Trex-500DFC vol gas forward wind mee gaat dan oscileren ofzo.

Discussie in 'Algemeen heli' gestart door neet, 21 mei 2016.

  1. neet

    neet

    Lid geworden:
    12 okt 2012
    Berichten:
    108
    Locatie:
    Amstelveen
    Hoi.

    Als ik met mijn Trex 500 DFC BeastX vol gas ga, wind mee en zo hard mogelijk dan geeft de Trex bij volle snelheid een raar oscillerend geluid en lijkt dan te trillen al zie je dat niet natuurlijk. Als ik dan gas terug geeft dan houd het oscilleren op. Ik heb niet het idee dat het de staart is maar weet ik niet zeker. De oscillatie hoor je best wel flink en daarom denk ik dat het uit de mainrotor komt. Lijkt een beetje over te compenseren ofzo.
    Ik vind het leuk om snel te vliegen maar heb het gevoel dat ie hierdoor een keer uit elkaar kan klappen.
    Heeft iemand een idee wat het kan zijn?
     
    Laatst bewerkt: 21 mei 2016
  2. N.P.S.

    N.P.S. Forum veteraan

    Lid geworden:
    17 jun 2007
    Berichten:
    9.118
    Wind mee of wind tegen bestaat niet voor een vliegtuig. Het vliegt in zich verplaatsende lucht. Wind bestaal alleen voor de vlieger die zich op een vast punt op de aarde bevindt.
     
  3. neet

    neet

    Lid geworden:
    12 okt 2012
    Berichten:
    108
    Locatie:
    Amstelveen
    Man!
     
  4. Rhelie

    Rhelie Forum veteraan

    Lid geworden:
    16 sep 2004
    Berichten:
    12.049
    Locatie:
    Nootdorp
    Zet de gain van je staart maar ietsje lager, een lichte hunt zal je niet zien op volle snelheid maar wel duidelijk horen.
     
  5. neet

    neet

    Lid geworden:
    12 okt 2012
    Berichten:
    108
    Locatie:
    Amstelveen
    Ah, dus toch, Oke, bedankt, ga ik proberen.
     
  6. easy

    easy

    Lid geworden:
    15 sep 2011
    Berichten:
    1.722
    Locatie:
    Antwerpen
    geweldig :banana::banana:

    Seg en wist je dat een tomaat eigenlijk helemaal geen groente is maar gewoon fruit? nee?

    wel in 1893 is er wettelijk beslist door het hooggerechtshof van Amerika dat een tomaat een groente moet zijn maar eigenlijk is het gewoon fruit.

    en nu..

    wel kijk nu weet je weer iets meer dat eigenl totaal enorm zinloze informatie is...

    @neet idd effe de gain is 1 of 2 procent lager zetten en wat uitproberen :)
     
    Laatst bewerkt: 22 mei 2016
    Heli-Uwe en jeroen1987 vinden dit leuk.
  7. neet

    neet

    Lid geworden:
    12 okt 2012
    Berichten:
    108
    Locatie:
    Amstelveen
    Dit is nou echt suffige ouwemannenpraat. Pff. Ooit is over die nutteloze beweringen lang nagedacht door werkloze en vervelende mensen die aandacht zochten.
    Zo zijn er nog heel veel van.

    Ik ga aan de slag met de regelaars, Easy en NPS.
    Eerst de staart en daarna is kijken wat de swash "gain" en "diect" voor invloed hebben.
    Deze heb ik nog nooit echt afgeregeld.
     
  8. brutus

    brutus Vriend van modelbouwforum.nl PH-SAM Forum veteraan

    Lid geworden:
    18 nov 2008
    Berichten:
    29.186
    Locatie:
    Oldeberkoop
    Ja, maar N.P.S. heeft wel gelijk, en dus is het niet iets om uit te vlakken.... Wind mee of wind tegen bestaat niet voor een vliegend object.

    Dus OF het komt altijd voor bij vliegen op topsnelheid ongeacht de richting, OF het komt NIET voor.

    Als het alleen bij vliegen met wind mee hoorbaar is, is de kans groot dat het veroorzaakt word door het dopplereffect (wat zich richt naar de grondsnelheid, en die is inderdaad hoger bij wind mee)

    Het is dus niet onmogelijk dat je op zoek bent naar iets wat feitelijk helemaal niet gebeurt, alleen maar een geluidseffect is....

    Kun je lekker makkelijk afdoen als ouwemannenpraat, maar je zult de eerste niet zijn die zich suf zoekt naar een probleem wat er niet is, OF een daadwerkelijk probleem op de verkeerde manier "oplost" vanwege dit soort ouwemannenpraat.

