vraag over mijn nieuwe boot

he mensen,

heb net die kabeltjes los gehaald van de start onderbreker zegmaar. dus van de ontsteking naar de ontvanger..
maar heeft iemand een tekening of iets dat ik weet hoe het in elkaar zit?!
want zodra ik de stekker in de ontvanger stop kapt hij met welke beweging dan ook.
haal ik het los doet alles het weer..
rood zit gewoon op een + van de stekker
zwart zit gewoon op de - van de stekker

of doe ik het nou helemaal verkeerd? graag snel reactie
 
oke even een nieuwtje,

ik heb de boel weer terug aangesloten maar dit keer wel goed ( bleek ook niet goed te zitten ) de bougie gecheckt en hij vonkte! dusss met andere woorden.
dat betekent dat hij dus niet gekilled word zegmaar door de killswitch toch?
nu is het alleen nog het aan de praat krijgen dat het probleem is...
ik pomp een paar keer, hou me poot op de cabr. maar slaat niet aan....
 
Ik zeg ,,,,,,,,,,,,,, zoek alsjeblieft iemand die je hiermee kan helpen , dit soort probeersels lopen vaak uit op schade en/of verwonding aan jezelf .
Wat jij nu allemaal hebt aangekaart hier is gewoon niet via een forum op te lossen .
Heb je de boot niet varend gezien , maar gewoon zo gekocht zonder dat er ook maar iets van klopte blijkt naderhand ??
 
nee, ik heb hem gewoon gezien dat hij starte motor horen ronken maar ik kreeg er een andere zender en ontvanger bij waarnaar ik hem niet meer heb gehoord,

ik gewoon weten hoe die k*t zwarte en rode kabel moeten liggen in orginele staat zegmaar.. waar moeten ze heen of waar moeten ze op aangesloten worden.
 
hij doet het mensen! het bleek toch de cabrateur te zijn die niet goed stond afgesteld want nadat ik die had verandert en een paar keer trekken starte hij :D
heerlijk gevoel !

hier meteen wat info en pics

nou nu de boot het weer doet is het dan toch tijd om even mijn beest te showen :D

het is een Metalic donkergrijze kleur, zelf alvast wat strepen erop gebracht. for a starter.. het blokje moet nog helemaal ingevaren worden, en getuned maar zover is het dus nog niet gezien dit de eerste keer is dat hij uberhout is aan gegaan.
nou begin ik wel met mezelf erbij :shock: niet schrikken :shock:



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
moet en gaat nog een hoop gebeuren,
de radiobox moet helemaal in orde gemaakt worden, alle kabeltjes netjes wegwerken e.d.
de nodige onderdelen polijsten
meer stikkers e.d.
na het invaren en afstellen de nodige tuning spullen halen
 
@ marcel spoor,

ik heb even gekeken en zitten denken, maar heb je een suggestie waar en hoe ik precies die Y splitsing voor water opname kan maken.

die andere dit namelijk gewoon in het roer, hier neemt hij het water op. maar waar kan ik dan het beste die andere plaatsen? of kan ik misschien net zo makkelijk een waterpompje halen?! ( voorkeur )
 
Nette fotos , boot ziet er goed uit .
Maarruhh , je ben toch niet van plan om in dat minislootje te gaan varen voor de 1e x hè ??
 
dit is alleen voor de foto's was vergeten de batterij van de zender op te laden :P aan de andere kant zit een enorm breed water met aan de overkant een haven en alles komen altijd van die grote contener boten door dus ruimte zat :P ging er ook altijd met me nitrotjes varen
 
Hoi Luuk,

Je waterpickup zit gewoon goed zo. In de boot kun je die splitsen, (Y-splittertje) in twee keer laag in. (naar je koelkopje dus) En dan heb je twee keer hoog uit. (op je koelkopje dus) Één daarvan gaat direct naar de koelflens voor je header en dan rechtstreeks naar buiten. (water outlet) De andere, die gaat vanaf je koelkopje naar dat ding wat je op je uitlaat had zitten. En daarvandaan rechtsreeks naar een tweede water outlet, die je nog even moet kopen en monteren. Die kun je naast die andere die al in je boot zit plaatsen.

