algemeen teamC topic

Discussie in 'Electro offroad' gestart door M Pinkster, 26 mrt 2013.

  1. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Ja klopt indoor, zit er wel over te denken om de PRO (tr04pro) versie te kopen,
    dit is waarschijnlijk net wat beter ingericht op hogere krachten
     
  2. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland
    Je kan ook een slipper erin zetten, maar dat kost wel wat. Een Pro kan ook, en dan de Minion voor spares houden.
     
  3. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Heb helaas al een 2e minion kit voor spares :p
    Een heleboel sparen dan in ieder geval :)
     
  4. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Hmm, ik zie net dan mijn pinion nog wel vast zit, maar toch mijn spur gestript is.
    Weet iemand wat hier de oorzaak van kan zijn?
     
  5. M Pinkster

    M Pinkster

    Lid geworden:
    19 jan 2005
    Berichten:
    762
    Locatie:
    assen
    afsteling probleem . speling te groot.
     
  6. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Wat is de beste manier om de speling goed te krijgen?
    Ik heb begrepen dat geluid een goede indicatie kan zijn
     
  7. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland

    De afstelling van de speling kan een oorzaak zijn, maar een erg felle motor in een auto zonder slipper clutch lijkt me ook niet bevorderlijk voor de levensduur van het spur.

    Afstellen kan met een papiertje tussen de tanden, dan aandrukken, maar er zijn meer manieren. Wat ik zelf een fijne alternatieve methode vind is pinion op de as zetten zonder inbusje. En dan voelen bij welke stand het het lichtste loopt, beginnend bij de tandwielen dicht tegen elkaar gedrukt.
     
  8. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Zal na het vervangen van de spur wel even kijken, moet ik eerste
    weer de hele wagen ongeveer uit elkaar halen :(

    Achja :p
     
  9. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Inmiddels spur weer vervangen, papiertje ertussen werkt niet echt maar heb het dit keer op geluid geprobeerd, nav een YouTube video wat de goede klant hoort te zijn.
    Hopelijk houdt hij het nu wat langer uit, misschien kan het goedkope chassis gewoon de brute krachten niet aan :p
     
  10. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland
    Het chassis kan het prima hebben, maar zonder slipper komen er veel meer krachten op de spur met een sterkere motor. Je kan de diffs wat meer laten slippen, maar dan is er wel een risico op permanente schade aan je diff.
     
  11. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Ik hou het voor nu zo, net de hoop dat dit het even volhoudt dit keer.
    Mocht hij wederom kapot gaan dan bestel ik de TR04pro, deze heeft als het goed is een slipper clutch etc.
     
  12. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    En wederom na 3 minuten rijden mijn 3e spur gear kapot, ik weet echt niet meer wat het nu nog kan zijn.
    Motor zit vast als wat, de pinion ook, en ik dacht hem goed afgesteld te hebben, ik denk gewoon echt dat de motor die erin zit gewoon teveel kracht heeft voor dit, toch redelijk goedkope, chassis.
    Twijfelen of ik de TR04pro zal bestellen en of hier dan gewoon hetzelfde mee gebeurt of het hier niet kapot gaat...
     
  13. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland
    Een 4 polige motor is natuurlijk al erg sterk, maar nogmaals, zonder slipper clutch zul je waarschijnlijk spur na spur blijven verslijten. Al dat vermogen komt op een paar "plastic" tandjes, zonder enige mogelijkheid om door te slippen om de eerste klap op te vangen, tenzij je de diffs erg los afstelt, maar dan brand je die uiteindelijk op. Met een brushed motor gaat dat nog wel zonder slipper, en met een milde 2 polige brushless motor ook nog wel, maar niet met een echt zeer sterke motor.

    De TR04 heeft standaard een slipper clutch, als je die goed afstelt zul je echt je best moeten doen om dan nog een spur te strippen. Er zijn verschillende mensen hier die competitie rijden met Team C spul, en ik heb er nog geen een horen klagen over dat de spur zo snel aan gort zou zijn. Maar die rijden dan wel met de competitie-wagens, zoals de TR04, met slipper clutch.


    Zonder tandwiel op de motor, rolt je auto wel lekker vrij, en dus zeker een aantal meter door na geven van een zetje?
     
