H
Henri Zikken
Guest
Correct. Als je twee motoren wikkelt, één voor N toeren bij 8cellen, en de andere voor dezelfde N toeren bij 10cellen, maakt het voor de motor niets uit. Wel beide motoren even goed met koper vullen. Voordeel van hogere spanning is minder verliezen in de draden tussen motor en regelaar, en lagere verliezen in de regelaar zelf.
Hierop inhakend nog even.. verliezen in de regelaar is lastig in te schatten, kan ik weinig zinnigs over zeggen. Aan de CC regelaar zitten érg dikke draden, dikker dan bv. aan de Spin.
Zeg dat de draden 8cm lang zijn, en een doorsnede hebben van 3mm^2. (sterker nog, in mijn setup is dat zo). Dan kun je de weerstand van die draad berekenen, uitgaande van koper als materiaal:
R = (1.8 x 10^-8 x 0.08 ) / 30 x10^-6 = 0.028 ohm.
Hieraan is wel al te zien, dat het effect hiervan niet bijster groot zal zijn. Uiteindelijk maakt het voor het geleverde vermogen ook geen moer uit, tenzij je tegen een grens van de regelaar zou aanlopen, immers, de regelaar zal een bepaald toerental willen bereiken, als er hogere verliezen in de kabels zitten, zal hij louter meer stroom uitsturen.
Enige waar dat dus op van invloed is, is op de verbruikte accucapaciteit voor een vlucht, niet op het geleverde vermogen.