Hallo allemaal,
Moet me bijna opnieuw voorstellen. Laatste post ergens in Augustus........Eigenlijk niks voor mij. Bouw in principe zomers bijna net zoveel als in andere jaargetijden. Maar soms komen er dingen op je weg die je niet uitzoekt, maar je gewoon overkomen. Laten we het daar maar op houden.
Heb als eerste de aandrijving weer opgepikt en die is nu zo goed als gereed.
Goed te zien hoe klein de thrusters eigenlijk zijn. De schroeven hebben een diameter van 28 mm. Wel een grote spoed er op en motoren met een behoorlijk toeren tal. Mijn maatje Pim heeft de thrusters weer getekend alsmede de schroeven. Een deel van het printwerk is bij Shapeways besteld en het gedeelte in de romp heeft Pim zelf geprint. Ben heel blij met mijn maatje. Aan SB zijde ontbreekt nog een schroef. Helaas door eigen stommiteit gesneuveld. Maar een nieuwe is onderweg.
Het deel van de aandrijving in de romp. Door het ontwerp van Pim kon dit heel laag gehouden worden. Dat dit nodig is blijkt uit de volgende foto's. Hier ingebouwd en aangesloten op de servotester om te zien of het allemaal soepel loopt. Zijn toch altijd kleine dingetjes die wat extra aandacht vragen. Maar kan er nu nog simpel bij, dat is wel lekker( en nodig)
Zoals te zien, komen de motoren door het dek heen. Maar de voorzienigheid heeft er voor gezorgd dat bij de 1:1 ter plekke ook verhoogde luiken zitten. Zal voor onderhoud zijn. De thrusters kunnen bij de 1:1 ook door deze luiken uitgenomen worden. Anders had dit model ook geen thrusters kunnen krijgen.
En met de luiken er op zie je er niks meer van.
En dan nog even een plaatje hoe het er nu voor staat.
De romp is nu geheel 2 x in de grondverf gespoten en is mooi glad. Voor het afspuiten in de kleur(en) nog een keer waterproof schuren met 1200.
De onderdelen voor bescherming van de U-Pipe zijn ook gestraald en in de grondverf gezet. Deze worden geplaatst en in de kleur gespoten. Moet wel eerst de blauwe en oranje verf zien te bemachtigen. Zijn geen RAL kleuren. Maar komt goed.
Ben nu bezig met de lieren die op de vleugels komen te staan. Hiermee wordt de U-Pipe omlaag en omhoog gestuurd. Is ook nog wel een technisch dingetje.
Tot zover deze up-date en op naar de volgende.