Het Multiplex Twinstar 2 topic

hallo

vreselijke dingen.
ik ging vanmiddag voor het huis vliegen eigenlijk een zot plan want er ligt maar een klijn strookje gras.
de wind stond goed dus het kon wel.
1e vlucht gemaakt ging net goed met landen maar voor de rest ging het wel.
toen 2e vlucht....
na een poosje zag ik er geen kappje meer op zitten dus ik had hem geland en waarempel het kappje was weg!!!
kapje niet meer terug gevonden hij zat ook erg los op het toestel maarja.
ik denk dat ik gewoon een nieuwe maak van piepschuim (heb nog 2 balken liggen).

grt wilbert
 
kwam gister avond een joggie van een jaar of 9 aan de deur.
hij had het kappje ergens gevonden in de bossjes.
ik had tegen hun al gezegd als je het kappje ziet moet je hem heel direct hier brengen.
tog weer mooi mazzl.
 
kwam gister avond een joggie van een jaar of 9 aan de deur.
hij had het kappje ergens gevonden in de bossjes.
ik had tegen hun al gezegd als je het kappje ziet moet je hem heel direct hier brengen.
tog weer mooi mazzl.

jij heb weer geluk gehad ;)

Volgende keer gewoon weer op het grote veld vliegen:p.

groet Jan
 
ja dat lijkt me tog een beter idee!!

ps:ik had geen zin om naar de graszoden kwekerij te fietsen.
 
even een 'upje'...

Vandaag de maiden gedaan! :D

full


full


full


Filmpje van de maiden: Modelbouwforum.nl - - Twinstar 2 maiden
Powerr genoeg! :)

Setup:
Turnigy 2217 16turn 1050kv 23A Outrunner
Turnigy plush 25A esc (werken prima zonder verwijderen bec draadje)
Turnigy Micro Servo 16g
9*4.7 props
2x 3S 2200mah parallel

Oh ja.. en ik maar zoeken naar topics met "twinstar" in de titel.. dit draadje met "twinstarr" pas recent gevonden... kan dat niet aangepast worden?
 
Laatst bewerkt door een moderator:
je hebt hem in mooie kleuren gespoten!!
de propellors raken de grond dus dat is even goed oppassen met landen dat de motren helemaal uit staan en de proppelors in het midden!
 
Laatst bewerkt:
9x6 prop lijkt het zo te zien, die raken net de grond. de 8xX net niet.

Afgelopen zaterdag tijdens een landing toch een prop afgebroken doordat de prop tijdens de landing precies naar beneden stond blijkbaar. Aangezien de motoren lekker soepel draaien blijven ze bij mij altijd draaien tijdens de landing. niet mogelijk om ze stil te zetten dus. Nu zie ik het als een incident omdat ze bij alle voorgaande landingen gewoon heel bleven. Ergo, een paar props op voorraad nemen dus.

Ik heb nu ook 4 8x8 props voor wat meer snelheid erbij genomen, kijken hoe dat gaat.
 
Bedankt Wilbert :) Ik ben prima tevreden met de kleuren.

Ik heb de brakes wel aan staan dus de props staan stil bij landen. Mocht ik ze verticaal zien staan kan ik nog proberen een toefje gas te geven.. en dan maar hopen.
In ieder geval goed vlak houden dus! :D
Ik ben benieuwd hoe het gaat met 8x8 props - zeker even laten weten.
 
Als het goed is liggen de props nu bij mij thuis. Misschien straks nog even een rondje vliegen met de nieuwe props :)
 
er is binnenkort bij ons in de buurt watervliegen tog is kijken of ik nog mee kan doen
met de twinstar.

de twinstar vliegt overigens perfect!!
alleen het is jammer dat hij dan wat sloom rolt.
maar je kunt er lekker mee stunten.
 
Laatst bewerkt:
Met 8x6 of 8x8 vliegt de Twin super. Enige probleem is dat bij een landing de tips van de prop de bodem kunnen raken en dan kunnen breken. Zo vorige week twee props stuk gehad (2 verschillende keren)

Morgen even een stukje schuim onder de body plakken zodat hij iets hoger komt te liggen en de props van de grond blijven als een vleugeltip de grond raakt.
 
De laatste keer dat ik hier wat postte had ik de Twinstarr gecrasht. Het toestel was bij nader inzien door zijn brushless setup toch iets te snel voor mij en daarom heb ik me eerst zelf leren vliegen met een standaard Easystar. We zijn nu bijna een jaar verder en een paar uur vliegervaring rijker en ik moet zeggen dat het een prima vliegende kist is. Ze vliegt velen malen beter, stabieler en sneller dan mijn Easystar en deze zal daarom ook naar de zolder verbannen gaan worden :-).
 
De Twinstar is ook niet gemaakt om heel snel te vliegen, geloof me, ik weet het :)

Om een camera mee omhoog te slepen of lekker rustig te vliegen is hij uitermate geschikt, zeker een goed vervolg op een EZ*.

Gemoedelijk en zeer voorspelbaar behalve met twee zware brushless brommers, 2 x 8x8 prop en 4S LiPo, dan wordt het een kanon die in sterke bochten niet meer te besturen is doordat de vleugels dan bijna omhoog wijzen, en geloof me, dat weet ik ook :rolling:

Voor nu is die van mij naar een collega vlieger gegaan die hem als camerakist gebruikt :thumbsup:
 
alleen het is jammer dat hij dan wat sloom rolt.
maar je kunt er lekker mee stunten.

Hoe kom je daar bij? met 30 graden uitslag rolt ie hard genoeg! en anders kan je de rolroeren vergroten.
Mijn vader vliegt hem met 3s2500mAh Zippy, en standaard motoren, vliegt prima.
Ik vlieg zelf een oudere met standaard motoren en een 3s2p4000mAh Kokam (oude lipo) uitslagen tegen de 45 graden aan.
Hij doet harde spins, rol, cubaan, rugvlucht, negatief/positieve looping etc.
Landen op water zonder aanpassing werkt alleen niet geweldig, waterdicht issie wel :lol:

Prima vliegtuig voor dat geld!

Grt Ron
 
Beste setup voor de TWINSTAR II?

Zou toch nog even dit draadje willen opnemen!!
Er is al veel geschreven over de motor setup van deze TS II maar wat is nu de beste (brusless) setup nadat al wat meer ervaring is opgedaan op het veld. Welke motor (eventueel van UH) past het beste om dynamisch te vliegen (niet als een raket).

Bedankt voor samenvattende antwoorden,

Jos
 
Laatst bewerkt:
Ik vlieg hem met 2x 6/3D tjes op een 3S2000 lipo

Is goed voor 15 min dynamisch vliegen . ;)

Ik heb er een wieletje ingebouwt , gaat dus ook met grondstart.

Mvg Johan
 
Ik zag gisteren bij mij op de club iemand die voor zijn Twinstar een soort draagstel had gemaakt, van een oude TV-verpakking. Ik vond het wel slim, het hele toestel aan 1 handvat, hup in de auto.. uit mekaar zag het eruit als een Chinese puzzel maar het zat zó in mekaar.
67574a60d35cd09f3.jpg
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Back
Top