Mijn vlieg ervaring van vandaag

Discussie in 'Zweefvliegen' gestart door Willem P, 29 jun 2009.

  1. Binkey01

    Binkey01

    Lid geworden:
    14 dec 2010
    Berichten:
    242
    Gaaf Waldenrast :) @Hein.z ziet er bekend uit :)
     
    Hein.z vindt dit leuk.
  2. jve

    jve

    Lid geworden:
    4 mrt 2007
    Berichten:
    3.572
    Locatie:
    's-Hertogenbosch
    Leuk vliegdagje vandaag, we dachten eerst dat het te mistig was en een te lage wolkenbasis. Die laatste was ook laag, een leuk belletje gestart op de 100mtr gestegen tot 250mtr en toen verdween de kist in het grijze. Leuk gevlogen, ik had niet gedacht dat er thermiek zou zitten. De film heb ik flink ingekort Hier een impressie:
     
    Eric R, Nogravity, Peter Houweling en 3 anderen vinden dit leuk.
  3. Berrie

    Berrie Vriend van modelbouwforum.nl

    Lid geworden:
    9 feb 2004
    Berichten:
    4.541
    Locatie:
    Schoonhoven
    Het was vanmiddag té mooi weer om thuis te blijven! Zonder thermiekverwachting in de middag naar het veld gegaan, al was het alleen al om van de zon te genieten. Dat helpt mij zo lekker de herfst/winter door....

    Onder veel belangstelling toch 2 mooie thermiekvluchten met de Supra kunnen maken! Op de hoogtepunten tot max 1 m/s stijgen, meestal minder. Doordat er zeer weinig wind was verwaaide de zwakke bellen niet. En dan is het genoeg!

    [​IMG]
     
    Eric R, DirkSchipper, Paul E en 9 anderen vinden dit leuk.
  4. Erik van Nes

    Erik van Nes

    Lid geworden:
    5 jun 2004
    Berichten:
    1.358
    Locatie:
    REO
    In Woerden ook thermisch gevlogen. Op een gegeven moment draaiden er 18 ooievaars in de bel.
     
    flymax, Hein.z, lecraM en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  5. Nogravity

    Nogravity

    Lid geworden:
    22 okt 2019
    Berichten:
    285
    Locatie:
    Nieuwegein
    Vandaag dezelfde ervaringen, hele zwakke thermiek maar toch regelmatig lang boven kunnen blijven. Prachtige dag!
     
    lecraM, Berrie en flymax vinden dit leuk.
  6. flymax

    flymax PH-SAM

    Lid geworden:
    11 jan 2009
    Berichten:
    2.206
    Locatie:
    Onder de rook van Zwolle
    IMG_4807.jpeg Vandaag was voor mij de laatste dag van dit seizoen op de Wasserkuppe. Windstil weer en volop kleine belletjes. Tot mijn stomme verbazing was ik de enige op de helling…..
     
    Laatst bewerkt: 3 nov 2024
    jve, ISOLA2, nico v kooten en 6 anderen vinden dit leuk.
  7. nico v kooten

    nico v kooten

    Lid geworden:
    2 nov 2003
    Berichten:
    2.818
    Locatie:
    Middelburg (zeeland)
    Mooi plekje hé :yes:
    Wij hebben er in september ook weer een fijne week gehad.
     
    flymax vindt dit leuk.
  8. flymax

    flymax PH-SAM

    Lid geworden:
    11 jan 2009
    Berichten:
    2.206
    Locatie:
    Onder de rook van Zwolle
    Ja het was ook leuk om jullie daar te ontmoeten!
     
    nico v kooten vindt dit leuk.
  9. Ed_V

    Ed_V PH-SAM

    Lid geworden:
    25 okt 2019
    Berichten:
    291
    Locatie:
    Amsterdam
    Ik zou alleen wel ff van te voren willen weten of er met die dome op de achtergrond alleen ontvangen wordt of ook uitgezonden :rolleyes:
    Verder mooie plek hoor.
     
  10. Erik van Nes

    Erik van Nes

    Lid geworden:
    5 jun 2004
    Berichten:
    1.358
    Locatie:
    REO
    Heb je absoluut geen last van. Vroeger al niet op de 35 MHz en nu op de 2,4 Ghz (zeker) ook niet. Dus als je bang bent voor interferentie/storing hoeft dat echt niet.

