D
Duikvlucht
Guest
Ik kreeg een email doorgespeeld met daarin nieuwe wetgeving. Wie weet meer? Zelf denk ik dat het een slechte vertaling is van een buitenlandse wet. (quotes vanwege prive gegevens/informatie)
In het kort:
In het kort:
concept wetgeving moet klaar zijn einde 2011 en wordt dan naar de Tweede Kamer geleid voor goedkeuring. Van kracht per 1 april 2012... het gaat om een drone, de wet kabelbalonnen blijft ongewijzigd
De eisen aan de drone worden omschreven, alsmede de eisen aan de operator. Dit wordt middels een examen getoetst en de drone zelf wordt gecertificeerd.
De Kiwa gaat waarschijnlijk de examens afnemen, de opleiding zal door de markt (vliegscholen ed) worden opgepakt, maar je kan het ook zelf leren. Per april worden de details verder bekendgemaakt.
Daarnaast is er sprake van een praktijkexamen, waarbij min 60 minuten gevlogen moet worden, met daarin meerdere malen opstijgen en landen en andere oefeningen, met inachtneming van de beperkingen van de onderhavige drone.
*Niet gecertificeerd vliegen op de openbare weg wordt zwaar beboet, vergelijkbaar zoals het rijden zonder rijbewijs.
*Je mag nooit boven mensen, gebouwen, of buiten zichtbereik vliegen.
*Ook zullen voor elke vlucht checklisten moeten worden ingevuld die worden gecontroleerd
Algemeen:
- vluchten mogen niet boven personen, constructies, gebouwen, vaartuigen of voertuigen plaatsvinden,
- waarbij de horizontale afstand tussen het onbemande luchtvaartuig en personen, constructies, gebouwen, vaartuigen en voertuigen ten minste 50 meter bedraagt en
- waarbij het luchtvaartuig binnen het gezichtsveld/Visual Line of Site (hierna te noemen: VLOS) van de piloot blijft.
VLOS wil in ieder geval zeggen wanneer de afstand van het luchtvaartuig tot de piloot, die het externe besturingsstation bedient, maximaal 500 meter en de vlieghoogte maximaal 120 m boven het aardoppervlak (400 ft AGL) bedraagt.
- alleen vliegen tijdens de officiele daglichtperiodes
- er is een verzekeringsplicht (aansprakelijkheid)
- er is een verplicht Operationeel Plan en.
- een meldingsplicht ongevallen en risicovolle gebeurtenissen
De eisen aan de drone:
Het lichte onbemande luchtvaartuig heeft een maximale snelheid van 70 knopen.
Andere eisen worden nog nader gespecificeerd, maar omvatten oa noodlanding, telemetrie, robuustheid.
De eisen aan de operator:
- De operator werkt onder een Flying Training Organisation or Registered Operatordie verantwoordelijk is voor een kwaliteitshandboek en naleving van de regels.
- deze organisatie wordt ingeschreven bij de NAA (national air authority)
- de organisatie houdt een lijst bij van aangesloten piloten met certificaat van afleggen UAS-pilot examen
- het examen is een theoretisch en een praktisch deel (!)
- er is een gezagsvoerder en een observant, dat betekent dus dat je nooit alleen met de drone mag vliegen!
De gezagsvoerder is de aansprakelijke persoon en de observant kijkt of er botsingsrisico's zijn of andere relevante gebeurtenissen buiten het zicht van de gezagsvoerder.
- de piloot/gezagsvoerder
De praktijktest:
Dit is een deel van de engelstalige beschrijving (alle communicatie in de vliegwereld is in Engels dus dit zal je ook tijdens het examen moeten spreken en verstaan):