    Ga voor jezelf eens na: als je met de wind mee, van links naar rechts (of van rechts naar links, maakt niet uit als het maar met de wind mee is) voor je langs vliegt, hoor je het dan de hele tijd, of pas op het laatste stuk, nadat de heli jou gepasseerd is?
    Hoor je het op alle hoogtes, en op alle hoogtes hetzelfde? Of hoor je het op grote hoogte geleidelijk inkomen, en op lage hoogtes heel plotseling?

    Als beide antwoorden de tweede mogelijkheid zijn, is het een acoustisch effect....
     
    Laatst bewerkt: 22 mei 2016
  9. neet

    neet

    Lid geworden:
    12 okt 2012
    Berichten:
    108
    Locatie:
    Amstelveen
    Oeps, sorry. Ik ben zelf al ruim 50.
    Ik vind snel vliegen en gebruik maken van de wind nou eenmaal wel een voordeel hebben. Simpel.
    Het probleem is er en ik probeer te filteren waar het aan kan liggen en dan op te lossen.
    Waarom er dan dergelijke slogans naar boven moeten komen begrijp ik niet helemaal.
    Het zal dan wel aan de zondag liggen ofzo.
    Ook dit bedoel ik goed maar ik weet mijn plaats nu..
     
  10. brutus

    brutus Vriend van modelbouwforum.nl PH-SAM Forum veteraan

    Lid geworden:
    18 nov 2008
    Berichten:
    29.186
    Locatie:
    Oldeberkoop
    Die twee zinnen zijn met elkaar in tegenspraak?

    Die "slogan" is een waarheid als een koe, die door veel mensen genegeerd wordt, maar die jou wel zou moeten kunnen helpen met dat filteren!

    Als jij een verschijnsel waarneemt, wat er niet KAN zijn (als voor een vliegend object geen tegenwind of wind mee bestaat KAN er ook niks veranderen tussen vliegen wind mee of in de wind) dan is de kans groot, dat je iets anders waarneemt, dan wat je denkt dat het is.

    Dit valt in dezelfde categorie als mensen die beweren dat je met een vleugelvliegtuig, bij een bocht richting "wind mee" gas bij moet geven....

    En oei, nu trek ik een beerkuil open, want de helft van modelvliegend Nederland gelooft nog steeds dat dat zo is....

    Terug naar onderwerp: als je wilt zoeken (filteren) zoek dan EERST terdege uit of je het verschijnsel OOK op kunt wekken bij vliegen tegen de wind in. Zo ja, is er echt iets aan de hand, zo nee, is het een geluidseffect. Niet meer, niet minder.
     
  11. neet

    neet

    Lid geworden:
    12 okt 2012
    Berichten:
    108
    Locatie:
    Amstelveen
    Tja, het lijkt alsof de mainrotor staat te vibreren en dan praat ik over een afstand waarbij je de heli bijna niet meer ziet en ik heb goeie ogen.
    Vol vermogen tegen de wind in heb ik helemaal geen last. Dan kan hij zijn energie lekker kwijt.
    Ik zal daarom samen met mijn clubleden letten of het niet alleen een geluidseffect is. Denk het overigens niet hoor.
    Het lijkt er een beetje op dat als je vol vermogen vooruit vliegt met sterke wind mee dat ie aan het einde van de horizontale rit in het luchtledige staat te klapperen. Snap je hem?
     
  12. jeroen1987

    jeroen1987

    Lid geworden:
    15 mrt 2015
    Berichten:
    956
    Locatie:
    Wageningen Gelderland
    Hahaha geweldig we hebben hier met een "intellectuele" Belg te maken!!
    Deze informatie was mij niet bekend, dus heb ik het even opgezocht. En Wikipedia bevestigd je verhaal
    Wel een beetje "off-topic" maar kon het niet laten hier wel even op te reageren

    en we gaan weer terug ON-TOPIC
     
    easy vindt dit leuk.
  13. N.P.S.

    N.P.S. Forum veteraan

    Lid geworden:
    17 jun 2007
    Berichten:
    9.118
    Nou nou, dat is beledigend taal gebruik waar bij je ook nog eens je eigen gebrek aan kennis over dit onderwerp etaleert. En dat geldt ook voor Easy:

    Hiermee verdienen jullie allebei een ereplaats op mijn negeerlijst!

    Stel, je bestuurt bij winderig je heli vanuit een ballon. In welke richting je ook vliegt de heli altijd even snel gaan. Dat komt omdat de ballon zich mee verplaatst in de lucht. Voor een waarnemer op de grond lijkt het alsof de heli tegen de wind in langzamer vliegt en met de wind mee sneller.
     
    Laatst bewerkt: 22 mei 2016
  14. brutus

    brutus Vriend van modelbouwforum.nl PH-SAM Forum veteraan

    Lid geworden:
    18 nov 2008
    Berichten:
    29.186
    Locatie:
    Oldeberkoop
    Dit bedoel ik nou (en N.P.S. vermoedelijk ook): DIT KAN HELEMAAL NIET!!!!!!

    Dat IS niet zo en die gedachte moet je zo gauw mogelijk vergeten, want iets wat niet KAN, kan ook niet helpen bij het stellen van een diagnose of het zoeken naar een oplossing. Blijf je daar toch aan vasthouden... nou ja, dan moet je het zelf weten, maar dan zul je ook nooit een echte oplossing vinden....

    Nu komen we ergens, ook al begrijp ik je beschrijving niet. Het onderstreepte duidt aan, dat het op een specifiek punt in de vlucht gebeurt, namelijk aan het einde van een "downwind speedrun".
    Wat gebeurt er aan het einde van zo'n speedrun? je zet een bocht in! Hoogstwaarschijnlijk zit hem daar de kneep!
    Je gaat t.o.v. de grond knetterhard, en je bent een mens, dus je stuurt naar wat je ziet: goed kans dat je dus aan het eind van die run VEEL harder aan de sticks trekt dan in een run tegen de wind in, simpelweg omdat het LIJKT alsof de heli minder goed de bocht om wil.

    Ik stel het volgende voor: probeer goed te onthouden wat je met je sticks doet tijdens zo'n verschijnsel. Vlieg daarna eens tegen de wind in, net zo ver als eerst, en trek de sticks net zo ver (even negeren dat de heli nu als een achterlijke de bocht om knalt) en kijk of je het geluid nu ook hoort.

    Want echt waar, wat je omschrijft KAN niet aan de windrichting liggen, uitsluitend aan de manier waarop jij je sticks hanteert.

    Voor wat het waard is: Ik heb last van een heel vergelijkbaar verschijnsel, als ik met grote zware heli's en lage snelheden van de wind af draai, dan zakt hij door. Dat voelt alsof ik in een keer geen vermogen meer heb, maar het ligt uitsluitend aan mezelf, omdat ik onbewust toch de bocht "rond" wil houden ten opzichte van de grond, waardoor de luchtsnelheid afneemt. Het ligt NIET aan de wind, ik moet de heli gewoon meer zijn Eigen gang laten gaan en dan is het verschijnsel helemaal over (maar ziet de bocht er niet meer rond uit, maar meer als een "Nike-Logo").
     
  15. Rhelie

    Rhelie Forum veteraan

    Lid geworden:
    16 sep 2004
    Berichten:
    12.049
    Locatie:
    Nootdorp
    Het ligt wel aan de wind, want jij bepaalt het vliegpad.
    In principe ben je aan het lijnvliegen. Trek maar eens een looping met wind mee, krijg je rare dingen.

    Als we allemaal IN de cockpit zouden zitten gaat dat hele verhaal natuurlijk wel op maar is niet aan de orde.
     
  16. easy

    easy

    Lid geworden:
    15 sep 2011
    Berichten:
    1.722
    Locatie:
    Antwerpen
    joepie! En wie krijgt dan de eerste plaats...? ik of neet? ik sta wel graag op 1 eigenl...

    en is dat dan met een jaarlijkse wisselbeker ofzo..

    oké message understood, jullie komen er zelf wel uit met al jullie kennis. ;)

    zal ik ondertussen wel lekker vliegen. :)

    en uiteraard heeft wind invloed op een rc heli en moet je je daar aan aanpassen, dat weet elke rc vlieger.

    en anders moet je maar is bij 7 bft met een 450 gaan vliegen hé dan zul je het wel ondervinden.

    voor de rest, sorry voor de :offtopic:
     
    Laatst bewerkt: 22 mei 2016
  17. brutus

    brutus Vriend van modelbouwforum.nl PH-SAM Forum veteraan

    Lid geworden:
    18 nov 2008
    Berichten:
    29.186
    Locatie:
    Oldeberkoop
    Da's de wereld omdraaien.... Net zoiets als zeggen dat jij niet te hard reed maar de flitscamera te laag stond afgesteld.

    De enige reden waarom iemand met een looping wind mee rare dingen krijgt, is als hij probeert die looping rond te krijgen....
    Maak je een looping door uitsluitend exact half stick (ik noem maar wat, mag ook "vol up" zijn, als het maar een constant waarde is) te trekken en verder alle correcties achterwege te laten, dan vlieg je voor de wind net zo makkelijk een looping als tegen de wind. Hij duurt even lang, hij komt even hoog op het hoogste punt, je komt even veel lager uit, alles is hetzelfde.... Hij ziet er alleen anders uit....
    En als de piloot dat niet wil (en dus gaat corrigeren) dan ligt een eventuele afwijking aan de piloot, NIET aan de wind....
     