    Erik
     
  11. flymax

    flymax PH-SAM

    Lid geworden:
    11 jan 2009
    Berichten:
    2.206
    Locatie:
    Onder de rook van Zwolle
    nee dat is geen probleem vooral omdat de radar er al jaren geleden uit gehaald is, en het nu een expositiehal is waar -af en toe- ook feesten georganiseerd worden. Vroeger waren het 4 bollen en deze hebben ze laten staan als herinnering aan de koude oorlog en de scheiding van de twee Duitslanden tot 1989.
     
    jve vindt dit leuk.
  12. jve

    jve

    Lid geworden:
    4 mrt 2007
    Berichten:
    3.572
    Locatie:
    's-Hertogenbosch
    Vandaag prachtig herfstweer, tijd voor n vluchtje.
    Heerlijk, de zon was warm op je rug. De maïs bij ons veld een dag eerder gekort. Geen zuchtje wind. Een of 2 buizertjes. Veel nulletjes gedraaid maar ook stijg, net onder de buizerd, mee omhoog. Heerlijk vliegdagje.
    [​IMG][​IMG]
     
    Rene Neefe, Grey, Eric R en 8 anderen vinden dit leuk.
  13. Hangsegler

    Hangsegler

    Lid geworden:
    22 jan 2023
    Berichten:
    112
    Locatie:
    Wien


    Dit was mijn motivatie om het te kopen, ook al heeft het mod 2. Ik vlieg normaal, mod 1.

     
    ISOLA2 vindt dit leuk.
  14. Nogravity

    Nogravity

    Lid geworden:
    22 okt 2019
    Berichten:
    285
    Locatie:
    Nieuwegein
    Vandaag een fantastische dag beleefd in Soest bij MVC Otto Lilienthal. Heerlijk dagje met gelijkgezinden, genoten van het mooie weer, koffie en koek en uiteraard de thermiek. Die was er zeker. Heel hard omhoog ging het niet, maar toch tot tweemaal toe de 300 mtr aangetikt. Zolang je maar in het goede gebied rustig bleef draaien lukte het om de10 min vliegtijd vol te maken. En uiteraard een paar keer hard onderuit gegaan. Hoort er ook bij :)




    ALti log.jpg

    20250302_144241.jpg
     
    Berrie, ISOLA2, Justus en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  15. Erik van Nes

    Erik van Nes

    Lid geworden:
    5 jun 2004
    Berichten:
    1.358
    Locatie:
    REO
    Wordt er in Soest ook met elastiek gestart?

    Erik
     
  16. DirkSchipper

    DirkSchipper Forum veteraan

    Lid geworden:
    7 jun 2005
    Berichten:
    6.358
    Locatie:
    Utrecht
    Ja!
     
  17. Hein.z

    Hein.z

    Lid geworden:
    26 jul 2019
    Berichten:
    1.581
    Locatie:
    MVC Cumulus Kampen / RMV Phoenix Hoogeveen
    2 hele mooie vliegdagen gehad dit weekend bij Cumulus. Zaterdag lijnstarten met de Supra - de lier opbouwen was me teveel gedoe.
    Uiteindelijk maar 3x gestart, want met vluchten van 20-40 minuten was het wel mooi! Weinig wind, starthoogte ~130-140 m. Grotendeels
    overcast maar er zat structuur in het wolkendek, en je kon makkelijk boven blijven. Plafond rond 200 m, later ging het hoger.

    Gisterochtend was het mistig in Hoogeveen waar ik nu woon, dus even bellen met de lokale meteoman (Max). Beslissing genomen:
    we gaan slepen. Cobra ingepakt (3.75 m zwever, lijkt op een foka maar met een t-staart). 80 g lood uit de neus gehaald en een nieuw
    wiel bleek wonderen te doen: hij wordt nu makkelijk vlotgetrokken door de sleepkist, en hij vliegt rustig en strak. 3 sleepjes van ca
    20, 30 en 40 minuten. Flinke thermiek tot 300 m en waarschijnlijk nog veel hoger, roofvogels overal.

    Dank aan Frans, Alex en Max voor de gezelligheid en de sleepjes!
     
    serge pot, Fotor, flymax en 3 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina