Zelfbouw 12-kanaals multiswitch

Hallo,
Inmiddels al drie zenders voorzien van een 8 kanaal setje.
Gebaseert op het ontwerp van Claus maar met een eigen ontwerp print.
Als je een beetje nauwkeurig werkt dan lukt het in een keer.
De zennders die ik heb voorzien van dit setje zijn, FC16,FC18,Terra Top en een F14 moet nog gedaan worden.
Het is voor mij hobby en ik zal er ook geen productie mee halen maar helpen met programmeren van de chips kan ik wel. Mijn programmer doet toch het werk.
Natuurlijk zijn alle printen die ik heb gemaakt beschikbaar en stuur ze graag toe.
Printen die al klaar zijn qua tekening en layout zijn. ESC, 2 kanaal schakelaar, 8 kanaalschakelaar, Relais kaart 4 of 8 relais, misthoorn en een servo tester waar ik nog wat werk aan moet doen.

Henk Grondman
 
Inmiddels ben ik dan eindelijk aan de elektronica van mijn stoomboot bezig.
De rookgenerator op een zware uitgang werkt prima.
Ook de ankerlier, doormiddel van een ompoolrelais en 2 kanalen kan vallen en hijssen.
Ook de verlichting schakelt wel, maar hier heb ik dan toch een probleem mee.

Ik heb 5 lampjes als navigatie en stuurhutverlichting op 1 kanaal.
Het 2e toplicht als 2e kanaal.
Deze (gloei)lampjes zijn max. 3 volt en worden gevoed door 2x2 penlites. Dus 2,4v.

Deze lampjes hebben een gezamelijke plus en de min in 2 groepen dus naar de switch.

Zogauw ik deze aansluit geeft de switch al een zwak ledje op het gebruikte kanaal.
Dit geld voor allebeide groepen, zowel samen als een aangesloten.

De 5 lampjes branden heel zwak, het enkele een stuk sterker.
Via de switch dan, als ik er gewoon 2,4 volt op mn 3 kabeltjes zet brand alles zoals het moet.
Dit moet samenliggen met het oplichten van de uitgangledjes op de switch.

Wat moet ik hieraan doen? Evt een diode etussen? Dan hou ik geen voltage meer over.
 
hallo pergotje,

Ik probeer even te volgen hoe je het precies hebt aangesloten.

Als ik het goed begrijp doen alle gloeilampjes moeilijk?
En brand de led op de ms12 zwak? Is dit zwak branden bij in of uitgeschakelde toestand?

Wat doet de spanning van de batterij?

Daarnaast zit ik heel even te denken dat er via de print zelf een ledje aangesloten is op elk kanaal. Die wordt gevoed met 5V. Je zou kunnen proberen om de indicatie led los te solderen van dat kanaal. Mogelijk dat dit problemen geeft.

Zo op afstand is moeilijk te volgen wat er aan de hand is.
 
Goeiemorgen Alwin.
Ik weet dat het lastig is op afstand, daarom probeerde ik het zo goed mogelijk uit te leggen.

Als de lampjes niet aangesloten zijn werkt de switch zoals hij moet.
Er staat dan aangeschakeld 2,5 volt op.
Met de lampjes aangesloten (stekker voor de opbouw) gaan de ledjes van de uitgang zwakjes branden (met kanaal UIT).
Aangeschakeld brand de controle led wel op volle sterkte.

Maar de uitgang met het ene lampje zakt ong. 2,3 volt.
De uitgang met de 5 lampjes zakt naar 1,5 volt.

De accu heb ik ook gemeten met kanaal uit en met kanaal en lampjes aan, deze zakt niet noemenswaardig in.
 
deze schakeling heeft toch wel heel erg mijn aandacht getrokken daar ik met mijn 6 kanaals zender / ontvanger toch kamp met kanalen te kort.

Nu de vraag, zou dit ook op een kleinere schaal mogelijk zijn? bijv. 4 schakelingen.
Ik heb in mijn futaba zender (6EXAP) niet zoveel ruimte en op mijn quadcopter (Flip FPV) al helemaal niet.

De 2e vraag die meteen opkomt, is dit überhaupt wel mogelijk met deze zender?

gr Michael
 
de ms12 / ms16 gaat niet werken op jouw futaba zender. Dit werkt alleen bij robbe F / FC zenders ook wel bekend als de stoeptegels. (en de fx / graupner MC met wat aanpassingen).

Jouw 6exap heeft geen multi out verwacht ik en is volgens mij ook 2.4ghz als ik me niet vergis?

wat voor jouw beter werkt is denk ik om te kiezen voor een module van CTI. Onder andere rcpoint.nl verkoopt deze. Zijn er volgens mij in postzegel formaat en tot 4 schakel functies op 1 kanaal.
 
alleen ppm.
nu weet ik dat de 16 kanaals nieuwer is ik heb niet zo snel daar alle exacte gegevens van of die wel met pcm zou kunnen werken.
 
Alwin,

Heb ook interesse in de 16 kanaals module. Lever je die inclusief geprogrammeerde PIC? Heb nl (nog) geen programmer?

Wellicht dat ik in de toekomst een programmer ga kopen ivm mijn andere hobby (modelspoor) waarin ik schakelingen wil automatiseren. Welke programmer zou je adviseren?
 
