Keuze eerste 'echte' zender dx6 of dx6i

Frits37

Vriend van modelbouwforum.nl
PH-SAM
Na wat minder gelukkige 'wilde' vluchten heb ik besloten bij een club te gaan. De zender die standaard bij mijn Bix3 zit (HK T6A V2) is niet geschikt voor een leraar/leerling configuratie. Ik zit te denken aan een Spektrum DX6i, dat is een van de merken waarmee instructie gevlogen kan worden op de club. Mijn tweede toestel is een catalina, waarmee ik met mijn huidige zender differential thrust kan realiseren, ofwel sturen (op het water) met de motoren. Het richtingsroer van het model doet namelijk vrijwel niets en een roer eronder vind ik geen gezicht. Ik heb het met 3 mixen opgelost: throttle kopieren van kanaal 3 naar 5, rudder links naar 3 en rudder rechts naar 5. Wat ik me afvraag is of ik dat ook met de DX6i zou kunnen doen. Iemand enig idee?
 
Kijk eens naar de DX6 zonder de i.
Die kan draadloos leerling/leraar en je kan er heel veel mee mixen.
Ok cakebeslag kan je er niet mee mixen:(
 
Daar kijk ik ook naar, maar die is een redelijk duurder en op de club zijn er (vrijwel) geen mogelijkheden voor draadloos. Dus de meerwaarde boven de i is wat dat betreft beperkt.
 
De DX6 kan heel veel meer dan de DX6i en kan draadloos aan elke Spektrum zender.
Ik heb een DX9 vergelijkbaar met de 6 alleen wat kanalen meer. Daarnaast een DX6i gebruikt gekochte en zo heb ik mijn eigen leraar/leerling systeem. De 6 gebruik ik ook op de sim.
FF zoeken op MP en je kan voor een leuke prijs de zenders kopen.
 
Ik kan van een kennis een DX6 overnemen met vier ontvangers: twee AR610 en twee Orange (typenummer weet ik niet). Ontvangers nog in verpakking. Samen 180 euro. Zender is als nieuw. Is dat een redelijke prijs?
 
Laatst bewerkt:
Merci, dat is er ook een die ik in overweging heb. Die van 180 euro heeft twee ontvangers die nieuw 50 euro kosten plus nog twee andere ontvangers. Dat vind ik wel aantrekkelijk. Bij die op marktplaats komt dat er nog bij.
 
Ik zou ook de nieuwere DX6 kiezen. Is gewoon "wat meer zender" dan de DX6i. Ik had een DX6i en heb die onlangs verkocht en een DX6 gekocht. Fijner schermpje, ligt lekkerder in de hand, wat luxer gevoel en uitstraling. En ik miste op de DX6i altijd dat de timer gewoon gaat lopen als je gas geeft. Dat had mijn Futaba T7c wel, en de DX6 ook. En dan heb ik de voice alerts, telemetrie en 250 modelgeheugens nog niet genoemd. Nee, ik heb geen aandelen ;-)
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ik ben inmiddels iets verder met mijn zoektocht. Het wordt een DX6, een nieuwe of een leuk geprijsd tweedehands exemplaar. De laagste nieuwprijs die ik ben tegengekomen mét AR610 ontvanger is 180 euro. Weliswaar bij een Duitse webshop, maar dat mag geen probleem zijn. De tweedehands exemplaren die ik heb gezien, zitten daar qua prijs eigenlijk niet heel ver vanaf. Voordeel van nieuw is natuurlijk ook de garantie.

Overigens heb ik ook gezien hoe je een DX6 met andere zenders draadloos kan buddyboxen. Zie hier: https://youtu.be/sE4AZm8oeLE Bij de club waar ik net lid van geworden ben, vliegen alle instructeurs mode 1. Ik vlieg mode 2. Met vele jaren flightsimmen met een HOTAS achter de rug (Falcon4/BMS) is overgaan op mode 1 geen optie. Met dat draadloze buddyboxen is dat, als het goed is, geen probleem.
 
Tip: helaas stopt MrHobby in Barendrecht. Maar aanstaande vrijdagavond en zaterdagmiddag houdt hij sluitings-uitverkoop met kortingen tot 30/40% op zender/ontvangers e.d. Kijk maar op zijn website.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Merci, maar hij vraagt 199 euro voor dezelfde set die in Duitslang 180 kost. Ik neem aan dat dit zijn uitverkoopprijs is.
 
Nee, dat is de standaard prijs. Ik heb eind 2014 in een aanbieding de DX6 en 2 ontvangers bij hem gekocht voor 190 Euro... Dus afhankelijk van wat hij op voorraad heeft en zo kan je deze zender misschien voor een net prijsje bij hem kopen. Stel 30 of 40% korting, dan kom je op 140-160 Euro uit.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Misschien toch wel interessant. Bij defect wordt eventuele garantie een probleem, maar als het echt een leuke prijs is, is het de moeite waard.
 
Goed je spullen registreren bij Horizon Hobby is het devies. Mijn ervaring met Spectrum is een goede, de service die men geeft is snel en goed dus zou ik niet in zitten over garantiekwesties. Ik heb een keer iets gehad en dat werd keurig afgehandeld. Via een kiala pakketjes punt het keurig weer in een week terug snel en coulant.
 
Inmiddels overtuigd van de betere kwaliteiten van de 6 boven de 6i, staat mijn oorspronkelijke vraag nog steeds: zijn die mixen mogelijk met een 6i?
 
Die mixen kan je in de DX6 maken. Je kan ze zelfs onder een schakelaar zetten zodat je een vlieg en een vaar stand kan maken.
 
Merci!

Edit, niet goed gelezen, je had het over de 6...
 
Laatst bewerkt:
Back
Top