  14. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Hey Indoor, bedankt voor je reactie.
    Ik zit nu te twijfelen tussen Team C of Tamiya.
    Voor Tamiya zijn vele malen meer hop-ups te verkrijgen en deze zijn ook veel beter verkrijgbaar, waar team c lang niet bij iedere winkel te vinden is.
    Ik zit te kijken naar de Tamiya 58370, alleen heeft die, geloof ik, ook geen slipper clutch.
    Deze is echter wel makkelijk te krijgen (Tamiya 53925)
     
  15. WonderTiger

    WonderTiger

    Lid geworden:
    3 mrt 2010
    Berichten:
    3.718
    Locatie:
    Zaandam
    Ik geloof niet dat als jij alleen rond rijdt dat je je spur stript met wat voor motor dan ook... Zeker niet zo snel. Ik denk dat je hem gewoon niet goed afstelt... Naast het geluid moet je ook kunnen voelen/zien of het niet te veel/weinig speling heb, weet je niet wat je moet voelen/zien. Dan zou ik de papier methode maar aanhouden.
     
  16. Indoorvlieger

    Indoorvlieger Forum veteraan

    Lid geworden:
    3 mei 2010
    Berichten:
    12.802
    Locatie:
    Flevoland
    Beetje kip-ei verhaal met de onderdelen. Mensn kopen een auto niet omdat de onderdelen niet overal liggen, en de winkels nemen ze niet op voorraad omdat er weinig mensen met die auto zijn.
     
  17. Synasthesia

    Synasthesia

    Lid geworden:
    11 jan 2010
    Berichten:
    682
    Locatie:
    Rotterdam
    zoals wondertiger zegt, een goed afgestelde pinion/spur zul je echt niet zo snel slopen

    Ik heb echt maanden rondgereden met een 4wd auto zonder slipper (toevallig de Tamiya DF03RA), maar wel met een 7000kv motor er in, na al die maanden waren zowel pinion als spur nog prima in orde.
    Overigens heb ik toen ruim 3 maanden op de slipper moeten wachten, maar ook op diverse andere onderdelen wat ook direct de reden is dat ik nu geen Tamiya meer rijd...

    Als je je woonplaats invult is er misschien zelfs iemand in de buurt die een x met je mee kan kijken :)

    Overigens is "meer hopups" imho nou niet echt een juiste reden om een auto te kiezen maar dat terzijde...
     
  18. rickvanbellen

    rickvanbellen

    Lid geworden:
    2 nov 2013
    Berichten:
    52
    Wellicht is het dan inderdaad nog steeds de afstelling geweest, ik ga dan nog maar een spur gear bestellen en naar mijn rc winkel om hulp te vragen bij het afstellen.
    Het probleem is wel dat doordat ik de auto al 3 keer half uit elkaar heb moeten halen om de spur te vervangen sommige schroeven nu zelfs al doordraaien, kan wel eens een probleem worden...
    En inderdaad, meer hopups is geen goede reden om een auto te kiezen.
    Eigenlijk zoek ik gewoon een auto waar ik lekker mee kan scheuren, maar die ook makkelijker is in het vervangen van bvb de spur.
    Bij de Minion is dit echt de halve auto uit elkaar halen, terwijl bij bvb de Tamiya Dark Impact dit maar 1 kapje betreft.
     
  19. M Pinkster

    M Pinkster

    Lid geworden:
    19 jan 2005
    Berichten:
    762
    Locatie:
    assen
    schroeven lam draaien komt niet door veel sleutelen maar te vast of verkeert aandraaien.
    bij de minion hoeft aleen t voorste topdeck en het dekseltje er af omnde spur te vervcangen.
    de tr04 pro heeft een slipper. zoek je een echte competitie auto dan kijk eens naar een t4 v2/v3.
    waar woon je. kan ik eens kijken voor een dichts bijzijnde winkel. of online is zeker geen probleem.
    zeker wel een winkel of 10 die teamc verkoopt.
    er zijn ook veeeel opties voor de teamc:)
    groet marcel
     
  20. Kusal

    Kusal

    Lid geworden:
    18 mei 2010
    Berichten:
    17
    Locatie:
    Werchter, Belgie
    Ikzelf rijd met een TR04 pro met saddle pack chassis en big bores in Kampenhout (astro = veel grip) naast mijn T4 V2 (en TM2 en andere Team C auto's) en rijd er met een 5,5 erin zonder al ooit problemen gehad met de spur. Je moet wel zien dat je de slipper correct zet (daarom heb ik er garodiscs in gezet maar echt nodig is dit niet, de garodiscs hebben gewoon een groter gebruiksgebied en zijn iets gemakkelijker af te stellen).
     

Deel Deze Pagina