H.M.S. Victory van de Agostini

Ja, die heb ik ook uiteraard, maar die heb ik (nog) niet ingescand. Kan ik nog wel doen. Maar dat worden 4 A4-tjes die aan elkaar geplakt moeten worden. Dus ze hebben naadjes die misschien niet vlekkeloos aansluiten.
Maar ik ga het proberen. Misschien valt het mee.
 
Mooie mast heb je gemaakt Koos, ik zie dat Agostini bij de Victory heel wat meer werk van de masten heeft gemaakt als bij de Sovereign.:oops:
 
Superknap! Doe maar lekker verder, hier ga ik info van "stelen" binnen een dikke maand.. Hihi
Bedankt voor het compliment en dat stelen is voor mij geen probleem hoor :)
Doe ik ook al stiekem :p niet te hard roepen anders hoort ie het
Potverdulleme batterij van mijn hoorapparaat leeg.. :D
Is dat merkafhankelijk of hoe kan je weten welk schip een goede handleiding heeft ?
De Agostini staat daar om bekend, en ja hoe het met de andere is dat weet ik niet hoor...
Wie hem wil hebben moet mij even een pb sturen.
Kijk dat is Jan, onze Victory man bij uitstek :thumbsup::thumbsup:
Mooie mast heb je gemaakt Koos,
Dank je voor het compliment Peter, ik doe mij best ;)
 
En weer verder met de grote mast, als eerste voor vandaag de 17 mastbanden aangebracht:
1663D27A-5014-4CA2-A4D6-764024F64E74.jpeg

Uitgevoerd met touw, en dan vier windingen.....

177F455C-138D-46C4-8A1D-037BDEBBA548.jpeg


Er zijn meerdere wegen naar Rome, dat zie je ook in de verslagen de ene doet het zo met touw, anderen weer met dunne strookjes tape of stickervel, dus keuzes genoeg.
Ik heb dus gekozen voor het touw, zoals deA het in de bb heeft staan.

Nu de slijtstrook , bestaande uit een latje van 2x5mm, afgetekend en de inkepingen voor de banden erin gesneden:
67244E9A-0359-4906-B439-C596638AD6BA.jpeg


Dit moest voorzichtig gebeuren want met 14 inkepingen van 1mm diep is er niet veel voor nodig om deze te laten breken......

Maar uiteindelijk kon ik deze toch heel op de mast lijmen:
9BE7C1A2-52EC-4108-8190-AF90786A33B7.jpeg

Wel ff goed klemmen.....

Na een uurtje drogen, lijmresten verwijderen etc. kon de gehele ondermast met ocker gele verf geschilderd worden:
BE777DBF-3415-49A0-BDEA-8DCD959CBD57.jpeg

De mars staat er nog steeds los op uiteraard.....

Lekker een nachtje laten drogen en dan kunnen we er morgen weer mee verder,
Fijne avond nog en tot dan,
Gr Koos
 
Koos ek staan verstom oor jou vordering! Die Victory lijk prachtig. Die oker geel is bezonder mooi en met die zwart berghouten gee dit n duidelike kontras. Die lede op SOS reken die Caldercraft kit van die Victory is die mees akkurate, maar dit lijk werklik of De Agostini ook n prachtige bouwdoos uitgebring het!
 
Nog een kleinigheidje wat de 'mastbanden' zoals jij ze noemt betreft; De originele naam is kuipbanden en op de Victory zijn deze van metaal, deze kuipbanden werden heet gestookt en om de mast geschoven waarna ze na afkoeling door krimp muurvast om de mast zaten. Men noemde dit dan opgekrompen kuipbanden. De kuipbanden en/of woelings dienden om de mast bijeen te houden omdat de mast uit een kern (koning) en schaaldelen bestond. Dit werd gedaan om de mast die aan behoorlijke krachten werd bloot gesteld makkelijker kon mee buigen en er dus minder kans was op breuk.

Misschien hier een ideetje voor een volgende keer; de kuipbanden die je op jou model hebt mee geschilderd in de kleur van de mast, waar overigens niets mis mee is, behalve dan dat je ze van touwwerk hebt gemaakt en dan heten het geen kuip- of mastbanden, maar woelings en die werden nooit geschilderd maar geteerd omdat touw en verf niet samen gaan. Kuipbanden kun je goed suggereren door ze van tape te maken, waarna je ze in de kleur van de mast kan schilderen, zie plaatje,
2015 08 05_0406_bewerkt-1.JPG Het is maar een 'weetje' met suggestie hoor Koos, er is verder op zeker niets mis met het werk wat je ons laat zien, laat dat in ieder geval gezegd zijn :thumbsup:
 
Die oker geel is bezonder mooi en met die zwart berghouten gee dit n duidelike kontras. Die lede op SOS reken die Caldercraft kit van die Victory is die mees akkurate, maar dit lijk werklik of De Agostini ook n prachtige bouwdoos uitgebring het!
Heinrich, dank voor je complimenten en inderdaad de Agostini heeft met deze uitvoering een nette kit op de markt gezet, ik denk dat je dat best wel mag zeggen :)
Uiteraard is het zo dat de meningen hierover verdeeld kunnen en mogen zijn maar dat is niet erg.
Het streven van mij is om gewoon een mooi project neer te zetten waarbij naast de uitgebreide (goede) bouwbeschrijving, aanvaardbare aanpassingen hetzij historisch correct of voor het eigen “leuk” zijn moeten kunnen.
De meningen van anderen worden daarin ook zeer gewaardeerd en indien ik het aanvaardbaar vind ook zeker meegenomen.
Uiteindelijk ontstaat zo een waardig schip dat gezien mag worden, hoop ik dan maar ;)
Nog een kleinigheidje wat de 'mastbanden' zoals jij ze noemt betreft; De originele naam is kuipbanden en op de Victory zijn deze van metaal.
Kuipbanden kun je goed suggereren door ze van tape te maken, waarna je ze in de kleur van de mast kan schilderen.
Koos, er is verder op zeker niets mis met het werk wat je ons laat zien, laat dat in ieder geval gezegd zijn :thumbsup:
Piet dank voor deze weetjes en aanmoedigingen. ;)

Ikzelf had gisteren al zoiets van, mja het staat zo in de bb, het is wel aardig maar..........

