bouw van de LCF Zeven Provincien

@Baggeraar, mijn zender vind dat hij vol zit niet mijn lader.

Heb ik wat gemist?? Ik dacht het niet !

Als laatste, ik ben nog maar 2 maanden in bezit van de zender accu. Hij is 2 keer geladen. De eerste keer hebben we gewoon uitgerekend hoe lang hij moet laden en de 2 keer was met het incident. Het is een robbe 2000 mAh 9,6 volt. Kan die nu al kapot wezen?

Met welke laadstroom laad je die zenderaccu op?

@Indoorvlieger,
Ik heb geladen met 6V 60mA.

Je hebt geprobeerd met de verkeerde spanning en stroom geladen (in een te korte tijd).
Mogelijk heb je direct na het laden de accu in je zender gestopt en op het wijzertje gekeken.
Accu's moet je een paar minuten laten rusten voordat je een betrouwbare spanning kan meten.

Je schreef ook eerder
Het wijzertje van mijn zender stond op 50%.
(waarschijnlijk die 7 volt van net na het laden?)
Terwijl er (minder) dan 20 % in zat.

Advies laad je zender accu eens een keer goed door en probeer het opnieuw.

Een ontvanger die aanstaat zonder (goed) zend signaal in de buurt, die hem in bedwang houdt, kan rare dingen naar servo's en regelaars sturen.
 
Ik zou een voltmeter nemen en daarmee kijken wanneer je accu vol is. Die meter op je zender zal, als de accu net van de lader komt, al snel nog 100% aangeven, maar na een tijdje wachten zakt dat terug tot de werkelijke spanning van de accu. Een accu van dit type is vol als de spanning niet meer oploopt, en daarna langzaam gaat dalen. Dan moet je het laden stoppen.

Bij een Unilader kun je vaak uitgangen combineren, om dichter bij die 200 mA te komen, die je nodig hebt om de accu een beetje vlot op te kunnen laden.
 
Heb ik wat gemist?? Ik dacht het niet !


Nee u niet ik wel. Het was meer een vraag om uitleg. Ik had de zin niet goed geformuleerd.




Je hebt geprobeerd met de verkeerde spanning en stroom geladen (in een te korte tijd).
Mogelijk heb je direct na het laden de accu in je zender gestopt en op het wijzertje gekeken.
Accu's moet je een paar minuten laten rusten voordat je een betrouwbare spanning kan meten.

Ik heb een laadkabel voor mijn zender.

Je schreef ook eerder
(waarschijnlijk die 7 volt van net na het laden?)
Terwijl er (minder) dan 20 % in zat.

Toen had ik de accu nog niet opnieuw geladen. Dat deed ik pas na het incident.

Advies laad je zender accu eens een keer goed door en probeer het opnieuw.

Dat gaan we doen.

Een ontvanger die aanstaat zonder (goed) zend signaal in de buurt, die hem in bedwang houdt, kan rare dingen naar servo's en regelaars sturen.

Dat was bekend, maar zo raar niet.

@Indoorvlieger,

Ik had even gewacht want ik had al wel eens eerder gezien dat hij een stukje kon terug zakken. Volstaat 180 mA ook? die zit er wel op. Moet je nu wel of niet naar voltages kijken? Is deze berekening juist? 180*11,11111=2000 en 11,1111*1,4 is 15,5 uur. Ook heb ik gehoord dat voltage metingen niet betrouw baar zijn om te kijken hoe vol je accu is.

Ik heb net nog even met de "ouwe" gesproken. Hij heeft de eerste keer mijn zender opgeladen en juist. Ik had me bij de 2 keer(het incident dus) vergist en het spulletje in de verkeerde gaatjes gestoken. Hij is dus 1 keer heel kort verkeerd opgeladen. We gaan kijken of hij zonder gebruikt te worden ook terug loopt, of dus kapot is. Het vreemde is en blijft dat tijdens het incident hij geladen was van de eerste keer en dat hij toen van 50% terug liep naar 20%.

Gr Geert
 
@Indoorvlieger,

Ik had even gewacht want ik had al wel eens eerder gezien dat hij een stukje kon terug zakken. Volstaat 180 mA ook? die zit er wel op. Moet je nu wel of niet naar voltages kijken? Is deze berekening juist? 180*11,11111=2000 en 11,1111*1,4 is 15,5 uur. Ook heb ik gehoord dat voltage metingen niet betrouw baar zijn om te kijken hoe vol je accu is.

