij niet echt op dezelfde hoogte hangen, ik moet aldoor beetje gas bijgeven, los laten, bijgeven.

kortom hij schommelt nogal!

Iemand tips of suggesties?
 
Das normaal.. als je geen altitude hold hebt (baro sonar, etc)
Zorg dat je en schuif hebt op het gas, en een beetje expo rond het hoverpunt wil wel helpen....
 
wat psygho al zegt... da's normaal..
een soepele stick en goed vinger gevoel zorgen ervoor dat het net lijkt alsof hij zelf stabiek blijft hangen.

de dure FC's en goede vliegers op youtube laten het allemaal zo simpel lijken... maar in het begin is het hard werken om alles in de lucht te houden en te laten doen wat jij wilt..
gewoon veel vliegen (en crashen ;) ) dan komt het gevoel vanzelf in de vingers.
 
Hoogte houden is in het begin altijd moeilijk , iedereen heeft er de eerste vluchten moeite mee.
Als je een goedwerkend barometer hebt dat maakt het wat makkelijker ;)
Gewoon zo veel mogelijk vliegen en de rest komt vanzelf!
 
Hoogte houden is in het begin altijd moeilijk , iedereen heeft er de eerste vluchten moeite mee.
Als je een goedwerkend barometer hebt dat maakt het wat makkelijker ;)
Gewoon zo veel mogelijk vliegen en de rest komt vanzelf!

Dat klopt, moet alleen nog even wennen af en toe dat links naar rechts is en naar voren naar achteren enzo, volgens mij kan ik dat nog omwisselen.

Iig het gaat steeds beter maar moet wel een rits nieuwe propellors aanschaffen want die gaan redelijk rap kapot!
 
Back
Top