  18. neet

    neet

    Lid geworden:
    12 okt 2012
    Berichten:
    108
    Locatie:
    Amstelveen
    Het is idd wel een specifiek punt tijdens de vlucht alleen nog voordat ik de bocht inzet. De staart staat lekker schuin omhoog dan.
    Ofwel, wat gebeurd er als het 100km/u waait en de heli wind mee ook 100km/u? Hoe gedraagt de gyro zich dan?
    Vanaf de grond gezien gaat ie met sterke wind mee natuurlijk veel sneller dan tegen de wind in. Als ik me dan tegen de wind in wring
    dan zijn er helemaal geen problemen, duurt alleen wat langer.

    Maar om alle zin en onzin even zo te laten ga ik eerst op jullie advies af om de tail-gain iets te verminderen. Daarna zal ik één voor één
    de swashplate gain en de direct-gain inregelen.
    Wordt vervolgt.
     
  19. brutus

    brutus Vriend van modelbouwforum.nl PH-SAM Forum veteraan

    Lid geworden:
    18 nov 2008
    Berichten:
    29.186
    Locatie:
    Oldeberkoop
    Zoals je het nu omschrijft heeft het eerder met de lijn van afstraling te maken: als ik een bocht vlieg die zo heftig is dat de rotorbladen beginnen te klapperen (blade-fart) dan hoor ik dat geluid maar op een specifiek punt in de bocht, als de rotoras naar me toe wijst. Toch is de hele bocht hetzelfde, en mag je er gerust van uitgaan dat die bladen de hele bocht lang klapperen.
    De clubgenoten aan de rand van het veld, horen die klapper ook, maar op een ander moment als ik, omdat de rotoras op een ander moment naar hen toe wijst. Waarom dat geluid maar in één richting te horen is, heeft te maken met dat de drukgolf over de hele lengte van het blad opgewekt word, en op het moment dat het blad haaks op de lijn tussen jou en de heli staat, hoor je dat geluid als één versterkte golf, als het blad niet haaks op die lijn staat, hoor je meer een soort van "swsjsss" omdat het geluid niet gelijktijdig je oor bereikt.
    Zoals je het nu beschrijft, klinkt het me eerder in de oren als dat de heli op dat moment een punt passeert waaop het blad zo'n "haakse hoek" passeert.

    Kun je vergezocht vinden, maar het is echt zo: de rotor geeft een hoop geruis af, wat over een oppervlak van de rotordisc "ergens in die disc" geproduceerd wordt. Op specieke hoeken treft alle geluid wat één rotorblad maakt, je oor op exact hetzelfde moment en hoor je die "klap", alle andere hoeken treft het geluid je oor NIET exact tegelijkertijd en dempt het elkaar weg.
    Is niks bijzonders, is gewone Havo-4 Natuurkunde: golfbewegingen en interferentiepatronen.

    Mijn inschatting: blijf van die gyro af, want het gaat je niks opleveren.

    Nogmaals: hoe de gyro zich gedraagt, is volkomen, maar dan ook echt VOLKOMEN onafhankelijk van de wind.
    Dus zelfs in een heel extreem geval (100 km/u wind, jij vliegt met een airspeed van 100 km/u wind mee, grondsnelheid 200 km/u) gedraagt die gyro zich exact identiek aan alle andere situaties.

    Je moet het alleen zo zien: stel, het waait 100 km/u en jij vliegt met 100 km/u tegen de wind in. Dan hang je stil. Voor je gevoel hoover je dan. Echter, geef je nu een heel klein beetje elevator "up", dan knalt je heli letterlijk verticaal de hoogte in. Jij ervaart de elevator nu als extreem gevoelig. Je hoeft hem maar aan te raken en PATS!

    Vlieg je nu met de wind mee, dan vlieg je 200 km/u over de grond. tik je nu even je elevator aan, dan resulteert dat in een flauwe stijgende baan, en je ervaart dat als dat de elevator niet zo heel veel doet.

    In werkelijkheid is de stijgsnelheid van de heli in beide gevallen EXACT even groot. Met je gyro heeft dit NIKS te maken.
     
  20. neet

    neet

    Lid geworden:
    12 okt 2012
    Berichten:
    108
    Locatie:
    Amstelveen
    Oke, duidelijk.
    Het geluid is overigens heel anders dan dat ik bijna haaks de bocht door knal.
    Dat is een onwijs mooi geluid. (Bij de EFL nog iets mooier dan de DFC)
     

Deel Deze Pagina