De nieuwe honey Bee FP

Hoi,

ja, voor een beetje goede lader ben je inderdaad zo´m 100 euro kwijt. Maar dan heb je wel een goede hoor ...

Het is een investering, maar daar haal je wel veel uit :)
Niet alleen dat je kan zien in welke conditie je Lipo pakketten zijn, je kan er ook andere accu's mee laden: pb, nicad, nimh, Lipo, en LifePo a123.

Verder kan je de laadstroom zelf instellen en dat kan met de huidige Lipo generatie wel behoorlijke voordelen bieden. Zo zijn er al (budget) merken Lipo's die met 2C geladen mogen worden, hetgeen betekent dat de laadtijd halveert :yes:

De betere merken (Hyperion bijvoorbeeld) leveren zelfs al Lipo's die met 5C mogen worden geladen. Dan laadt je dus je Lipo in 12 minuten :eek:

Grtz,
Menno
 
Wie O Wie kan me de diameter vertellen van de flybar van de HBFP v2??

2mm als de HBFP?
 
Bij mijn standaard esky lader is, als de lipo volledig is opgeladen, het lampje continu uit ipv continu aan. Batterij spanning is +-12,2V dacht ik.

Iemand verklaring daarvoor? (Is zowel bij men 'gereanimeerde' lipo als bij een andere)

(Een betere lipo lader zal zich wel opdringen idd, maar ik heb deze heli gekocht om eens te proeven vh rc-heli-vliegen en kan dan ook niet dadelijk in de honderden euro kosten vliegen.)
 
Bij mijn standaard esky lader is, als de lipo volledig is opgeladen, het lampje continu uit ipv continu aan. Batterij spanning is +-12,2V dacht ik.

Iemand verklaring daarvoor? (Is zowel bij men 'gereanimeerde' lipo als bij een andere)

je meet de onbelaste spanning, de klemspanning.

probeer maar eens met een verse AA alkaline, die geeft ook 1.7 ipv 1.5V
 
Hey Thorgal,

je spanning is ok hoor, niets om je zorgen over te maken :)
Het kan zelfs oplopen tot 12,6 V, namelijk 3 x 4,2V.

Overigens is het interessanter om te meten per cel, zoals ik al eerder aangaf.

Grtz,
Menno
 
Dacht dat ijzerdraad ipv fly-barlinkjes niet goed werkte maar heb nu aan beide zijde draad en het gaat prima. Gyro ook iets hoger gezet en dat was een grote verbetering in mijn geval. Hoveren gaat prima op 2^2 meter. Wel afentoe een uitschieter maar vlieg een lipo leeg met maar 3x landen :cool:

Lekkere stevige heli ook. Nooi echt hard de grond geraakt, maat alles is nog heel op fly-bar linkjes, onderkant bladhouder (vervangen door alu) en de staart. TOP!
 
Oh yeah!

Vanmiddag eindelijk een accu leeg gevlogen zonder 1x te crashen!
Ik kan de heli nu aardig in de hand houden. Ik probeer hem nu niet meer uit alle macht stil te houden op 1 plek, dan ben je steeds maar aan het reageren op wat de heli doet. Ik heb nu steeds de volgende plek in gedachten waar ik 'm heen wil sturen. Op die manier weet ik veel eerder wat er aan gaat komen, je vliegt immers pro-actief ipv reactief.
Dat gaat veel makkelijker: opstijgen, stukje naar links, stukje terug, stukje naar rechts, enzovoorts. Nu ik dit kan denk ik dat de hang om eerst te kunnen hoveren niet zonder meer de juiste is: Als je vooruit denkt en stuurt houd je de heli veel langer in de lucht, je weet immer wat er gaat komen en bouwt zo veel sneller "gevoel" op. Dan komt stil hangen vanzelf we een keer :D

Eindelijk een dag waarop ik geen onderdelen heb hoeven te vervangen!
Groeten,
Arthur.
 
Op mijn swash zitten vier kogeltjes aan 2 lange en 2 korte stokjes.
Ze zitten nu aan de korte en ik ga ze verplaatsen naar de lange.

Heb gelezen op HeliGuy dat de response omhoog gaat, meer nog danhet verwijderen van de gewichtjes aan de flybar.
Source: Flybar Weights...who needs them? - Heliguy.com


Hoi HBFP,

Ik heb dit nu ook gedaan en het werkt als een beer:p de response vliegt omhoog zonder oncontroleerbaar te worden, je zit wat gauwer in de penarie maar ook gauwer er weer uit:-D ik vind het wel prettig vliegen zo.

