Waarom er regelgeving moet komen [wetgeving discussie]

Discussie in 'Multicopters' gestart door Tasz, 30 jan 2013.

  1. Micropuller

    Micropuller Forum veteraan

    Lid geworden:
    1 jul 2004
    Berichten:
    6.400
    Kijk voor de lol eens op de Facebook pagina "Drone Vliegers Nederland en Vlaanderen". Als dat het niveau van de gemiddelde "dronevlieger" is, snap ik wel waarom de luchtvaart en de nooddiensten zich zorgen maken.
     
    Tasz vindt dit leuk.
  2. rob.overkamp66

    rob.overkamp66

    Lid geworden:
    1 mrt 2015
    Berichten:
    26
    Laatst bewerkt door een moderator: 5 dec 2015
  3. Micropuller

    Micropuller Forum veteraan

    Lid geworden:
    1 jul 2004
    Berichten:
    6.400
    Ja, dus? Dus omdat er niets gebeurd is, is er niets aan de hand? Doe jij je gordel om als je in de auto stapt, of is dat niet nodig, omdat je nog nooit een ongeluk hebt gehad waarbij je inwendig letsel hebt opgelopen, omdat je zo'n beetje gespietst bent door je stuur, of waarbij je met je hoofd door het raam bent gevlogen?
     
  4. BlikvanBoven

    BlikvanBoven

    Lid geworden:
    21 mrt 2013
    Berichten:
    1.994
    Locatie:
    Rotterdam
  5. Rhelie

    Rhelie Forum veteraan

    Lid geworden:
    16 sep 2004
    Berichten:
    12.037
    Locatie:
    Nootdorp
  6. Sebastiaanvdk

    Sebastiaanvdk

    Lid geworden:
    3 sep 2015
    Berichten:
    10
    Locatie:
    HIllegom
    Goedemiddag forumleden.
    Als nieuw lid van dit forum zou ik direct een vraag willen stellen:

    Vandaag heeft staatssecretaris Mansveld aangegeven dat er snel een registratieplatform moet komen voor de recreatieve gebruikers van drones.
    Ik ben het met de staatssecretaris eens. Reden: omdat er in mijn opinie snel een totaalverbod op drones gaat komen en je allee nog met de zware certificaten en typegoedkeuringen mag vliegen.
    Nu ben ik bezig met een dergelijk registratieplatform waarop je je als piloot kunt registreren, je vluchten kunt aanmelden, je je vluchtgegevens kunt oproepen en aan het bevoegd gezag kunt tonen op locatie etc.

    Nu is mijn vraag aan jullie:
    Zouden jullie je vrijwillig bij een dergelijk (onafhankelijk) platform registreren om zo aan te geven dat het merendeel van de recreatieve piloten WEL notie neemt van de regels en laat zien dat het wel zonder de 10K kostende certificaten kan?

    Even voor de duidelijkheid. Ik ben niet aangesloten bij een overheidsinstantie, maar probeer te peilen hoeveel belangstelling er voor zou zijn.

    Bedankt voor jullie feedback.
     
  7. BlikvanBoven

    BlikvanBoven

    Lid geworden:
    21 mrt 2013
    Berichten:
    1.994
    Locatie:
    Rotterdam
    @Sebastiaanvdk Waar haal jij de info vandaan dat certificaten €10K kosten? Los daarvan, de staat zal zelf met een platform gaan komen zodra eea een feit is. Ik verwacht niet dat een 'eigen' initiatief, anders dan initiatieven van partijen als de KNVvL gedragen worden door het rijk.
     
  8. Sebastiaanvdk

    Sebastiaanvdk

    Lid geworden:
    3 sep 2015
    Berichten:
    10
    Locatie:
    HIllegom
    @BlikvanBoven Dat zijn de 7k kosten voor de 5 modules van NLR of EuroUSC, plus de registratiekosten voor je ROC bij IL&T.
    (Ik praat over de bedrijfsmatige kosten aangezien er hobbymatig nog geen verplichtingen zijn)

    De initiatieven van overheid en KNVvL laten, zoals door alle partijen in de 2e kamer, veel te lang op zich wachten.
    Mansveld geeft vandaag zelf te kennen naar de markt te gaan luisteren.
    Wij gaandeze initiatieven niet afwachten en zelf proberen inzichtelijk te maken waar de welwillende drone-hobyisten zitten.

    Ik waardeer je reactie uiteraard wel. er moet gewoonweg wat gaan gebeuren op korte termijn. En ik kan me wel vinden in het idee van IL&T van een totaalverbod, tenzij je bent aangesloten bij een platform en bent geregistreerd.
     
  9. BlikvanBoven

    BlikvanBoven

    Lid geworden:
    21 mrt 2013
    Berichten:
    1.994
    Locatie:
    Rotterdam
    @Sebastiaanvdk Ik heb nog nooit €10K hoeven te betalen voor de registratie via EuroUSC. Even een sommetje: ca €1200,- voor de Groundschool, ca €700,- voor het checken van het Manual en ca €2500 voor de IDCA. Ipv €7K kom ik dan uit op €4.4K. Inschrijving van de RPAS was in ons geval €71,- dus ook dat komt niet in de buurt van de overige €3K. In het huidig systeem komt er wel vliegles bij. Afhankelijk van je kunnen gaat dat een paar euro tot wat meer euro's kosten maar ik kom niet uit op de €10K.

