Ik weet alweer wat meer: de drie 'lompere' beige/blauwe en één beige/rode wagons zijn oudere modellen: FLM 1500. Het zouden de 'echte' Rheingold wagons moeten zijn, ook al zie ik maar weinig verschillen. Deze wagons zijn samen met een hoop andere types (allemaal in de nummers 15xx) uit dezelfde mal gemaakt. De Toureuropa wagons die ik eerder kocht (1509) hebben bijvoorbeeld dezelfde opbouw, maar andere kleuren, net als de andere blauwe sleep (1501) die ik eerder kocht.
Ze zijn korter dan de nieuwere modellen, om te zorgen dat ze wat makkelijker door wat krappere bochten kunnen rijden. De 'nieuwere' wagons zijn wat langer en smaller, en beter 'in schaal'.
De 'slankere' wagons zijn nieuwer: FLM 5191 (eerste klas wagon), FLM 5192 (tweede klas) en 5190 (bagagewagen). Dit schijnen niet de Rheingold wagons te zijn, maar zgn. Intercity. Die met het geribbelde dak is dan weer een andere, een Eurofirma (FLM 5194).
Grappig allemaal, toen ik ze op MP zag leken het allemaal dezelfde wagons. En als je ze zo voorbij ziet rijden past alles best bij elkaar.
Dat is leuk van deze forums, ik leer iedere dag weer iets nieuws ! Ik zoek overigens gewoon mooie treinen hoor, het hoeft allemaal niet te kloppen met een bepaalde periode of met een 'echte' trein.
Ik denk dat ik de 1500 wagons weer van de hand doe: ik vind de slankere mooier, en ze zien er allemaal puntgaaf uit. Ik vond er nog twee (5192) op MP, die komen volgende week. Dan heb ik een sleep met 7 wagons, groot zat vind ik. Tenzij ik nog een restauratiewagen vind (die heeft Fleischmann ook gemaakt: FLM 5193. En de beroemde 'panoramawagen' uit de Rheingold Express zou ik ook wel willen; die heb ik bij andere merken gezien, maar niet bij Fleischmann.