Dan moet ik zeggen dat de FP een stevig heli'tje is, gisteren hing ik te hoveren op 4 meter waarna plots de motor uitging en de heli als een baksteen uit de lucht viel op zijn landing gestel???? de bladen vlogen tegen de grond aan door de klap :(

Nu hing er een kleine camera onder en het gewicht daarvan was kennelijk net te veel voor de regelaar want na los nemen van de accu en weer aansluiten was alles weer in orde en kon ik gewoon doorvliegen weliswaar zonder camera nu.:D

Maar met de FP niets aan de hand, daarna heb ik met volle vaart geprobeerd een boom te verplaatsen (ja dezelfde) waarna de FP ook recht op zijn neus naar beneden kwam het plantsoen in:(.

Echter na wat plakband op de cockpit geplakt te hebben vloog ik weer, verder niets aan de hand..Doe dat eens met een CP heli, wordt je vast niet vrolijk van.

Al met al nogal een uitdaging dit heli vliegen, ik kan het mij niet herinneren dat ik zoveel moeite heb gehad om te leren model vliegen toen, nu kan ik dat verdrukt hebben natuurlijk:mrgreen:

Wel leuk dit, maar het komt je niet aanwaaien.. als het maar geen verslaving wordt.:rolleyes:

Groeten,

Jan,
 
Goed te horen Jan dat jij ook zo'n prettig verschil bemerkt.

Ik vind het helemaal super in kleine ruimtes, beetje tikken tegen de stick om op de plek te blijven. Gewoon buiten vind ik de nieuwe swash setting ook helemaal perfect.

Die bomen blijven een uitdaging. Na mijn grote boze boom avontuur ben ik weer even terug gegaan naar de tuin. Next week weer naar het bomen veldje (als het niet waait).
Kan mijn plakband canopy er weer op :)

Nu aan mijn eerste slijtage gekomen: Tail motor :)

Gr
Eric
 
Hee hallo,

ik heb ook een Honey bee fp en ben er zeer blij mee,
alleen ik ben tegen 1 probleem aan gelopen:

Ik heb deze heli 2e hands gekocht en ik kreeg er 2 accu's bij, 1 daar van doet het prima alleen ik vond the vliegtijd wel erg kort, dus had ik bedacht van ik haal een stel gp1000 en soldeer ze ff aan elkaar nouw dat is prima gegaan en de accu is volop aan het laden maaaarrrrrr.....
De heli komt niet zo hoog meer:confused:
nouw weet ik hoe groter de capasiteit hoe zwaarder, ik heb mijn accu gewogen op een 98 gram(best zwaar) en de orginele weegt 89gram.

mijn probleem is dus hij komt niet hoger dan 30 a 40 cm.....
nouw kwam bij mij wel een ideetje binnen om er een 9,6v pack van te maken.

wie zegt doen en wie zegt heeft geen zin.

mvg

Stihba
 
Hee hallo,

Het is een 8,4v accu pack, dat weet ik net zo niet het lijkt er zelfs op dat de main motor sneller opstart(meer kracht) maar ja of 1,2v+ genoeg zal zijn twijfel ik over.

mvg

Stihba
 
Hoi,

normaal ziet er toch een 11,1V Lipo in de Honeybee ?
Dan lijkt me het probleem dat je te weinig rotorspeed krijgt, waardoor de Honeybee niet hoger komt.

Het aantal Kv van de motor x de accuspanning = toeren per minuut (onbelast) Dit zal dus bij een 8,4 Nimh Pack minder zijn dan bij een 1,1V Lipo pakketje.

Grtz,
Menno
 
Laatst bewerkt:
Menno,

hij heeft hem tweedehands gekocht, dus misschien heeft hij wel versie 1. Die wordt (of werd vroeger) geleverd met 8.4V NIMH accuutje. Maar ook met een 2S lipo werkt hij gewoon, als je hem niet te zwaar maakt.

Bij rctechnics krijg je hem met een 7,4V lipo. Dus het zou moeten vliegen, alleen denk ik dat penlites veel te zwaar zijn. Zijn het AA penlites?
 
Hee hallo,

Nee het zijn AAA, maar ik moet er wel bij zeggen ik heb wel een motor upgrade in zitten, motor vermogen is wel aan wezig alleen ik denk dat idd mijn rotorspeed te laag is. maar is het dan ook mogelijk om andere rotorbladen te halen met een groter pitch, maar zou je dat probleem niet hebben met een 7,4 lipo de spanning is wel 1v minder?

mvg

Stihba
 
Back
Top