Voltage op zich zegt inderdaad weinig over de status van de accu, maar het verloop van de spanning tijdens het laden wel. Spanning loopt bij NiMh en NiCad eerst snel op, dan langzamer, totdat een maximale waarde wordt bereikt, en dan gaat de spanning weer dalen. En je berekening klopt, maar omdat je niet weet hoever je accu leeg is, is regelmatig de spanning meten tijdens het laden het beste, of een lader kopen die dat voor je doet.
 
Ik had plotseling een geniale gedachte(vond ik) aan jullie om die keihard af te kraken:)

Toen mijn zender tot de 20 % zakte ging alles bewegen. Toen ik ook nog eens ging testen of hij nog reageerde op mijn zender is dat te veel geweest voor de BEC.

Wat begrijp ik niet:
-Wat heeft mijn motor en de zekering daar mee te maken?
-En als je op 12V laad is dat toch ongeveer het zelfde verhaal als met de 6V alleen zit er nu te veel in.
-Een accu die bijna leeg is geeft nog steeds (in dit geval) 9,6 volt aan(tenzij die kapot is) hoe weet je dan hoe vol de accu zit? Volgens mij haal ik hier iets door elkaar met spanning en volt.

Wat begrijp ik:
-Dat ik een ontvanger accu moet kopen.
-Hoe je moet rekenen met Ah enz.

Sorry dat ik zoveel vragen stel. Anders krijg ik het voor mezelf niet op een rijtje en gaat het gegarandeerd weer fout.

Gr Geert
 
Laatst bewerkt:
Er is een uitgebreide uitleg over accu's op dit forum, maar een korte samenvatting:

Een cel heeft ongeveer 1.20V als hij leeg is, kan ook iets minder zijn. Een accu van 8 cellen, zoals jouw zenderaccu, heeft dan inderdaad een spanning van 9.6V. Maar een geladen cel zit op ca 1.35V, dus dan zit de spanning van je accu rond de 10.8V zitten. Als de accu leger wordt, zal die spanning dalen. De absolute waarde kan wat verschillen, de ene accu zal wat hoger of lager zitten.

De link met je motor en zekering kan ik ook niet direct leggen, maar zonder een goed werkende zender is het lastig testen wat daar mee mis kan zijn (geweest). Als je een voltmeter hebt, laad je zender dan inderdaad eens op met die 180 mA uitgang, en let met een voltmeter op de spanning. Schrik niet als de spanning hoger komt dan die 10.8V, als een accu wordt geladen loopt de spanning vaak wat hoger op.
 
Toen mijn zender tot de 20 % zakte ging alles bewegen. Toen ik ook nog eens ging testen of hij nog reageerde op mijn zender is dat te veel geweest voor de BEC. als je zender geen signaal genoeg geeft aan je ontvanger, wordt die gek en stuurt alle kanalen tegelijkertijd aan heen en terug.
Dat vreet stroom.
Als je motor vooruit-achteruit-vooruit-achteruit wordt aangestuurd vreet dat stroom en gaat ook je zekering stuk


Wat begrijp ik niet:
-Wat heeft mijn motor en de zekering daar mee te maken?
-En als je op 12V laad is dat toch ongeveer het zelfde verhaal als met de 6V alleen zit er nu te veel in.een 9.6 volt accu laden met 12 volt kan wel, als je hem maar niet te vol laad), een accu laden met een lagere spanning dan de accu zelf kan niet: Is dus niet hetzelfde
-Een accu die bijna leeg is geeft nog steeds (in dit geval) 9,6 volt aan(tenzij die kapot is) hoe weet je dan hoe vol de accu zit? Volgens mij haal ik hier iets door elkaar met spanning en volt. lampje opzetten en spanning meten.

Wat begrijp ik:
-Dat ik een ontvanger accu moet kopen.
-Hoe je moet rekenen met Ah enz.

Sorry dat ik zoveel vragen stel. Anders krijg ik het voor mezelf niet op een rijtje en gaat het gegarandeerd weer fout.

Gr Geert

Zoek eens op de wet van ohm,
zoek naar een cursus voor beginners in de electro.

edit deze misschien eens doorlezen:
http://www.hobby-electronics.info/nl/course/html/index.html
 
Er zit wel degelijk een fout in de berekening. Volgens http://data.robbe-online.net/robbe_p...122_1-8500.pdf moet de factor *1,6 zijn want het is een NiMH accu.

