Veiligheid is altijd een kans*gevolgschade= risico
Het gevaar om met een papiertje jezelf te snijden, is groot. de gevolgschade is dan weer nihil. Dus is het werkelijke risico ook vrijwel 0.
Als je er zo over nadenkt..
Je zit met je handjes toch al onder de rotordisc. Je moet nl de accu aansluiten, die zit er doorgaans niet boven.
Je zender hoort naast de heli te liggen, binnen handbereik.
Dus wanneer de heli zichzelf aanslingert, geeft dit geen extra gevaar tov zender uit de buurt. in mijn optiek, je bent tegen die tijd toch al druk bezig de heli van je af te houden.
je handen zitten toch onder de disc, gevaar is eerder dat je uit reflex van onderaf alsnog de disc vastpakt..
ligt de zender uit de buurt, moet je dus met een tegenstribbelende heli op zoek..
of je moet een stoeltje pakken, en het ding uit slaan. maar dat doe je doorgaans niet zomaar
Heb het 1 keer gehad, je bent sneller bij de throttle hold dan je denkt.. als de zender maar in de buurt ligt..
anders gaat hij eerst een chicken dance doen, of stijgt op. En derden (dus niet jijzelf) zijn altijd prioriteit 1
Kans dat de heli aan de gang gaat?
kun je minimaliseren met een goede pre flight check. knoppen checken etc.
hou je jezelf daar strak aan? wordt de kans dat het voorval gebeurt een groot stuk minder. niet 0, kans is nooit 0, maar hij wordt wel een stuk minder.
Gevaar? best groot. Is heel de hobby trouwens.. kun je wat verminderen door de kop vast te houden, maar dan kun je niet aansluiten. Dus eigenlijk kun je aan die kant weinig doen om het veiliger te maken...
Aan je houding tov de heli kun je ook nog wat doen natuurlijk.
Sta je met de heli op de grond, moet je volledig over de heli gebogen alles aansluiten.
Staat de heli op een tafel, kun je veel makkelijker onder de rotordisc aansluiten.
Tweeledig, de lage werkhouding zorgt voor wat meer gevaar voor jezelf (over het ding gebogen, je staat meestal raar en valt eerder om), de hoge voor betere reactiesnelheid door een ergonomischer houding. Maar als de heli werkelijk op toeren komt, meer kans op rondspringen door de pitts
Puntje bij paaltje is het ook een beetje persoonlijk.
ik werk sneller en beter als het ding op een tafel staat. ik vind (gevaarlijk, eigen meningen in een veiligheidsoverweging ;-)) het risico dat het werkelijk misgaat te verwaarlozen tegen het risico dat het ding werkelijk van tafel springt.
Anderen (iedereen is anders gelukkig) werken liever vanaf de grond, en zijn op die manier sneller of handiger.
Gaat erom dat je een keer eerlijk kijkt naar je handelingen, en kijkt welke voor en tegens er tegenover staan. bekeken vanuit veiligheidsoogpunt..
Dus los van "dat kan niet" opmerkingen