Depron mini 2D F16, FUN!!!

Maar je wil niet weten hoeveel gewicht ik al heb geplaatst aan de voorkant.
Dat is wss dan ook het probleem (en/ of wat Gerald Rutten suggereerde, verkeerde thrusthoek). Begin met CG cf tekening, dan moet zo'n toestel prima vliegen. Ik heb zelf heel veel delta modelletjes gevlogen en het vlieggedrag zegt mij: neuslastig. Staart-lastig zou betekenen dat kleine uitslagen op pitch resulteren in heftige up/ down-bewegingen van de F16. Dat is hier absoluut niet het geval.
 
Ik heb precies gedaan zoals aangegeven op de tekening. Ook zo het CG afgesteld. Ik heb wel in het begin de ailerons laten meesturen, maar die heb ik vooralsnog weer gedaan zoals opgegeven. Ik moet zeggen dat ik na de eerste vlucht er niet meer mee bezig ben geweest. Ik ga dit project later weer eens oppakken. Ik zal vast iets verkeerd gedaan hebben.
 
Een grijze muis....
1462541359.jpeg

Ook maar wat in elkaar geschud. Leuk projectje!
Ik heb houten mallen ervan gemaakt. Binnenkort vliegen er meer op de club. Een stuk of 5 denk ik.

En de indoor versie, mist de onderste helft en bijna 100 gram gewicht. Ben benieuwd of het binnen wat is zo.....
422507328.jpeg

De roeren heb ik een fractie groter gemaakt voor de indoorversie. Ik hoop dat de prop het red om een beetje aan de grond te komen. Hangt er lelijk onderuit.
2 s setupje prop 6x3.5 2500kv motor.
Lag zomaar in een bakje te wachten[emoji56]
 
Leuk!
Ik zou denk ik een indoor versie bouwen uit 3 mm depron, en dan verstevigen zoals een indoor chock flyer, en lichte componenten gebruiken
 
Leuk dat dit draadje weer wordt opgepakt. Succes met de maiden. Laat het wel even weten graag. Het liefst met beeldmateriaal.

Grt Helixer
 
Leuk dat dit draadje weer wordt opgepakt. Succes met de maiden. Laat het wel even weten graag. Het liefst met beeldmateriaal.

Grt Helixer
Ja meneer, is goed meneer, tuurlijk meneer.....[emoji56]
De maiden:

2e vlucht, Even de roeruitslagen een onsje minder gezet:

Gezellig even eruit met de boys. Man! Wat een heerlijk zonnetje! Geniet even met me mee van de mooie lucht!

Het waaide wel wat, even opvangen in het begin door het motorkoppel en windvlagen.

De motor verliest veel vermogen bij meer dan half gas. Ik verdenk de motordraden. Die zijn van servodraad gemaakt. Toch te dun denk ik.
100 watt vermogen ongeveer.

De onderdelen:
https://hobbyking.com/nl_nl/hextronik-24g-brushless-outrunner-motor-1700kv.html

https://hobbyking.com/nl_nl/aerostar-composite-propeller-5x5-pusher-grey-2pcs.html

https://hobbyking.com/nl_nl/hxt900-micro-servo-1-6kg-0-12sec-9-8g.html

https://www.conrad.nl/p/hobbywing-s...-rc-vliegtuig-belastbaarheid-max-15-a-2108318

https://www.conrad.nl/p/tattu-lipo-accupack-111-v-850-mah-aantal-cellen-3-75-c-softcase-xt30-1644357

Bedankt voor het delen van dit leuke kistje![emoji847]

Arnold
 
Deze heb ik klaar alleen zwart is niet zo,n goed idee, op 25 meter zag ik de bovenzijde, onderzijde of welke kant niet meer, dus maar even wat kleurtjes er op maken

20220206_162138.jpg
 
Back
Top