TIP:

Deze heb ik net zelf geleerd van een ouwe rot in het vak, dus voldoende getest en zich inmiddels al vele malen bewezen.

Haal even de nippels van je roer en de twee lage ingangen van je koelblokje af. Boor aan de slangzijde, de ingangen op tot 3,3 / 3,5 mm. Doe dit ook met de Y-splitsing dus. (uiteraard alle drie de poortjes doen) SPOEL ze daarna allemaal grondig schoon, zodat er geen boorsel of spaantjes in je koelsysteem terecht komt ! ! ! ! Als je dat gedaan hebt, alles weer terugzetten.

Aan de hoge uitgangen en de rest wat daar achter zit, doe je niets, die laat je gewoon deze maat.

Bedoeling:

Je krijgt nu ruim voldoende koelwater in je twee systemen. (koelflens header en je uitlaat) Maar het water vliegt er niet zomaar uit, zonder warmte opname. De uitgangen na je koelkopje zijn namelijk de oude maat nog, en remmen ietwat je uitstroom. Je zal zien dat je water outlets nu een veel sterkere straal uitspuwen. En je hebt een veel betere koeling van alle hete delen.

Zo, je kunt weer even verder klussen.
Suc6 of 7.

Groetjes, Marcel Spoor.
 
Laatst bewerkt:
maar even een vraagje he,
als je dus dat watersysteem in 2e splitst (los van dat het uiteindelijk vast beter zal werken maar ik denk even hard op) het klinkt gewoon raar omdat je nu niet alles via 1 leiding hebt stromen maar juist door 2 dan verlies je toch ook weer iets aan doorstuwing? oke je boort weer iets op om het te compenzeren maar toch, dit is puur even een gedachte die op dit moment bij me opkomt, niet eigenwijs bedoeld!

gr
 
kleur valt mee, ik heb er vandaag weer mee gevaren en toch zie je hem duidelijk maja dat is misschien iets persoonlijks.. hij is ook nog niet af er moeten zeker nog meer stikkers op komen.
voor het eerst weze varen ging opzich wel lekker! hoefde maar 2 keer het water in te stappan.. ja ja niet eens zwemmen :P
oke het was wel is waar tot aan me "lancer" maar toch :P het was weer even genieten :D je merk wel dat hij vreselijk beroerd afgesteld is
vooral in het begin komt hij wat moeilijk op gang en daarna redelijk doortrekkend maja hij moet dan ook nog ingevaren worden."
het is idd in den bosch! gister heb ik de boot lekker laten draaien en er een tankje doorheen gejaagd met de nodige liters water er constant doorheen spoelen.
en vandaag gas er een beetje op :D
de binnekant van de boot WAS een totaale chaos van kabels en frutseltjes. de hele meuk eruit geknipt, nieuwe batterij pakketje gehaald en die foto's volgen nog dan kun je mooi het verschil zien :P
hier een foto van vandaag aan het water op me favo vaar stekje

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

hier ook een filmpje
denk dat ikalleen wel even een waterpompje moet halen want het straalt er niet echt makkelijk uit..koel water..
en even het filmpje
IP_UIpQQNZw[/media] - 1ste run MHZ chapparal

let niet op het deskundige commentaar van me meidje die toch lichtelijk teleurgesteld was in de top snelheidheid op dit moment :P
greetsz
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Laat die waterpomp maar zitten hoor ... deze uhhhhhhhhhh ha ha "snelheid"

genereerd natuurlijk ook geen waterdruk.

Voor een Chapparal met CY is dit hard stationair.

Stuur me maar een gewone mail met je adres ,
dan stuur ik je een fatsoenlijke prop op , om uit te proberen.

Zo te zien is aan deze prop een zg "expert" aan het werk geweest.

Hou op het Xtreme-forum in de gaten wanneer er in Eindhoven op de 'de Landsard'
gevaren wordt (meestal 's Zondags 's morgens) is maar op een goed half uurtje.
Daar lopen er dan genoeg rond die je kunnen/willen helpen.
 
Prop ?

Henk heeft natuurlijk weer gelijk.
Zag het al aan je schroefwater. (een heleboel schuim achter je boot)
Je hebt cleavers en choppers.
Maar dit is een slagroomklopper, makkelijk voor in je capucino.