Dus vanavond bij thuiskomst gelijk maar:
2DE6643C-3CE4-4B4F-9366-10DFA9A5A2A7.jpeg

Yep, slopen die handel......:eek:

In mijn bureau lade nog een stickervel gevonden:
F17C1F41-BD48-4BC1-952C-53C95778135E.jpeg

Reepjes van 2mm breed gesneden.....

En deze op de mast geplakt:
5EC16B3B-E18D-4AAB-B64B-13DEBA94CA9B.jpeg


BC73C774-E696-49A4-A05B-C35AB2F2266F.jpeg


Aansluitend de mast met de nieuwe kuipbanden* weer geschilderd met de ocker gele verf en deze voor de droging in het dek gestoken:
F2D8669C-3595-483E-957F-219E724085E1.jpeg


Dit lijkt mij iets subtieler, er moet nog wel een nieuwe aangepaste schuurlijst voor gemaakt en erop gelijmd worden, maar dat is voor later.

* Nog even terug komen op de benaming, inderdaad heb je helemaal gelijk als je spreekt over kuipbanden ipv de door mij aangebrachte woelings, echter had ik mij in dit geval geheel laten leiden door de bouwbeschrijving. Dit is misschien weer een aandachtspunt voor volgende bouwers.

Maar goed zover zijn we weer, dus we kunnen er weer tegenaan,
Fijne avond nog allemaal,
Gr Koos
 
wauw, dat vind ik nu knap... niet talmen, niet zeuren.... gewoon afbreken en herstarten....
Ik moet eerlijk bekennen dat ik dat niet zo eenvoudig zou kunnen....
Respect daarvoor!
 
Koos, dat was niet de bedoeling hoor van mijn verhaal, dat je de boel ging slopen, maar evengoed netjes hersteld :thumbsup:
 
dat was niet de bedoeling hoor van mijn verhaal, dat je de boel ging slopen,
Snotverdulleme, heb ik dat weer verkeerd begrepen :oops:

Nee hoor Piet, zoals ik daarstraks al schreef had ik zelf gisteren al mijn bedenkingen, en ik vind het zo ook veel geslaagder. En je weet het hee, heeel af en toe ben ik nog wel in voor goede ideeën ;)
 
Het siert een bouwer als hij soms al eens terug wat wil slopen om het later verbeterd terug op te bouwen.
Gaat uiteindelijk niet alleen de kwaliteit van het schip mee naar boven ,maar ook zeker het inzicht en de ervaring van de bouwer.
 
Mocht je nog eens willen herbeginnen,
Ho ho hee Herby, nu niet gaan overdrijven hee....;)

Voorlopig hier geen aanpassingen meer, maar ik sla het wel op in mijn collectieve geheugen, wie weet komt het ooit nog eens van pas..
Thnx voor de tip :thumbsup:

Prutsertjes en Marc bedankt voor jullie lovende en opbeurende woorden :worship:
 
Laatst bewerkt:
3x is toch scheepsrecht, Koos? :)
Niet gaan overdrijven hee Herby :D
Goed hersteld Koos, ook weer een leer momentje voor mij:)
Dank voor het compliment en leren doen we allemaal en elke keer weer hoor Henk ;)

Verder weer met de grote mast.

Nadat deze enkele malen geschilderd was kon de mars er op gelijmd worden:
4CFAF98D-AAE4-4EE6-BCC5-DCA92202A1A3.jpeg


De vierkante masttop moest aan alle vier de zijden verstevigd worden, dit met een “rekje” van laatjes 2x2mm, deze werden eerst alle vier in elkaar gelijmd:
34FF1D08-6E0B-4F2C-86EF-082F63791D34.jpeg


3991F5FD-F007-4B80-81A3-D29EC43D5B12.jpeg

De tussenlatjes zijn maar amper 3mm lang......

A56A2D87-AECE-4B3C-AF70-6B23BC634178.jpeg


Nadat deze klaar waren en de lijm van de mars droog was, kon ik ze met houtlijm op de top lijmen:
84EB934F-F132-45FF-ABCC-C8D7D3878D04.jpeg


En nadat de klemmen eraf waren ziet het er zo uit:
84A9E7BA-3F33-408B-A9B6-21C3B8A25428.jpeg


Aan de zijkanten moesten er in het midden keepjes ingesneden worden waar U vormingen delen tussen gelijmd werden:
659C2ED9-0882-4671-AD47-13E4F37FEDD0.jpeg


F80AE0D7-4988-4024-A25F-33DA63CE4489.jpeg


Aansluitend kon de gehele top zwart geschilderd worden:
74848BE5-FCD7-4459-95BD-DFE3BBDABC10.jpeg


Deze kan nu drogen waarna er nog wat touw met een lusje omheen geknoopt moet worden waar weer drie- schijfs blokken aan komen.

En dat zien we in de volgende post....
 
Laatst bewerkt:
Back
Top