@bagerraar, ik citeer pagina 15.
De opgegeven stromen gelden bij een nominale spanning van 4,8V en onder belasting van
1 uitgang. Bij hogere spanningen worden de laadstromen lager (circa -20% bij 9,6V). Hoe zit dat dan? Betekent dat niet dat je gewoon langer moet laden om een volle accu te krijgen? Ik doe hier zo moeilijk over omdat ik geen 12V kan laden met 200mA alleen op 500mA en dat betekent dat ik een andere acculader moet kopen wat weer erg duur is.Wat de wet van Ohm betreft U=I*R uit mijn hoofd.

Genoeg geaccuut voor vandaag. Nog even en ik ben een accu.
Allemaal weer bedankt voor de reactie's.

Gr geert
 
Laatst bewerkt:
Je linkje werkt niet. Het kan zijn dat bij NiMh de factor wat hoger ligt. Ik dacht alleen dat zo'n unilader op elke uitgang een spanning van maximaal 18V of zo aanbied, en dat de spanning zich aanpast aan de aangesloten accu, tenzij het een loodaccu of lipo is. Wat ze waarschijnlijk bedoelen met het lager worden van de stromen bij hogere spanningen, is dat hij dan niet de opgegeven laadstroom kan leveren, maar 20% minder. Dus zou je de 180 mA uitgang pakken, en daar een 9.6V accu mee laden, dan loopt er in werkelijkheid maar een stroom van 0.8 x 180 = 144 mA. Het laden zal dan langer duren.

Het kan vervelend zijn om het veel over accu's te hebben, maar ze zijn min of meer de "motor" van je RC apparatuur. Toen ik net begon lette ik alleen op de "14 uur laden met laadstroom die 1/10 van de capaciteit is" regel, en had vaak problemen met accu's. Ze waren niet vol, of begaven het snel. En met een boot die toch wat moet presteren qua snelheid, is dat niet leuk. Nu houd ik het laden met een voltmeter in de gaten, om op de piekspanning de accu af te koppelen, en sinds kort heb ik (voor slechts 15 euro) een processor gestuurde lader (2e hands) waar echt alles in de gaten wordt gehouden. En dan blijken je accu's ineens meer te kunnen, en je hebt minder omkijken ernaar. Vaak hebben dit soort laders een aantal geheugenplaatsen, dus je stelt hem voor elke accu 1 keer in, en daarna hoef je alleen het juiste programma te kiezen, en op start te drukken.
 
Laatst bewerkt:
@Indoorvlieger,
Helemaal top. Volgens mij ben ik eruit. Het is vervelend om over iets te praten wat boven je petje gaat. Mij is altijd geleerd gebruik geen woord als je niet weet wat het betekent anders is het dom om het woord te gebruiken. Ik voel me op dit moment dus niet zo heel snugger:D

Bedankt en we gaan weer met goede moed aan de slag.

Gr Geert
 
full
full

Goed zo? Ik moet nog even wachten op een set krimpkous zodat ik de elektronica opnieuw en beter aan kan leggen. Bij het incident alles er uit gehaald om te controleren of er tog nergens een draadje los zat.

Gr Geert
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hallo allemaal,
Al de elektronica is weer aangesloten. Ik heb alleen het idee dat de motoren even hard vooruit draaien als achteruit, terwijl ze eerst harder vooruit draaiden dan achter uit. Hoort dat zo?(ik heb ze al gereset)

Gr Geert
 
Hallo allemaal,
Even een bericht op de stilte te onderbreken. Helaas wilt het niet zo vlotten met het kanon. IK ben behoorlijk aan het modderen. Het zit hem in het mechaniek om het spulletje draaiend te krijgen. En elke keer als het lijkt dat hij het doet wijgert hij verder te draaien of hapert hij. Ondertussen ben ik bezig met het maken van een nieuw mechaniek. Als dat niet lukt plak ik hem denk ik maar vast op het dek.

Gr Geert
 
heb je foto`s van je pogingen....

misschien heel simpel gedacht... servo recht onder het kanon en op de schijf het kanon plaatsen?
 
:banana::banana:De foto is niet meer nodig. Het spulletje doet het:banana::banana::banana::banana: Hij draait ongeveer 270 graden. Ondertussen ben ik er toch vier avonden aan kwijt geweest:-| Zaterdag weer een foto update dus houd je hart vast:)

Gr Geert
 
Back
Top