Jets-Munt Turbine Flame Out Recovery System

Bedoel je zo'n combi.

20150328_duodiscus-j.jpg


Bij PSR (www.psr-jet-system.com) gebruiken we een gecertificeerde (AMT) Olympus, in lic. gebouwd door Draline, en starten we in de vlucht als thuis brenger.

Dus het kan als het moet.
 
Dus mijn 100blx kan die upgrade krijgen straks? Super :) Is het een software en / of hardware upgrade?
 
Hee Edwin,

Ik ga toch voor EDF ;)
Zweven zonder extra weerstand, en weer omhoog? hup EDF eruit en gaan!!!

Is weer eens wat anders :D


Gaat nog wel om een model met eventueel fixed turbine op z'n rug Ray.


Grt,
Berto
 
De vraag voor een zwever oplossing is vaker voorbij gekomen.
In de volgende ECU release, zal deze herstart optie aanwezig zijn.

De F.O.R.S. optie wordt voor alle XBL turbines beschikbaar gesteld ja.
Het is een software oplossing.

Voor zover ik het niet kan weet, zal de ECU naar Jets-Munt gestuurd moeten worden voor een update.
 
Ook vraag ik een beetje het nut af bij dit systeem, we weten allemaal dat een turbine niet zal afslaan bij 1 bel, ook niet bij 2. Er moet toch redelijk wat lucht doorheen wil een turbine echt afslaan, ok, hij gaat wel minder lopen maar vaak pruttelt hij nog goed door.

Sommige motoren zijn er gevoelig voor, sommigen niet. Een achtergebleven bel in een filterzak in een hopper heeft me al flinke schade opgeleverd. Dat had met dit systeem voorkomen kunnen worden.
 
Hi Cliff,

De volgende ECU release..... (met herstart optie)

Okay, goed verhaal, maar nu zeg maar tijd technisch, waneer staat die release dan gepland?
Of komt deze release/optie op de zelfde schap te liggen als de M35?

Cheers,

Ed
 
Het FORS Flamout Out Recovery System is vanaf nu standaard in de M100XBL turbine.
De andere turbines zullen snel volgen.
Jets-Munt heeft meteen een "glider" optie geprogrammeerd.
Vanaf nu kun je een turbine in/op de zwever in de lucht uitzetten, zweven en indien nodig weer herstarten.
Verder is de FORS uit te schakelen (default) en te activeren indien je er gebruik van wil maken.

Geen extra kosten en voor de lefhebbers en haters van het systeem de keuze om het wel of niet te gebruiken.

Op de vraag of de reeds geleverde M100XBL turbines te upgraden zijn en wat de kosten daarvoor zijn, krijg ik nog antwoord.
 
Haha die houwenwederin, wel even leren hoe je het goed schrijft.
De O met puntjes ( umlaut)
 
Het zou zo maar kunnen dat feun tegenwoordig ook kan hoor.
Ik zag vanmorgen in het journaal de term Boemerangkind.
Boemerang mag dus ook met oe :weetnie:
 
Tussen de flameout en het herstarten dat er weer vermogen komt. Zit zo'n 15 seconden.
Het is mooi dat de motor herstart. Maar je moet je model wel 15 seconden in de lucht houden alvorens je weer vermogen hebt om verder te vliegen.
en dan ben je te laat,in de meeste gevallen gebeurt dat op een slecht ,verkeert moment
 
Ik begrijp de discussie over de standaard start in de lucht niet goed. Ik vlieg al jaren met een grote zwever met een stokoude jetcat P160 met kerostartupgrade er fixed boven op. En als ik eens wat rustiger wil zweven zet ik deze gewoon uit.
Als ik wat later weer met de motor wil vliegen, start ik deze weer gewoon in volle vlucht op, nog nooit geen probleem mee gehad.
 
Snel starten heb je nodig tijdens een vlucht met een motor model en 15s is dan niet super snel. Kan je in enkele gevallen wel helpen. De vraag is alleen als hij uitvalt of hij daarna wel weer wil gaan lopen want er klopt iets niet met de brandstof.
 
Ik begrijp de discussie over de standaard start in de lucht niet goed. Ik vlieg al jaren met een grote zwever met een stokoude jetcat P160 met kerostartupgrade er fixed boven op. En als ik eens wat rustiger wil zweven zet ik deze gewoon uit.
Als ik wat later weer met de motor wil vliegen, start ik deze weer gewoon in volle vlucht op, nog nooit geen probleem mee gehad.


Je start hem op het door het jou gekozen moment . een zwever die heeft een goed glij getal .
Een jet heeft geen goed glij getal en het moment om op nieuw te starten word ook niet gekozen.
 
De 15 seconden is van moment flameout tot vol gas en controle over de stuwdruk.
Zonder telemetrie, kan het wel tot 3 seconden duren voordat je überhaupt door hebt dat de turbine een flameout heeft.
De herstart is dan inmiddels al weer begonnen en dus sneller dan de reactietijd van de piloot.
De turbine heeft tijdens de herstart echter al weer wat stuwdruk die bij een jet toch kan helpen tot een gecontroleerde glijhoek zonder al té veel hoogteverlies.
Ook zou je de turbine kunnen laten herstarten tot je final en de start sequence afbreken tijdens het landen.

9 v/d 10 keer is een flameout ontstaan door een luchtbel opgepikt door een bepaalde manoeuvre.
Een herstart maakt dan wel zin.
Maar nogmaals, je hoeft het niet geactiveerd te hebben.
Het is een optie.

De huidige M100XBL turbines kunnen naar het nieuwe systeem omgezet worden maar dan moet de turbine naar Jets-Munt voor calibratie.
Dit kan natuurlijk met een servicebeurt gecombineerd worden.
 
Back
Top