Verzameltopic Walkera CP helicopters

Ik ben dus even terughoudend over wat walkera gaat doen aangezien ik niet een duidelijk antwoord van hun heb gekregen omtrent wederom een nieuw systeem, staat walkera bij mij even op hold omtrent de 12S.

gr,
Dave

Het zendvermogen is per model in te stellen, dus als dat ijlt kan je ook met 10 mw zenden.

Mzzl,
Max
 
Zet je hem op meer vermogen. Is in vijf stappen op te voeren naar 100 mw

Ik weet niet hoe jij dat dan doet Max.
Bij mij gaat het in 4 stappen:
-5 dBm
0 dBm
5 dBm
10 dBm

Hoger wil ie echt niet en in het grafiekje ernaast geeft ie dan 4 streepjes...

Jij hebt toch ook een Devo10, Max?

Sorry Tom maar daar weet ik geen antwoord op, misschien eens een keer testen hoever het signaal komt, ben ik ook een keer van plan!
 
Van deze dingen heb ik geen kaas gegeten.

Is "dBm" hetzelfde als "mw"?
Mijn zender zend nu uit met "10dBm" Is dat dan ook "10mw"?

Ik wil zelf wel zo sterk mogelijk zenden ondanks dat dit natuurlijk ook gaat ten koste van het verbruik. Je zender gaat dan wel meer verbruiken.
Toch heb ik nog nooit een probleem gehad dat er een heli buiten bereik kwam.
Nu vlieg je natuurlijk niet ver van je vandaan met een heli, voor vliegtuigen is het wat anders en zeker als je FPV gaat vliegen!
 
Ik weet niet hoe jij dat dan doet Max.
Bij mij gaat het in 4 stappen:
-5 dBm
0 dBm
5 dBm
10 dBm

Hoger wil ie echt niet en in het grafiekje ernaast geeft ie dan 4 streepjes...

Jij hebt toch ook een Devo10, Max?

Sorry Tom maar daar weet ik geen antwoord op, misschien eens een keer testen hoever het signaal komt, ben ik ook een keer van plan!

Bij de Devo12s gaat het nog veel hoger +15dBm en +20dBm

Grtz Marco.
 
Heeft ie ook 4 stappen Marco?

En begint ie ook bij -5dBm?


Heb wel gekeken op de site van Walkera en daar hebben ze voor de Devo10 firmware voor 10mW en 100mW.
Zou je ook de 100mW erop kunnen zetten?
 
Heeft ie ook 4 stappen Marco?

En begint ie ook bij -5dBm?


Heb wel gekeken op de site van Walkera en daar hebben ze voor de Devo10 firmware voor 10mW en 100mW.
Zou je ook de 100mW erop kunnen zetten?

De Devo12s heeft 6 stappen. En begint ook bij -5dBm.

Grtz Marco.
 
Misschien is dat ook wel een verschil in de 10 en de 12s maar volgens de grafiek kan hij nog 2 stappen verder.
Ben benieuwd hoe Max het dan gedaan heeft om de Devo10 op 100mW te krijgen.
 
het is vrij simpel devo/walkera(staan ook bij hun op de site) hanteerd verschillende firmware versies, b variant is voor 10mW a variant is voor 100mW, zet je de b variant op een 100mW zender dan gooit hij erna nog maar 10mW uit..
devo 10 Walkera
devo 12S Walkera
devo 8S Walkera

wat meer uitleg over de systemen en db en mw, er zit nl. ook nog al wat verschil tussen 10mW DSSS of 10mW FHSS. A closer look at the strength and shape of 2.4 GHz radio signals - HeliFreak



In 1 van de antwoorden stond ook nog dit "De spectrale dichtheid mag bij FHSS systemen 100 mW/100Hz bedragen, bij DSSS systemen 10 mW/1 MHz. Veel huidige systemen zijn hybride. Dit zijn snelle DSSS systemen, die als FHSS beschouwd mogen worden. Criteria daarbij zijn de dwell time (de tijd, dat een bepaalde bandbreedte wordt benut) en het aantal 'hops' dat er gemaakt wordt." Zo zie je dat de 10 of 100 ook verschillend is per bandbreedte (per Mhz of per Hz).

Er wordt globaal gezegd dat 10mW ongeveer een bereik kan hebben van 300meter, maar in de praktijk zijn bijv een spektrum 7se 10mW een range test gedaan op over 700meter. Dus so far so good:) en er zijn berichten van meer, echter is ook de hoogte een factor. Ook scheelt de range per systeem.

Hoop technisch geleuter maar wil het wel in 1 keer goed doen;)
 
Handige info Dave.
yellowflashcolorzpdt19.gif

Had ook gezien dat de V1.4B/1.0.8 versie 10mW heeft.
Ben ik ff blij dat ik de zender niet geupdate heb naar de B versie.
Vind het wel zo fijn dat mijn TX 100mW uitzend.
yellowflashcolorzpdt065.gif


Grtz Marco.
 
Laatst bewerkt:
Back
Top