Bouw van de SD Stingray van Kotug / Boluda

Eindelijk kleur...

Zo het moest er maar een keer van komen. De eerste kleur op de Stingray. Ergens anders op het forum had ik de Motip Primer Rood gezien, wat mij een goede kleur leek om het onderwaterschip na te bootsen. Het schip heeft een rood/bruine onderkant en ik moet zeggen dat het een heerlijke primer is om mee te spuiten. Als het droog is (gaat wel lekker hard met dit weer, staat wel in de schaduw, anders wordt de lak gebakken) moet ik in de verschansing nog een aantal kluizen maken en dan gaat dit ook in de kleur.

Die enorme doos eronder is voor een playmobil huisje van mijn dochter. "Pap kun je ff helpen met in elkaar zetten." Natuurlijk zeg je geen nee, maar 2,5 half uur later was ik toch blij dat het in elkaar stond!!

stingray_44.jpg

stingray_45.jpg
 
Laatst bewerkt:
ziet er strak uit je hebt het gespoten toch:confused:

maar even een totaal andere vraag die draaibank die je hebt die iets verder terug in het topic staat. draait die een beet je goed want bij mij op de club wouden ze ook nog een nieuwe draaibank gaan aan schaven en dat zou meschien ook wel een kans hebber kunnen zijn of voor bij mij zelf thuis want zo heel duur is die niet.
 
leuk, mijn schoonvader vaart op de sd seal. ik houd het topic in de gaten

gr collin
 
Gisteren maar eens de schottels van een kleurtje voorzien. Was mooi weer en had niet veel te doen, vanwege mijn "weekend".

In één van mijn eerste berichten staat dat ik 3 soorten schepen wil. Conventioneel, schottel en een voith boot. De eerste 2 had ik al of ben ik mee bezig. De 3e is ook aangeschaft in de vorm van een Thyssen II. Nagenoeg ongebouwd en met 2 originele Voith Schneiders die nog goed lijken te functioneren. Dacht dat die wel even tussendoor erbij kon, maar na het zien en lezen van de bouwbeschrijving, toch wel een serieus bootje met hier en daar nog mogelijkheden voor modificaties. Als het lukt zal ik een bouwverslag gaan bijhouden. Nu eerst de foto's van de Stingray-schottels.

stingray_46.jpg

stingray_47.jpg
 
Laatst bewerkt:
Ron,

Lekker bezig zo ;) als er een beetje kleur op komt gaat het weer een beetje leven.

Inmiddels heb ik zelf de voith bouw weer opgepakt en draai en frees me suf op een warme zolder :D. Maar goed er zit weer schot in volgende week verwacht ik de brushless motoren en dan eens een proef opstelling bouwen en eens kijken wat deze kracht patsers kunnen iets van 2,2kW lijkt me meer als voldoende maar we zullen zien.

Overigens lijkt me het helemaal niet verkeerd om dit type te gaan gebruiken in een boot maar ik krijg de indruk dat hier op het forum in de boten hoek niet zo heel erg veel ervaring zit als het om brushless gaat of anders houd men dit angstvallig geheim :cool: net een stel meeuwen "mine..mine..mine" :D , maar dat zal nog wel komen denk ik althans dat hoop ik dan want het scheelt aanzienlijk in gewicht en kracht ten opzichte van de koorborstel exemplaren.

Gr Martin :D
 
Het probleem met brushless vind ik zelf nog de vergelijking met brushed motoren.
Voor de gangbare brushed motoren weten we allemaal wel wat er ongeveer mee kan, of welke vertraging er tussen moet.
Voor ''brushless" mis ik persoonlijk dat inzicht nog :(
De brushless die ik in mijn Fairplay heb staan, heb ik ook pas gekocht nadat ik een proefje had gezien van wat die dingen aan stuwkracht leverde
 
Het wordt inderdaad een puzzel. Ik weet wel wat ik kwijt kan en ga dan rekenen. Ik gebruik het lijstje van Roel las leidraad.. en dan kijken naar Chinese varianten.
 
@ Adam,

Dat is inderdaad een probleem met de onbekendheid van de brushless en vooral in en dan even voor het gemak in de werkschepen hoek. Maar wellicht kunnen we onze ervaringen zetten in het topic van Roel over de brushless motoren zonder dat je moet gaan zoeken straks in vele topics om iets wijzer te worden. En het is wat je zegt je laat je beter beinvloeden in je beslissingen als je het van een ander ziet, maar goed er zal dan nog wel wat pioniers werk aan vooraf gaan. En wellicht wil er een Mod het topic van Roel over de brushless motoren wel tot Sticky verheffen ?

Sorry Ron voor het afdwalen maar weer :ontopic:

Gr Martin :D
 
Ron,

Ziet er super uit, hij begint echt op mijn oude bootje te lijken. ;-)
Je bent altijd welkom voor de koffie en info.

Groetjes Waldo

@ Collin,

Wie is jou schoonvader als ik vragen mag, ik vaar tegenwoordig zelf op de Seahorse.

Groetjes Waldo
 
Bedankt allen voor de bemoedigende woorden. Ik stap met regelmaat aan boord van de diverse S-schepen. Als ze voor de kant liggen op de hoek bij ECT DDN zul je me regelmatig zien fotograferen. Die uitnodiging staat Waldo, als je bij ons ligt én jullie zijn wakker, graag thee / fris. Koffie is niet aan mij besteedt.

En Marco, ik ben net als jij vanaf 15 jaar bezig met scheepsmodelbouw, al doende leert men en vooral veel afkijken bij de anderen om ideeën op te doen. Dit is ook voor mij de eerste keer dat ik niet uit een bouwdoos begin én het afmaak. Heb al een poging gedaan voor een M-fregat, maar de romp was heel mooi, maar wel zo krom als een hoepel!!
 
Ron,

Ziet er super uit, hij begint echt op mijn oude bootje te lijken. ;-)
Je bent altijd welkom voor de koffie en info.

Groetjes Waldo

@ Collin,

Wie is jou schoonvader als ik vragen mag, ik vaar tegenwoordig zelf op de Seahorse.

Groetjes Waldo

Met of zonder bitterballen/ frikandellen/ kroketten party?
 
Hallo Ron,

Is weer een tijdje geleden maar mijn complimenten. Het gaat nu een beetje opschieten door het spuitwerk.

Groetjes,
Peter
 
Het is alweer een half jaar geleden dat ik heb gepost op het forum. Ik heb niet stil gezeten, maar de vorderingen gaan niet heel hard. Ik heb de onderkant van de romp ook in de kleur gezet en ben nu bezig om het achterdek klaar te maken. De cargorail (of alle andere benamingen die het heeft) zijn nagenoeg klaar, maar het luik in het dek moet aangepast worden om ze definitief te kunnen plaatsen. Op de 2e foto mist 1 staander van de rail, maar deze is los gegaan. Ook staan hier de kluisgaten (rechtsachter op de foto) op die ik (met grote dank) heb mogen ontvangen van Tom Boere.
stingray_48.jpg

stingray_49.jpg
 
Laatst bewerkt:
Back
Top