Bouwverslag Happy Hunter Robbe

@ Stefan,

De kaapstanders rondom de lieren op het sleepdek zijn klaar.

Moest even 2 keer lezen om te zien wat je nu bedoelde maar gelukkig stond er een plaatje bij :infinity: Het gehele apparaat is een Kaapstander incl de verhaalkop aan de bovenzijde. Je bedoelde zeker de beschermbeugels om de kaapstander ? :rolleyes:

Maar verder strak gebouwd ;)

Gr Martin :D
 
Hai Stefan,

Vandaag in Heemskerk ook nog een HH bekeken maar kan niet tippen aan de jouwe zover. Ze ziet er uit als een jonge meid, lekker strak. :p.

Groet
Sjoerd
 
Vanmiddag was de vaar-en rijdag van het forum RCzwolle. Lekker gevaren met mijn HH en deze keer ook een andere Happy Hunter op het water.
full

Deze was al bijna helemaal klaar en zag er prachtig uit, complimenten Jan. Is wel leuk om te zien dat iedereen zijn schip op een andere wijze bouwt, uiteraard wat foto's gemaakt voor het eerlijke leenwerk;).
Gisteren de bemanning besteld, vooral om de verhoudingen wat beter te kunnen inschatten voor de montagehoogte van diverse onderdelen maar ook omdat het gewoon leuk staat. En ja, ook een aanvang gemaakt met de opbouw.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hoi Vincent, binnenkort is de deurstop verleden tijd, kreeg er zaterdag ook al genoeg opmerkingen over. Voor zit de ballast er in, achter binnenkort. Lood heb ik al, nu alleen nog in de goede vorm gieten/maken.
 
Huishoudfolie in de vorm leggen in je skeg en volgieten met gips, Haal de de boel eruit zodra het uitgehard is met folie en al,
Maak een bakje van hout en giet er gips en en daar leg je de folie gevuld met gips in zodanig dat je het er ook zo weer uit kan pakken als het uitgehard is,

Een paar dagen door laten drogen en bv na een weekje kan je de gips mal vullen met lood, af laten koelen en de gips slopen en tada...je heb je vorm :p
 
Dag Stefan,

Ook ik vondt het leuk om jou boot van dichtbij te kunnen bekijken. Wordt echt een plaatje.

Het was erg gezellig zaterdag. Tot de volgende keer ergens aan de waterkant.

Gr.

Jan
 
Meet the cew.
full

Op internet pallets en oliedrums gevonden schaal 1:50. Er komen nog spanbanden omheen en zit er nog aan te denken een gasfles erbij te plaatsen. Ook wil ik de vaten nog voorzien van Mobil stickers. Ga mij binnenkort eens verdiepen in het zelf maken van stickers/decals.

Stand van zaken opbouw: het onderste deel is al ver gevorderd. De schoorstenen kunnen ook worden gebouwd maar wil daar rookgeneratoren inbouwen. Moet deze dus eerst bestellen en inbouwen voordat ik de schoorstenen kan dichtmaken.
De fundatie voor de ankerlier onderdeks is net ingelijmd, als deze droog is kan ik de lier monteren en dan kijken of de ankers zwaar genoeg zijn om te vallen.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hallo Stefan,

Hiervoor schreef je:stand van zaken opbouw: het onderste deel is al ver gevorderd. De schoorstenen kunnen ook worden gebouwd maar wil daar rookgeneratoren inbouwen. Moet deze dus eerst bestellen en inbouwen voordat ik de schoorstenen kan dichtmaken.

'k vraag me af of het wijs is om de rookmachines in de schoorstenen te bouwen: Hoe wil je het rookvloeistofreservoir vullen? Mijn HH gaat ook roken: ik heb twee kunststof slangetjes aangesloten op de (dikke) uitlaatpijpen, deze gaan via een daartoe gemaakte opening naar de holle ruimte onder de brug. Komen daar samen in een T-stuk, wat op zijn beurt weer is aangesloten op het (nog te vervaardigen, komende winter) ventilatorhuis(je (fannetje uit een laptop)) van de eigenlijke rookgenerator. Ben nog aan het nadenken over hoe ik de fansnelheid zo goed mogelijk synchroon kan laten lopen met de vaarsnelheid. Dus geen dikke rook stationair/gemeerd, doch alleen wanneer (bijna) volle kracht.

Zo maar even een meedenkende tip.

