Bouwen vliegdekschip

Als ik de boot stap voor stap maak en de onderdelen een voor een koop moet een paar honderd euro wel lukken. Maar ik krijg nu hulp van mijn docent (een ervaren modelbouwer) dus ik ga samen met hem een iets grotere boot maken.
 
Hallo Nick,

Goed idee!
Houdt je ons op de hoogte van je/jullie vorderingen?

Hoe groot wordt een 'iets grotere boot'?

Groeten, Jan.
 
Het word wel een marineschip. de afmetingen zijn rond de 110 cm groot voor een eerste boot maar met wat hulp durf ik het wel aan. Het is de USS Micheal Murphy in schaal 1:144. Ik heb een spantenplan gemaakt en dat ga ik morgen aan mijn docent laten zien en kiken wat hij er van vind ik zal de foto's hier ook uploaden.
USS 1 forum.png
USS 2 forum.png
USS 1 forum.png
USS 2 forum.png
USS 1 forum.png
USS 2 forum.png
 

Bijlagen

  • USS 3 forum.png
    USS 3 forum.png
    66,5 KB · Weergaven: 197
qua motoren ben ik er nog niet uit maar, ik heb gisteren de hele avond filmpjes gekeken van amerikaanse modelbouwers en heb veel geleerd over accu's cellen enz. Er is ook geen haast bij dus we zullen zien waar dit schip strand.
 
Wat vinden jullie trouwens van het idee om in de middelste vijf spanten een 35mm gat te boren en daar een pvc buis doorheen doen met doppen op het eind? dan heb ik twee drijvers zodat de boot niet zinkt als ik ergens tegen aan vaar en hij lek raakt (of ik maak hem gewoon zo slecht dat hij van zelf lek raakt XD)
 
haha
wij MOETEN natuurlijk helemaal niets.
Begin eerst eens met je boot.
En kijk dan eens bouwverslagen door.
Hoe zwaar wordt de boot, welke rompvorm krijgt hij, daar past een snelheid bij.
Dan weet je pas wat voor motor en schroef en dan pas weet je naar welke regelaar je moet zoeken.
Vervolgens weet je ongeveer het stroomverbruik en kan je aan de hand van hoe lang je wil varen, een accu er bij zoeken (mede afhankelijk van hoe zwaar je boot mag worden voordat die op de waterlijn ligt).
 
Op die manier van moeten doelde ik niet. Het probleem is. Op hobbyking enzo vind ik alleen maar motoren voor raceboten en catamarans. Eigenlijk hoopte ik dat iemand daarop iets wist
 
Wat vinden jullie trouwens van het idee om in de middelste vijf spanten een 35mm gat te boren en daar een pvc buis doorheen doen met doppen op het eind? dan heb ik twee drijvers zodat de boot niet zinkt als ik ergens tegen aan vaar en hij lek raakt (of ik maak hem gewoon zo slecht dat hij van zelf lek raakt XD)

Krijg je problemen mee. Je componenten (motor(en), as(sen), regelaar(s), accu('s) en andere componenten moet immers ook een fatsoenlijk plekje krijgen?
Beter je romp GOED bouwen, componenten inbouwen en de eventuele overige ruimte vullen met bijv noppenfolie.
 
Back
Top