Dank voor je snelle reactie Alwin.

Laat je weten wanneer de 16 kanaals beschikbaar is?
Ik ben bezig met een Robbe Berlin en wil deze en/decoder icm FC-16 Boat 'n Truck gebruiken.

Wat betreft mijn programmervraag: ik heb de PICkit 3 by Conrad gezien maar mis eigenlijk daarbij de klemsocket voor de te programmeren PICs. Hoe werkt dat?
 
op samenkopen.net vind je een actie van niels. Die verkoopt verschillende artikelen.

wat je in basis nodig hebt om te beginnen is het volgende:
-Breadbord
-Zif socket
-Jumper wires

Als je zelf wilt programmeren dan ook:
-Ledjes
-Weerstanden verschillende waardes
-Condensators
-20Mhz kristal
-16F648A, 16F877A (meest gangbare pic's om mee te oefenen).
-etc.

hier ook nog een overzicht toegespitst op een cursus.
zelf programmeer ik in C met sourceboost de taal is een eigen keuze mocht je voor C gaan heb ik nog wel een e-book beschikbaar van mijn oude docent.
 
Dank voor je snelle reactie Alwin.

Laat je weten wanneer de 16 kanaals beschikbaar is?
Ik ben bezig met een Robbe Berlin en wil deze en/decoder icm FC-16 Boat 'n Truck gebruiken.

Wat betreft mijn programmervraag: ik heb de PICkit 3 by Conrad gezien maar mis eigenlijk daarbij de klemsocket voor de te programmeren PICs. Hoe werkt dat?

hallo petje,

de 16 kanaals module is reeds leverbaar, a.s. maandag komen de laatste onderdelen binnen dan hopelijk eindelijk de juiste schakelaars net als robbe.

De chinezen maakte er beetje een puinhoop van ben nu naar de yanks gegaan. Track and trace geeft aan 20-1-2014.

 
Laatst bewerkt door een moderator:
Bij deze wat extra info.
In het verleden was het niet mogelijk om de F14 7 kanaals te voorzien van een multiswitch of hier was een multi adapter voor benodigd.

De nieuwe MS16 kan daar en tegen wel zonder multi board geinstalleerd worden.
Wel is hier een speciale encoder voor nodig (zit een kleine modificatie in).

Vanaf nu kan ik dus ook een MS16 bouwen voor de F-14 7 kanaals versie.
 
Laatst bewerkt:
Hallo allemaal,

Deze week ben ik begonnen met de bouw van een 12-kanaals multiswitch voor de Futaba F-14. Deze switch is ontwikkeld door een duitser genaamd Claus en hij bied de plannen e.d. die je nodig hebt om het geheel te bouwen gratis aan op zijn site. Elektronik im Modellbau
Via zijn forum kun je vragen stellen, maar ook over de mail is hij zeer snel om te helpen.

De onderdelen zijn deze week binnen gekomen en het zenderdeel (encoder) zit momenteel al in elkaar.

Eerst wat foto´s van de onderdelen

Ziet er best eng uit al die losse onderdeeltjes
P1000900.jpg


De proffesionele printplaten zijn bedrukt zodat je duidelijk ziet welk componentje waar hoort.
P1000899.jpg

P1000898.jpg


De voorgeprogrammeerde PIC´s (een soort microchip)
P1000901.jpg


Schakelaars (6 x moment)
P1000902.jpg


En het beginnetje aan de Encoder voor in de zender
P1000903.jpg
Het is geen van tweeën en ook allebei. Elk multi-systeem werkt met tijd-multiplexen. Schakelaars of potmeters worden dus bemonsterd, waarna de positie cq de spanning van de eerste in de eerste pulstrein wordt meegestuurd, de tweede in de tweede pulstrein, enz.

In de tijd, dat er nog geen handige processoren waren, had je hiervoor een boel elektronica nodig. Voor het goede begrip zijn de schema's uit die tijd echter goed te gebruiken. Op de site van Victor de Lang (http://home.tiscali.nl/homepagevictronic/electronica10a.html) zijn er hiervan wat terug te vinden. Bij het zenderdeel, dat in 1983 in Hobby Bulletin werd gepubliceerd, is goed te zien hoe de werking is. Helaas was ik toen nog niet bekend met bcd-tellers en schuif- en opslagregisters, dus ik had nogal wat ic's nodig om tot het gewenste resultaat te komen. Later is er trouwens een commerciële versie van gemaakt, die heel wat minder onderdelen nodig had.

Alle huidige systemen werken nog steeds zo, alleen wordt alle werk nu door een processor gedaan. De kundigheid van de ontwerper zit 'm nu dus met name in het software programma.
Eigenbouw is nog steeds mogelijk 8 kanaalsversie daar heb ik schema's printtekeningen en software van. Het is de kleine versie van Claus. Al mijn zenders terra top, promars, f16 zijn hiervan voorzien. Voor de liefhebber en knutselaar kan ik de chips met programma eventueel leveren. Voor mijn boten is er een regelaar (voor koolborstel motor beschikbaar ook met schema printtekeningen en eventueel de software. De chip die ik gebruik is een 16F628A.
 
Weet dat dit een wat ouder draadje is maar mijn vraag is nieuw.
Mijn vraag is deze werkt de wetronic encoder ms16 ook op de decoder van cp-electronic
 
Back
Top