Groet,

Jan
 
Dag Jan. Dat is een mooi systeem wat je daar hebt bedacht, ben heel benieuwd hoe dit gaat werken. Ik zelf ga voor de wat simpeler versie zonder koppeling aan het toerental van de motoren. Voor wat betreft het vullen heb ik al een aantal malen gezien dat hij gevuld wordt vanboven af door het rookkanaal met een injectiespuit. Maak een dichte verbinding tussen de uitgang in de schoorsteen en de buis van de rookgenerator.
 
mijn rook generator zag er zo uit....

rookgenerator2001.jpg


Gebruikt: 1 huis van een 12 volt adapter
2 draadweerstanden 20 watt 33ohm kort 33mm
1 fan 12 volt 30mm
stukje glasvezelkous
1 lenzenpotje
1 12 volt regelaar ( hoeft maar 1 kant op te kunnen)
een kort stukje slang.

Ben begonnen met de weerstanden te ontdoen van de steen eromheen, voorzichtig op de werkbank met een scherp hamertje...
ik heb in het deksel van het potje een gleuf gemaakt, cm 0f 2 lang een mm 0f 3 breed, een gat geboord 4 mm en dit deksel onder mijn huis gemonteerd ( met boutjes, het wordt hier warm!!! ).
Naast het deksel 2 tegen over elkaar liggen de gaten geboord in lijn met de gleuf in het deksel, dia in mijn geval dat isolatie van stijf koperdraad er klem in zat....
gleuf overnemen in huis.... gat ook doorboren!!!
Strookje kous door het gleufje heen prutsen zodat er een cm of 2,5 boven uit komt.
Stukjes stijf koperdraad cm 0f 5 aan beide kanten strippen, binnen een 1,5 cm buiten kan dat korter, en door de gaten in het huis steken, ik had hier een rapje om om het vast te houden, binnen stabilite gebruikt.
De weerstanden langs de kous solderen aan de kale draad, aan beide kanten van de kous 1.
In de bovenkant van het huis een gat boren 4 mm, en de Fan met boutjes vast zetten op het huis.
Door de fanbladen heen de ruimte aftekenen, 3 gaten boren binnen de afgetekende plaatsen... misschien een beetje schuin met de draairichting van de fan mee, gaten niet te groot een mm of 5 om te beginnen ( groter kan altijd nog )
Gaten voor rook uitgangen boren, bij 2 zou ik niet groter dan 8mm beginnen!!! ( Binnenkant slang)

Onderkant potje op het deksen draaien, een stuk isolatie van stijve
koperdraad afknippen op een lengte dat het van de bodem van het potje tot boven het huis uitkomt voor het vullen.
Potje vullen met rookvloeistof en zeker 10 min wachten, volzuigen van de kous.....

ik had 7.2 volt op de weerstanden en een 12 volt regelaar die maar 1 kant op ging....
regelaar net niet op 0 gesteld zodat de fan zachtjes doorging ging bij stil liggen.
Met een Y kabel op de gas uitgang van de ontvanger..

Ik hoop dat jullie er iets aan hebben...

suc6, mvg Robert
 
Leuk verhaal Robert,
Maar ik snap er niets van, kan je dit met tekeningen verduidelijken ??

ik denk ik combinatie met de foto dat er best uit te komen is......

straks mag ik ze ook nog maken.....;);););)


En als ik hem nog zou hebben zou ik hem met liefde open hebben gemaakt, alleen ik ben er van af gestapt vond het een groot nadeel dat de "rook" eigenlijk stoom is damp eigenlijk en het beeld voor een stoom schip prima is maar voor een diesel aangedreven schip niet een mooi beeld gaf . Ook verwaaid de "rook" buiten erg snel.
 
Kleine update, mijn huis moet van binnen ook geschilderd worden dus niet veel tijd beschikbaar voor het bouwen:(.
De ankerlier is gemonteerd. Eerst een fundatie gemaakt van houten balkjes waarin ik slagmoeren heb verlijmd.
full

De ankerlier vervolgens gemonteerd met de bijgeleverde bouten met afstandhouders.
full

Alvast proefgedraaid en het werkt goed, alleen de ankers moeten wel wat worden verzwaard om makkelijker te vallen. Ook schuren de kettingen net tegen de dekrand aan, ga daar een geleiderol voor maken.
Alle bekabeling in de romp is nu gereed, rest alleen nog de bekabeling voor de nevenfuncties die lopen via de decoder.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Back
Top