    Verder spreek je in de we vorm. Wie is we? Zelf ben ik bestuurslid bij DARPAS en dus betrokken bij de ontwikkelingen maar dan uiteraard gezien vanuit de commerciële toepassing.
     
  10. Sebastiaanvdk

    Sebastiaanvdk

    Lid geworden:
    3 sep 2015
    Berichten:
    10
    Locatie:
    HIllegom
    €1700,- theorie, 1500 OH, 850 toetsing OH, min €2000 keuring UaV en praktijk €1500,- (bron NLR).

    You do the maths. Ik vezin het niet, ik haal het gewoon van nlr vandaan.

    Aanvragen ROC ILenT €1850,-

    Sorry... Je hebt gelijk ik overdrijf een paar 100...,

    En wij zijn 2 drone gebruikers / vastgoedfotografen en een programmeur. Vandaar de we-vorm.
    Is Darpas ook bezig met een dergelijk commercieel systeem?
     
  11. rob.overkamp66

    rob.overkamp66

    Lid geworden:
    1 mrt 2015
    Berichten:
    26
    Ach de verdediger van de clubjes is ook weer online ;-)
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 5 dec 2015
    BlikvanBoven vindt dit leuk.
  12. BlikvanBoven

    BlikvanBoven

    Lid geworden:
    21 mrt 2013
    Berichten:
    1.994
    Locatie:
    Rotterdam
  13. rob.overkamp66

    rob.overkamp66

    Lid geworden:
    1 mrt 2015
    Berichten:
    26
    wat nou regelgeving, als er maar genoeg de lucht ingaan kunnen ze het toch niet handhaven. Ze kunnen niet eens de Europesche grenzen bewaken laat staan het luchtruim ;-)
     
    Laatst bewerkt door een moderator: 5 dec 2015
  14. Micropuller

    Micropuller Forum veteraan

    Lid geworden:
    1 jul 2004
    Berichten:
    6.400
    Kom je hier alleen nog maar om te trollen, of ga je ook nog eens iets nuttigs bijdragen?
     
  15. BlikvanBoven

    BlikvanBoven

    Lid geworden:
    21 mrt 2013
    Berichten:
    1.994
    Locatie:
    Rotterdam
    @Micropuller ... Open 'deur' vraag toch ;-)
    Van de 38 door hem geplaatste berichten is er geen 1 die een fatsoenlijke bijdrage levert aan het topic.
    Kennelijk heeft hij het nodig anderen uit de tent te lokken. Wellicht kickt hij daarop :rolleyes:
     
  16. Schiksie

    Schiksie

    Lid geworden:
    26 jul 2012
    Berichten:
    3.207
    Locatie:
    Elst( Gelderland)
    Ik was ze ook even allemaal aan het lezen ja.....ik zal maar niet zeggen wat ik van zo iemand denk :)
     
  17. SjaakZwart

    SjaakZwart

    Lid geworden:
    18 okt 2012
    Berichten:
    818
    Locatie:
    Zwolle
    En weer één die denkt dat de regels niet voor hem gelden.... Bij 3:57 vliegt hij toch echt vlak over wandelaars!

    Ik begrijp dat het frustrerend is dat de politie niet altijd even consequent is maar om dat nu als argument te gebruiken.
     
  18. Schiksie

    Schiksie

    Lid geworden:
    26 jul 2012
    Berichten:
    3.207
    Locatie:
    Elst( Gelderland)
    Ik vind zijn betoog een beetje vreemd. Ik begrijp dat zaken als "goed doordacht, zeer dun, goed verlicht, op afstand" relatief zijn en voor iedereen anders...maar ik zie ze toch echt heel anders dan Dutch doet.
     
  19. elwitten

    elwitten

    Lid geworden:
    18 mrt 2005
    Berichten:
    409
    Locatie:
    aalst belgie
    gisteren wijkagent aan de deur gehad.
    Meneer vliegt u met drone?
    slik :eek:

    blijkbaar had een buur geklaagd dat ik in mijn tuin aan het vliegen was.
    F450. Ik heb wel redelijk grote tuin. (80m x 25m)
    vlieg niet boven de 30 meter zoals opgelegd is in belgie en op priveterrein dus.
    Nu ja voor een goede relatie met de buren te houden ga ik maar ergens in de velden moeten vliegen wat weer niet mag hier in Belgie :(

    gelukkig was agent wel begripvol en zei al lachend anders moet je wat meer naar links vliegen in de tuin. ;)
     
  20. Gerard_nl

    Gerard_nl Moderator Moderator team Forum veteraan

    Lid geworden:
    7 sep 2002
    Berichten:
    15.927
    Locatie:
    eindhoven, El diablo.
    Ik zou toch wel even daar aan de deur gaan.

    Gewoon even om de vrede te bewaren.

    Excuus geven en zeggen dat er bevoorbeeld geen camera opzit.
     

Deel Deze Pagina