Stootkop bouwproject: RESolution van Hoellein

Hey rob, gebruik je voor het hout op hout lijmen houtlijm of zoals beschreven secondelijm?
Zaterdag ff bouwplaat halen en dan kan ik ook beginnen :)
 
vorderingen RESolution bouwproject

@Bart, Voor de vleugel gebruik ik gewoon de secondelijm. Voor de grotere vlakken van de romp heb ik houtlijm gebruikt.

Bij de dunnen secondelijm gebruik ik een injectienaald, die op het potje gedrukt zit, om goed lokaal te kunnen doseren.
full


de rechter vleugel helft vordert gestaag:
full


Ook aan de linker tip is begonnen:
full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
vorderingen RESolution bouwproject

Het is een heerlijk setje om te bouwen. Alles past zo goed in elkaar.
De handleiding is erg duidelijk en in kleur. De stappen staan goed uitgelegd.

Voor diegene die hem ook gaan bouwen:
Let op bij het verlijmen van de remkleppen. Het raamwerk waar de remklep in komt is niet symmetrisch. Hiervan dien je dus een linker en rechter variant te maken! Hieronder is de asymetry zichtbaar:
full

full

Het gaat hierbij om het "grote rechthoekige plankje, waarin het gat niet in het midden zit....."
.
De linker tip is inmiddels ook van de tussenribben voorzien:
full


Ook aan de romp ben ik begonnen. Deze heb ik gelijmd met houtlijm ivm de grotere oppervlakten:
full

full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
vorderingen RESolution bouwproject

Ja Ja er zijn weer vorderingen bij het RESolution project...

De vleugel krijgt al aardig vorm. beide middendelen en beide tippen zijn zo goed als klaar.
Ik zal jullie de foto's besparen. deze lijken toch heel veel op de linkerkant.

De ophangingen worden met epoxy met de ribben verlijmd:
De linkerkant:
full


de rechterkant:
full


Voor het verlijmen van de beide romphelften heb ik een oude rompmal gebruikt. In deze mal heb ik eerst het bovenaanzicht van de romp met plakband vastgezet.
Daarna kun je heel gemakkelijk een rechte romp maken.
Hieronder enkele foto's:
full


full


de vleugelophanging is verlijmd met epoxy:
full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Eerste Resolution van de Stoorkop is klaar

Heren,

Ik vond het maken van fotos overbodig. Immers zijn ze allemaal hetzelfde.

Het hele bouwtraject viel extreem mee. 3 volledige dagen bouwen en klaar was het geheel, inclusief inbouw van servos en bespanning.

Ik heb alle hout/hout verlijmingen met verdunde houtlijm gedaan en alle hout/carbon verbindiingen met secondelijm. Alleen de verbinder met UHU Endfest vastgezet en de tippen met ingedikte epoxy verlijmd.

Onder de streep moest er 55 gram lood in, de servos zitten extreem ver naar voren, NET achter de 4 AAA cellen (800 mamp).

De kist heeft vandaag 3 lierstarten gemaakt, het was bewolkt, zeer licht briesje echt geen weer dat je thermiek verwacht. Er was wel "dikke lucht" en overal kon je blijven hangen. Een F3J kist die ook gestart was bleef hangen en maakte licht hoogte, de RESolution ontsteeg steeds, maar ja, met 555 gram en 2 meter span had die ook een vleugelbelasting van twee keer nix.

Alle vluchten langer dan n kwartier en geland omdat ik er genoeg van had. Het kistje vliegt werkelijk veel beter dan ik had hopen verwachten.

De RESolution is wat mij betreft echt n aanradertje, leuk voor de starter, maar ook voor de (ver)gevorderde vlieger. De eenvoud maakt t leuk, net als de onmogelijkheid van achterlijke korte starts en idiote priklandingen.

Zo zijn wedstrijden met n doellanding weer leuk.

Ciao

Fred
 
Ik neem aan dat, inmiddels een half jaar later, van de 18 Resolution bouwdozen er toch wel een aantal klaar zijn. Hoe is jullie ervaring met deze zwever. Zijn er nog punten waar je op moet letten. Misschien verbeteringen. Hebben jullie ook een R.E.S.-wedstrijd binnen jullie club gehouden? Op you tube kom je niet veel tegen van deze zwever.
 
Hallo een vraagje zijn er van deze zwever tekeningen bij gemaakt of moet je die bij hoellein
bestellen??
wij zijn aan het zoeken voor een winterproject.

Groeten Gerard
 
We zijn inmiddels bij mijn club (RMZC De Rechte Heide in Goirle) ook met een club Resolution project begonnen. Er zijn 13 deelnemers. Wellicht kunnen we in 2015 wedstrijden tussen clubs gaan organiseren? Stootkoppers, jullie zijn welkom!

Robert
 
Leuk om te zien dat het model ook bij andere verenigingen gebouwd gaat worden.

Bouwtip, ik kwam onderstaand bericht nog tegen:
problemen?
Er hebben zich niet echt problemen voorgedaan.
Iedereen is tot dusver wel tevreden over het product.
Even oppassen met het inbouwen van de remklepjes.
De openingen in de bodem moeten in elk geval richting neuslijst.
Ik had het vooraf goed bekeken maar tijdens het lijmen alsnog verkeerdom gezet.

Bij de stootkop hebben er denk ik 10 van de 18 Resolution inmiddels gevlogen.
We hebben er ook enkele leuke clubvliegavonden mee gehouden.

We gebruiken een ludiek reglement. met een dobbelsteen bepaal je wat de beoogde vluchtduur is. Landing was langs een lint.

Het model vliegt leuk en is erg goed aan de elastiek te starten.

Een uitwisseling met andere clubs is altijd leuk!

Rob
 
Back
Top