Onderdeel draaien, hulp nodig

Hoi Lex

Ziet er goed uit.

Mocht je na het fast zetten met de loctite weer los moeten maken, moet je hem weer warm maken, dan kun je hem weer losmaken.

Succes.

Gr.Joop
 
Bij het balanceren bleek er maar minimaal onbalans in het vleigwiel te zitten, waarschijnlijk zelfs alleen veroorzaakt door een niet exact rond lopende bel van de outrunner. Weer die chinezen ... Een kleine boring in het lood op het zwaarste punt en het was verholpen.

IMG_8421%20(Small).JPG


Daarna is het vliegwiel in het frame gemonteerd ...

IMG_8422%20(Small).JPG


IMG_8425%20(Small).JPG


... waarna de hele fiets weer in elkaar gezet is. Hieronder eerst de video van de proefrit met het 'kogellager vliegwiel', als vergelijk. Je ziet duidelijk dat dit anders moet ...


Vandaar een zwaarder vliegwiel ....;) Dat werkt een stuk beter:


Nu alleen nog de stuurdemper van iets dikkere olie voorzien (het voorwiel wordt wat onrustig van de hogere snelheden) en de rijregelaar nog wat afstellen (rem is te sterk, en punch mag wat hoger om wheely's te maken). En zelf weer even oefenen en wennen aan het andere rijgedrag! (al die schraap geluiden ...)

Verder doet het ding nu precies wat de bedoeling was: Snellere acceleratie (veel sneller..), stabiel bij lage snelheden en vlotter sturen bij hoge, beter veren van het achterwiel (dat nu 350 gram aan onafgeveerd gewicht mist).

Joop, had ik al verteld dat ik er erg blij mee ben? ... :worship:
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Nou heb ik helemaal niks met motoren, maar dit is toch wel heel bijzonder.
Een snorkel er op, en je kunt onderwater met dat ding :thumbsup:

Geen idee hoe dat nu werkt, misschien hier nog wat uitleg er over, al is dit de onderwater sectie van het forum?
Ben erg benieuwd
Cor
 
Cor,
het is toch niet zo gek om hier hulp te vragen op het onderwaterforum.
Lex is hier heel bekend en heeft heel veel vrienden hier.
En als je hulp nodig hebt aan wie vraag je dat dan het eerst?
Aan je vrienden dus.
En daarom zal Lex hier die vraag ook welgesteld hebben.
Veel onderwater mensen hebben ook en draaibank en dat zie je bij de auto's en vliegers dus niet.
Dus begrepen hoe zo iets dan komt?

Hein
 
Hein, jouw bericht is totaal overbodig!
Wij kennen elkaar, en ik heb ook goede contacten met Lex.
Ik zag zijn verzoek net te laat, toen er al hulp was aangeboden.

Mijn vraag aan Lex blijft dan ook om hierover wat meer te vertellen, ook al is dit het onderwater gebeuren van het forum, want het moet technisch interessant zijn.
Dat was tenslotte duidelijk het doel van mijn post.
Cor
 
Jongens, rustig, niets aan de hand . Even gewoon elkaars postings lezen, bij twijfel nog een keer, komt alles goed. ;)

Inderdaad Hein, dat is precies de reden waarom ik het hier gevraagd heb, en is ook perfect opgelost! Cor bedoelt naar mijn idee alleen dat hij graag de techniek er achter wil weten, en dat dát hier eigenlijk niet thuis hoort.

Cor, als alles goed loopt komt er in uitgave 153 van de Modelbouw Aktueel iets te staan over deze fiets, inclusief achtergrondinfo over hoe het allemaal werkt.
 
Laatst bewerkt:
hallo
loopt tof met dat nieuwe vliegwiel en het heeft er erg de vaart in ook mijn gedacht
alleen nog wa leren sturen maar het komt goe

gr raf
 
Hallo allen

De motor en een duikboot heeft toch wel iets met elkaar te maken.
Een motor bouwen is één,maar er mee rijden is twee.Het zelfde met duikboten.Een bouwen is wel te doen,ben Ik hier meerdere keren tegen gekomen,maar er mee varen en duiken en dan weer boven komen is toch een ander verhaal!

Gr.Joop
 
ook al is het niet duikboot gerelateerd, who care's ??
het geeft tenminste wat actie hier.

Marc2,
ik ben het helemaal eens met je uitspraak.
Zoveel nieuws komt er niet meer op het forum.
En dit is voor ons weer wat anders dan onderwater.
En het water is momenteel ook wel erg koud hoor.

Succes verder met je motor Lex.
Maar let op de maximum snelheid he in de bebouwde kom.

Hein
 
Lex,
als je illegaal bezig bent moet je zeker doorgaan.
In de modelbouw mag dat, je bent gewoon aan het testen.
Die motor gaat wel hard op je films zo te zien.
Mooi werk hoor.

Hein
 
Net even een GPS meting gedaan: 50,3 Km/h! Kan met een groter motortandwiel nog makkelijk sneller, maar ik vind het wel best zo. Ik heb al moeite genoeg om dat ding zo op de straat te houden!! ;)
 
Back
Top