Hallo, Ik zit al lange tijd op het forum. Cad-tekenen doe ik ook al jaren. De WazzUp is grotendeels door mij getekend. Maar ik ben nieuw in 3D-printen. Heel nieuw! Ik heb een splinternieuwe BambuLab A1 staan, de dag dat ik hem geassembleerd had, kreeg ik een "Niet gebruiken bericht, terugroep-actie" wegens brandgevaar. Voordat de nieuwe onderdelen er waren ging ik voor een paar maanden naar Frankrijk ... Daar zit ik nog steeds, 1 sept terug. En dan eindelijk .... ! Mijn probleem: Cad-tekenen doe ik in Solidworks 2023 en ik krijg het niet voor elkaar om een getekende Horten-vleugel een vleugelhuid van 1mm dik te tekenen. Een volledige solid is geen probleem, een 0mm dikke surface ook niet. Maar zodra het op enige wijze 1mm dik moet worden kan het niet. Hij geeft een melding over dat de dikte te groot is voor radius in het model. Wat ik me nu afvraag is: kun je ook een model dat bestaat uit nul dikke surfaces bestaat printen? Inclusief een kruislings raster binnenin die vleugel. Alle tips zijn welkom. Gr. Dirk
Met een solid kan dit. Simpel gesteld. Bij het maken van de file voor de printer stel je de wanddikte in op 1 mm. De vulling stel je in op het percentage wat je wenst. Het patroon van de vulling kan je ook kiezen.
Op zich een goede tip, alleen krijg ik er daarmee geen bakjes voor servo's e.d. in. Dank voor de tip. Op een andere manier had ik dat ook al ontdekt. Namelijk door te testen met welke 'shell'-dikte het dan wel lukt. Dat bleek niet zinvol, met 0,0001 mm lukte het nog niet. Ik zat er wel dicht bij: de minimum radius die ik vond volgens 'jouw' methode bleek 0,0000135 mm te zijn. Maar dat is nog steeds niet heel zinvol. Wel heb ik nu een potentiële andere route ontdekt: Shell - outside. Dat is eigenlijk een soort "Surface Thicken" naar buiten toe, waarbij de originele solid verwijderd wordt. Maar om dat te realiseren moet ik eerst alle 12 sketches van tussen-profielen aanpassen naar 1 mm 'dunner'.
Voordat je heel veel werk in het maken van een shell stopt: bepaal alvast het gewicht. Vrijwel alle 3D geprinte modellen die goed vliegen, werken met 1, hooguit 2 outer layers. Een servo pocket is in een solid wing super eenvoudig te tekenen. Daar heb je geen shell voor nodig.
Ik zit te denken aan een indoor model (Horten), geprint met dat aero-filament (schuimend). Maar alleen een geprinte shell lijkt me niet stijf genoeg. Dus denk ik aan kruisverstijvingen om de 3-4 cm 45°x45° Dat klopt. Maar met de methode van Frans Bal (#2) heb je weer geen servo-pockets.
Ja hoor, alles wat aan de buitenkant grenst wordt de wanddikte. Dus als je in de solid een extruded cut maakt krijg je een pocket met wandjes van de ingestelde wanddikte. Mooiste wel is te tekenen wat ook geprint moet worden. Kan je verschillende wanddiktes toepassen. Wel rekening houden met vlakken die ondersteuning nodig hebben om geprint te kunnen worden.
Hallo Dirk! Heb al jaren een 3D printer van Prusa, en loop af ten toe tegen hetzelfde probleem aan in SolidWorks. Tot nu toe kan ik dat links of rechtsom wel oplossen. Kun je niet die 1mm naar buiten "Thicken"? Dat je model in alle richtingen 1mm groter wordt is meestal niet echt een probleem. Vaak kan de radius dan wel.
Goed om te horen. Ja, die optie had ik ook al ontdekt. Alleen ... dan is het profiel niet meer het profiel dat ik ontworpen heb (en je weet dat ik wat dat betreft soms (?) een pietlut ben. Ik ben al bezig, maar nu moet dus wel het hele model -1 mm getekend worden, of ... iets wat ik nog niet weet. Goed om te weten dat jij al langer ervaring hebt. Ik klop vast nog wel eens aan ...
Aan zich is dit niet zo heel moeilijk te tekenen, maar je loopt in het begin wel vast in de sketch van het profiel. Zo simpel een profiel tekenen en daarin de lijnen een offset van de wanddikte geven werkt niet, omdat ergens richting de achterlijst de lijnen elkaar over lappen. Een manier om dit op te lossen is een nwe sketch, convert entities je profiel, daarin de achterlijst inkorten, offset met je wanddikte en daarop kan je verder bouwen. In het het ontwerp van jouw horten, met diverse maten en verdraaiingen etc zal je verder met lofted boss/base en lofted cuts met guide lines de sketches naar elkaar toe werken. Daarna de kruislingse versteviging, en de rest.... Tot en met de kruislingse versteviging heb ik een simpel modelletje voor je getekend met daarin alle principe handelingen. Waar je even op moet letten is dat je de kruisen precies langs de profielen extruded cut, anders is het "computer says no" De overige uitsteeksels knip je dan weg met de faces van de binnenkant via een surface cut. Ik ben benieuwd wat hier uitkomt als je jouw inhoudelijke kunstje erop los laat. Grt, Frans
net nog even naar het schetsmodel gekeken, bleek dat er toch wat mis zit. Daar ik eerst dacht dat de over elkaar heenlopende profielen richting einde van de vleugel het probleem was. Is het probleem waardoor een shell niet werkt, de minimum radius aan de neuslijst. In het model heb ik een wanddikte van ,4mm aangehouden waardoor het wel werkt, maar alles groter dan .688mm geeft foutmelding. Er moet dus van een stukje uit het profiel van de uitsnede worden weggesneden, dan werkt e.e.a weer. Totdat de vleugel de dun wordt denk ik. Gebruikt er trouwens iemand Onshape met het profielen script, daar werkt een loft met shell zonder enig probleem.