Neem dat aanbod van Henk dus even serieus, kost je alleen het heen en weer sturen. Is goedkoper dan een geslepen en gebalanceerde prop hoor.

Groetjes, Marcel.
 
@ hendricx, heb je mijn pb ontvangen? alvast bedankt!
wat geeft dit water precies aan dan zoals je het nu ziet? dat er aan de schroef is geslepen e.d. waarschijnlijk en wat hoor je precies te zien.. ben niet echt ervaren hierin maar wil graag leren
 
Hoi Luuk,

Ik kon even niet zo snel een foto van de binnenkant van je boot vinden.
Maar, vaar je met een koppeling, of net als de meeste van ons met een mono, dus zonder ? Je lijkt me wat voorzichtig met het gas, zo te horen in het filmpje. En als je dan op aanvraag van je meissie, "even zo hard als ie kan" gaat varen, hoor je hem flink toeren maken. (zo hard als ie kan ? dat doen alleen konijntjes trouwens :rolling:) Geintje ! ! ! Maar achter je boot zie je dan alleen maar meer schuim, en maakt hij ook geen aanstalte om weg te komen. En als we die bladen van die prop op de foto zien, staan ze heel krom/open.

Groetjes, Mars.
 
PB's heb ik gelezen ... prop is al onderweg.

Ik zie niks .. ik hoor het aan de motor en de prop-geluiden.
Je hoort de prop 'caviteren' (lucht-slaan)

Net wat Marcel schrijft ... leuke slagroomklopper.

Aan de prop zie je dat iemand de voorkant van het blad eraf geslepen heeft.

Dat kan wel ... maar met een 16.000 toeren benzine motor in een mono-romp
ben je je "grip" / "bite" op het water kwijt ,
deze prop-bewerking is meer van toepassing op een 30.000 toeren electro-motor .

Deze prop-bewerking heet reduced-tongue-area / cut tongue / Texas-cut ,
allemaal van het zelfde laken 'n pak.

Een mono-romp heeft nooit geen "schoon-water" , want de romp zit daar in de weg.
Vandaar dat ze de prop verder van de romp afzetten ,
in de hoop dat ze dan minder verstoord water hebben.

Een prop onder een catamaran heeft altijd vrij-water ,
dus daar zou deze prop misschien tot zijn recht komen.

De prop die onderweg is is een 7016/3 in aluminium.
NIET zo sterk als een bronzen of stalen prop ,
maar daarvoor kost die ook maar 1/3 :-)

Onder deze Magnum-romp zit dezelfde prop .....
en dat loopt niet verkeerd toch ?

ZLvUZf3ByXA[/media] - nicole film 1

Nou moet ik nog wachten tot ik eindelijk van Hugo de vijl
eens door de motor mag halen , want ik vind dat 't wel harder kan/moet.

Zó bijvoorbeeld .. luister naar het véél hogere toerental.

[media=youtube]r8K2IbQ8OTA[/media]
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Onder deze Magnum-romp zit dezelfde prop .....
en dat loopt niet verkeerd toch ?

[URL="
- nicole film 1[/URL]

Nou moet ik nog wachten tot ik eindelijk van Hugo de vijl
eens door de motor mag halen , want ik vind dat 't wel harder kan/moet.

Zó bijvoorbeeld .. luister naar het véél hogere toerental.

[URL="
- Sigma 51 with TNE Power Spark CDI[/URL]



als ik voorbeeld doe werkt het wel.
maar het komt door 8O in de link dan zie je een smilly
ik heb nou in dit berichtje de smilly functie uit gezet kijken of dat werkt.

want die loopt idd wat meer toeren.

Gr, Leon.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ja hoor,

De boot van Hugo natuurlijk. ;) Dat ding loopt als op rails, zelfs in de bochten loopt ie zo strak als een ober in een krijtpak. Liep die van mij maar de helft zo strak in de bochten.

Henk,

Aankomende donderdag komt mij het beste uit. Ik bel je zo ie zo nog even.
Groetjes, Mars.

P.S. Luuk,
Die boot van jou gaat echt wel lekker lopen straks.
Je ziet, dat er nog zat mensen bereid zijn, om je te helpen.
 
Back
Top