Vliegen bij harde wind

Discussie in 'Algemeen modelvliegen' gestart door Andreotti, 15 sep 2013.

  1. Andreotti

    Andreotti

    Lid geworden:
    20 jun 2012
    Berichten:
    370
    Locatie:
    Alphen aan den Rijn
    Weerplaza.nl en buienradar.nl checken, gaan we vliegen vandaag of wachten we nog een weekje? Ik ben al lang blij als het droog blijft. Als de wind boven 4 bft komt vallen er een hoop modellen af maar er is er altijd 1 die alleen maar leuker wordt met veel wind.

    Ik heb ook zo mijn model die ik graag met veel wind vlieg. Verticaal omhoog en dan de motor uit. Kijken hoe snel ze af drijft om dan weer met een paar onvoorspelbare buitelingen de juiste kant op te sturen. Een grotere kick is er voor mij niet uit te halen. 8 lipo's leeg vliegen zijn op dit soort dagen geen uitzondering.

    Ik ben benieuwd of er meer mafkezen zijn die juist de kick wel inzien van een pittig windje. En met wat voor model vlieg je dan het liefst?

    Mijn nr#1 model bij dit weertype is mijn oude 83% Polaris. Dat ding is echt supersnel en doet precies wat ik wil (meestal...).
     
  2. hmeijdam

    hmeijdam

    Lid geworden:
    29 jan 2010
    Berichten:
    1.927
    Locatie:
    Barneveld
    Ik vind het inderdaad ook leuk om te vliegen met veel wind, omdat je dan weer eens wat anders kunt uitproberen. Na de start kijken binnen hoeveel seconden je weer aan de grond kunt staan. Zo langzaam vliegen dat je achteruit vliegt. Bijna verticaal landen.
    Ik neem dan meestal dezelfde modellen mee als anders: 4cc Laser Models Colibri, 6cc Modelcraft Lucky Stick, 7,5cc SIG Somethin' Extra.
     
  3. Student

    Student Moderator Moderator team Forum veteraan

    Lid geworden:
    5 jan 2008
    Berichten:
    16.427
    Locatie:
    Rotterdam
    Zodra er mensen kisten aan de grond houden vanwege de wind, vind ik het doorgaans een sport om bv de trex 250 of de 450 de lucht in te gooien :D

    Qua vliegtuigen pak ik de fourstar 40.. Mn trainer komt niet tegen de wind in boven windkracht 4 (proefondervindelijk ondervonden..), de ultimate moet ik nog een beetje doorkrijgen..
     
  4. e-speed buff

    e-speed buff

    Lid geworden:
    12 jul 2010
    Berichten:
    192
    Locatie:
    Nieuw Vennep
    Harde wind maakt voor snelle vliegtuigen niet veel uit, het kan zelfs de landing en start makkelijker maken.
    Ik heb met een snelle zwever zelfs bij windkracht 10 nog aan het strand gevlogen.
    Wat de meeste problemen geeft is turbulentie van obstakels rond het vliegveld.
    En als de wind na het landen je vliegtuig van de grond blaast is je vliegtuig niet geschikt voor die windkracht.

    Grtz René
     
  5. Johaver

    Johaver

    Lid geworden:
    19 aug 2011
    Berichten:
    1.967
    Locatie:
    Aarschot.
    Laatst bewerkt door een moderator: 13 nov 2015
  6. Harold

    Harold PH-SAM

    Lid geworden:
    16 aug 2002
    Berichten:
    3.310
    Locatie:
    Almere
    Het is wel grappig om met een hoop wind met de mini geebee van eflite te vliegen. daar zit stabilisatie elektronika in en een redelijk flotte motor.
    probleem is dat na de landing dit 40cm kistje als een blaadje over het veld heen dwarelt als de wind het pakt.
     
  7. Gerard VLC

    Gerard VLC

    Lid geworden:
    8 mrt 2009
    Berichten:
    637
    Locatie:
    Veendam
    vliegen met harde wind is erg leuk, vooral met mijn "das liddle stik" met 4cc motor.
    ook de funcub is een leuk toestel om met harde wind mee te vliegen.
    de rest van de clubleden zit binnen aan de koffie terwijl ik rondspeer met m'n kistjes.
     
  8. FStrating

    FStrating

    Lid geworden:
    28 feb 2011
    Berichten:
    449
    Locatie:
    Veghel
    Als het hard waait dan vlieg ik het liefste met de multiplex funcub; lekker spelen met de flaps en proberen verticaal te stijgen en te landen. Wel oppassen met een bocht met de wind mee als je nog laag zit. Wat ook leuk is om dan op 30 meter hoogte motor uit, vol flaps en recht naar beneden komen om dan net voor de grond op te vangen en neerzetten.
     
  9. Arnoud Snel

    Arnoud Snel

    Lid geworden:
    24 apr 2008
    Berichten:
    1.732
    Locatie:
    Onbekend
    Wat mij opvalt bij de club waar ik vlieg is dat als de windkracht boven 4 komt dat alleen mijn vader en ik nog vliegen.
    Harde wind is gevaarlijk hoor is een uitspraak. Onzin natuurlijk, er is helemaal niets gevaarlijks aan als je maar weet wat je doet. geen risico's nemen en het model onder controle houden.

