4 in 1 module (irangx4 lite) stottert in zijn besturing

Discussie in 'Model elektronica' gestart door hoeby, 10 jul 2022.

  1. hoeby

    hoeby

    Lid geworden:
    20 jun 2010
    Berichten:
    996
    Ik loop tegen een probleem aan met een irangex4 lite module.
    Gebruik deze op een frsky xlite.

    Graag wil ik deze gebruiken voor hott ontvangers.
    Kan de ontvanger gewoon binden. Maar als ik dan de besturing test, dan lijkt het alsof er soms geen data verzonden wordt. De servo beweging is niet continu in beweging, maar stopt soms kort en gaat dan weer verder. Dit valt vooral op als je van helemaal links naar helemaal rechts beweegt. Bij kleine bewegingen valt dit niet op. Het volledig van links naar rechts beweging doe ik ongeveer 2 seconden over, dus niet zo snel mogelijk, maar een rustige beweging. Eerst dacht ik, ik ben te dicht bij de ontvanger, dus 2 meter afstand genomen. Maar dan zie ik het nog gebeuren.

    Het aparte is, dat ik ook een 4 in 1 module van Vantac MPM heb. Deze gebruik ik ook met een hott ontvanger. En daar ervaar ik dit probleem helemaal niet. Beide modules op dezelfde zender getest, om zoveel mogelijk hetzelfde te houden, dus alleen de lite module is gewisseld

    Om uit te sluiten, heb ik beide modules vanochtend naar versie Multiprotocol v1.3.3.14 geflashed.
    Voor de Vantac heb ik, alvorens flashen, diverse protocollen moeten uitschakelen. Omdat dit maar een 64K versie is en je dit anders problemen geeft.

    Heeft iemand hier ervaring mee, waarom dit gebeurt of wat er aan de hand is?
    Wil graag beide modules gebruiken, omdat ik 2 aparte zenders heb en dan de modules niet over hoef te zetten. Maar dan moet het wel betrouwbaar werken
     
  2. hoeby

    hoeby

    Lid geworden:
    20 jun 2010
    Berichten:
    996
    Vanavond bij een clubmaatje nog wat getest.
    Hij heeft een radiomaster zorro met edgeTX. Daar de module op geklikt met de problemen. Dan zijn er geen problemen te ervaren.

    Doordat ik opentx heb en hij edgetx, is er een verschil. Dat het niet geheel duidelijk is waar de oorzaak zou kunnen liggen.
    Mogelijk optie zou zijn, om edgetx erop te zetten en dan te kijken wat er gebeurt
     
  3. alm

    alm

    Lid geworden:
    20 jun 2015
    Berichten:
    966
    Locatie:
    Hellevoetsluis
    Welke versie van OpenTX heb je in gebruik?
     
  4. hoeby

    hoeby

    Lid geworden:
    20 jun 2010
    Berichten:
    996
    Heb zowel de laatste release openTX als edgeTX gebruikt. Beide geven hetzelfde resultaat, dat het niet stabiel werkt.

    Heb nu de vantac mpm in gebruik, want het moet wel betrouwbaar functioneren
     
  5. alm

    alm

    Lid geworden:
    20 jun 2015
    Berichten:
    966
    Locatie:
    Hellevoetsluis
    Wellicht is er voor de IRangeX module een hardware-fix noodzakelijk i.c.m. de FrSky XLite radio. Voor de Horus X10 was dat ook noodzakelijk met de IRangeX IRX4(+). Omdat de Vantac MPM wel werkt denk ik dat de oorzaak in die richting gezocht moet worden.
     
  6. hoeby

    hoeby

    Lid geworden:
    20 jun 2010
    Berichten:
    996
    Heb je toevallig een link naar deze hardware fix?
     
  7. alm

    alm

    Lid geworden:
    20 jun 2015
    Berichten:
    966
    Locatie:
    Hellevoetsluis
  8. hoeby

    hoeby

    Lid geworden:
    20 jun 2010
    Berichten:
    996
    Het probleem is anders.
    Want de modificatie is omdat je geen telemetrie data hebt bij multi. Maar dat heb ik gewoon. Ik zie de data staan.

    Los van dat, ik kan het proberen. Want het heeft geen verdere gevolgen omschrijft men
     
  9. alm

    alm

    Lid geworden:
    20 jun 2015
    Berichten:
    966
    Locatie:
    Hellevoetsluis
    Had je die test met de zender van de clubmaat met jouw HoTT ontvanger gedaan? Zo nee, dan zou je nog kunnen proberen om https://www.multi-module.org/using-the-module/frequency-tuning uit te voeren als je dat nog niet gedaan hebt (met je eigen zender).
    Heb je overigens ook met andere protocollen geprobeerd? Bijvoorbeeld met een FrSky ontvanger gekoppeld aan de MPM, zie je dan hetzelfde probleem?
     
  10. hoeby

    hoeby

    Lid geworden:
    20 jun 2010
    Berichten:
    996
    De test bij de clubmaat is met exact dezelfde ontvanger.

    Ik ervaar als ik een meter of 4 van de ontvanger ben, dat het dan goed gaat. Maar niet echt veilig. Als dan net de motor gasstand niet reageert, dat geeft geen veilige situaties.

    Met een frsky ontvanger heb ik nog niet getest op de module. Omdat die op de interne module werkt. Maar het is het proberen waard
     
  11. alm

    alm

    Lid geworden:
    20 jun 2015
    Berichten:
    966
    Locatie:
    Hellevoetsluis
    Ik weet niet of je een finetune hebt uitgevoerd en of jouw clubmaat zelf ook een MPM gebruikt en of die een finetune waarde ingesteld had staan op het 'model' waarmee jullie geprobeerd hebben met jouw MPM en jouw HoTT ontvanger? Een finetune is niet echt optioneel als die optie beschikbaar is omdat het er voor zorgt dat MPM en ontvanger beter op elkaar afgestemd zijn en je dus betere ontvangst krijgt. Grote kans dat een andere MPM een andere finetune waarde heeft.
     

Deel Deze Pagina