    Helaas is het bij de meeste clubs zo, als het een beetje waait zie je er niemand meer uitzonderingen daar gelaten. Het heeft ook niets met de grootte van het model te maken, mijn Curare 40 weegt slecht 2,7 kg en heb ik ingevlogen met windkracht 5.

    Grt,

    Arnoud.
     
  10. e12

    e12

    Lid geworden:
    8 dec 2012
    Berichten:
    280
    ik heb sins paar weken me brevet

    Maar hoe harder het waait , hoe leuker ik het vindt ,
    voor al landen ,
    dat lijkt dan net op een heli.

    en ik vlieg dan met me 2,kilo wegende snoopey , met 4s lipo.dus een licht toestel.
    met V stelling .

    ook op ze kop.
    recht om hoog en gas dicht en zo lang mogelijk ,dicht houden ,haha

    Ik heb les gehad van een ervaren club lid,
    ik heb hem nog nooit horen zeggen het waait wel hart ,
    Maar wel horen zeggen tegen andere die aan de kant bleven (jaren ervaring hebben )
    wat nu het waait te hart ??

    kijk naar hem hij start en land helemaal zelf ?

    hahah
    ik trots natuurlijk.
    afgelopen zondag middag ook maar 1 club lid ,

    het waaide zo hard dat snoopey niet bleef staan maar om ver geblazen werd .
    en ik vindt juist zonder wind .moeilijker landen om dat je dan sneller vliegd.
    en met veel wind is het makkelijker .


    ik vlieg ook als het droog is met me snoopey alle dagen . 4 accu leeg ..


    ik vlieg met me gaui ,500 x
    zonder gyro ook waneer het waait.


    ik vindt het vliegen ook zo leuk ,
     
  11. e12

    e12

    Lid geworden:
    8 dec 2012
    Berichten:
    280
    Laatst bewerkt door een moderator: 13 nov 2015
  12. j.weel

    j.weel

    Lid geworden:
    2 feb 2009
    Berichten:
    3.853
    voorheen vloog ik ook met harde wind heb er nu aleen geen model voor die het veilig aan kan

    men mustang moet ik weer is klaarmaken
     
  13. Andreotti

    Andreotti

    Lid geworden:
    20 jun 2012
    Berichten:
    370
    Locatie:
    Alphen aan den Rijn
    Ik heb een Beast 3D ook met AS3X stabilisatie. Daar is ook met behoorlijk wat wind mee te vliegen. En dat voor een kistje van 72gram. Alleen bij 5 bft gaat ie alleen nog maar achteruit.

    Leuke berichten over het vliegen bij harde wind. Volgens mij gebruiken de meesten toch een wat zwaardere kist. Mijn Polaris weegt net 400 gram (en wat een heerlijke ragbak). Ik ga toch mijn Multiplex Gemini of mn parkzone Spitfire maar eens testen met een stevig windje. Iedereen lijkt zo zn voorkeur te hebben voor een bepaalde kist bij dit weer.

    @ Een zwever met 10 bft? Dan heb je echt lef. Al is het inderdaad de turbulentie wat het lastig maakt, en niet zo zeer de wind. Op het veld van mijn club is veel turbulentie vlak boven de grond en boven de weg (op een dijkje), dus lage fly-by's zitten er niet in.

    Afgelopen zondag was een mooie dag qua wind. Het begon rustig maar het ging steeds harder waaien. op mijn club bleven nog maar een hand vol vliegers over, zelfs 1 met een heli. Die leek zich ook niks aan te trekken van de wind.

    De herfst staat voor de deur dus er zal best nog wel wat wind langs komen. Kom maar op.
    Misschien is het leuk als er nog wat meer filmpjes komen. Ik ga ook mn "petcam" weer eens opzetten.
     
  14. Student

    Student Moderator Moderator team Forum veteraan

    Lid geworden:
    5 jan 2008
    Berichten:
    16.427
    Locatie:
    Rotterdam
    het veld van mijn club ligt bovenop een bult, naast de oude maas.
    Dus veel wind = aantal rare turbulenties om het veld heen.
    En eigenlijk zijn die er meestal wel in meer of mindere mate.

    Als een stevige wind van de oude maas komt, schiet de heli bijna 5 meter omhoog als ik over de rand van het talud vlieg..
    Landen met een vliegtuig is dan wel eens een uitdaging, maar je went er wel aan ;-)
    kwestie paar keer een low pass doen, merk je vanzelf hoe de onderste luchtlaag zich gedraagt..

    Valt altijd wel wel op dat de lichte "schuimpjes" best wel last van deze turbulentie ondervinden, terwijl de zwaardere houtbouw kisten dit aanzienlijk minder hebben.
    De schuimpjes is doorgaans ook landen en hard rennen om hem op de grond te houden ;-)
     

Deel Deze Pagina