Vic Smeed Tomboy

Wie weet gaan we een minimum gewicht vaststellen voor de Tomboy..bv 500 gram.....reden....Ton dwarszitten...:eek::p

Nee hoor....echnie..
Oooooo das ech nie aardig maar maak nie uit ga toch winnen.
Ben al bezig met een Tomboy Special en die 500gr is dan een makkie.

Tomboy special.jpg
 
@Pappa
De crux bij de Tomboy zit 'm waarschijnlijk ook in het instelhoekverschil. Ik ken het model nog niet, heb wel een soortgelijk model. De bedoeling van het model is niet zo zeer "snelheid" als wel, langzaam hoogte winnen, wat thermiek genieten en langzaam naar beneden.

Volgens mij zou zo'n race-diesel prima passen op een Zaunkönig van Simprop. Niet helemaal vintage, maar een klein beetje vintage...

PS De Zaunkönig heb ik zelf gebouwd en zal ik volgende meeting meenemen (weliswaar elektro).

Leuk doe ik ook mee met de Zaunkonig

696105[1].jpg
 
Oh ja, en nog een dingetje; als ik op de originele tekening van Vic kijk, en de beschrijving lees, zie ik dat het kielvlak gelijmd moet worden op de romp.
Over het stabilo wordt niet gerept of ie vast gelijmd wordt of niet. De dowels zijn voor de tail-float of ook voor het stabilo?
De uitsparing in de kielvlak basis is groter dan het profiel van het stabilo.
Zou de bedoeling zijn om ruimte te maken voor als je het stabilo met elastiekjes vast zet, je onder de vóór of achterlijst een vulhoutje kan steken om te trimmen?

Vragen vragen vragen (over zo’n simpel kissie!)
 
Ik heb voor de aardigheid mijn Tomboy even gewogen, ik kom op 295 gram. Motor is een PAW 80D, met een 8x4 prop, achterstevoren gemonteerd om het vermogen te temmen. Anders gaat ie te hard! De PAW wil niet zo mooi pruttelen als bijvoorbeeld een Mills 75.
IMG_1547.JPG

Het zwaartepunt zit op 1 cm. achter de hoofdligger. Het kielvlak zit aan het stabilo gelijmd, niet aan de romp. Om mogelijk te maken dat dat kan opklappen, voor de termiekrem, is er een opening in de romp gesneden.
IMG_1549.JPG

En inderdaad, onder de achterlijst zit een trimhoutje.
IMG_1548.JPG
 
Laatst bewerkt:
Dit filmpje is van een vlucht toen de temperatuur daalde vanwege de ondergaande zon. Gevolg is dat je steeds een beetje meer compressie moet geven om het vermogen in de koelere lucht op peil te houden. In deze vlucht was het vermogen net aan de magere kant; in de vorige vlucht klom de Tomboy nog een beetje. Achteraf had ik wat meer peut in het tankje mogen laten toen ik het model losliet.
Voor wat betreft de drijvers: Helaas hebben ze nooit water 'geproefd'... Ze zijn gebouwd voor mijn eerste Tomboy, uit 1978, kun je nagaan. Het valt niet mee om een plas te vinden waarvan je met een VV model kunt vliegen. Zo'n stukkie water moet dan A. midden in een weiland of hei liggen zonder obstakels aan de rand; of B. groot genoeg zijn waarbij je dan weer een roeiboot o.i.d. moet hebben om achter het model aan te gaan. En C. de oevers moeten kaal en ondiep genoeg zijn. En die combinatie van mogelijkheden is tot nu toe aan mijn neus voorbij gegaan. Weet je een plek?
 
Laatst bewerkt:
Ja op OHA. Global warming gaat er voor zorgen dat de Vecht steeds vaker buiten haar oevers treedt. Dan moet je je kans pakken!

Een andere mogelijkheid is de oevers van de randmeren. Wel met aanlandige wind en groot weiland als achterland. En een bootje natuurlijk mocht de Tomboy een waterlanding maken. Overigens op sommige plekken kun je honderden meters het water in lopen zonder dat het water boven je knieën komt.

Of zoals op deze manier:

 
Laatst bewerkt:
In Appelscha ligt vlak achter het Canada meer een zwemvijver voor honden. Daar lopen de kanten keurig af en op een mooie dag loop je zo naar de overkant van het water . veel meer dan knie-diep is het niet. geen bomen er om heen en midden in een heide veld. meestal is het er vrij rustig.
Schermafbeelding 2020-10-28 om 23.08.59.png
 
staat geen bordje dat het niet mag ;-) het is honden losloop gebied en er lopen geen grote grazers of herten rond. Staatsbosbeheer is eigenaar van het terrein en ik weet niet of ze moeilijk doen als je er kabaal maakt . Vliegen op zich lijkt me er geen probleem, omdat je over het hele stuk mag wandelen en er geen vliegveld of iets anders in de buurt zit .
 
Ton's TB 354 gr, Henk's TB 295 gr.... ik heb Peters TomBoy al onder handen.....:p

Heb er al van alles uitgesloopt (spantje halverwege romp voor zware stuurstangen etc.) en kom nu uit op 363 gr met de PAW 1 cc Race voorin gehangen... PAW weegt 85 gr met drossel(!) en prop-dopmoer, zonder tankje.
Een MP Jet 0,8 cc weegt 55 gr. Dan zou hij op 333 gr uit komen.

Maar Peter wilde RC er in.... ff gewogen, RX, switch, 3x 9 gr servo en RX accu samen bijna 100 gr.... zonde van die 333 gr. (accu heb ik een 4 cell 1/3 AA 300 mAh mini-pakketje voor genomen; Peter had een batterijhouder met losse cellen er in gestopt.)

Misschien toch maar VV er van maken? En dan met thermiekrem?

Ben bang dat Dieselracer wil poken....:rolleyes:
 
Stel je wilt de TB met wat meer snelheid door de lucht heen laten klieven zonder verticaal te gaan, dan zou je de EWD wat kunnen verlagen door van het klosje onder de stabilo iets terug te nemen (foto courtesy Stunthenk):
full
 
Niet vergeten dat een VV sportmodel zoals de Tomboy ontworpen is om niet alleen motorvlucht te doen, waarbij je het vermogen aanpast op de snelheid waarmee je wilt klimmen, maar ook om goed te zweven. Wil je met RB sneller vliegen, zou je eerder de motordomping kunnen vergroten in plaats van de instelhoek verkleinen. Overigens, een zwaarder model zal sneller moeten zweven dan een lichter exemplaar, zodat de instelhoek sowieso kleiner uitkomt. Ik ga er ook van uit dat een Tomboy, als je hem radiobestuurd wilt maken, alleen richting nodig heeft. Voor driekanaals werk zijn er veel beter geschikte modellen, ook uit de oude doos.
 
Bij groot EWD zou je de motor/ prop schuin naar beneden kunnen richten (== motordomping vergroten) om te voorkomen dat bij toename “throttle” het vliegtuig op een gegeven moment verticaal gaat. Ik heb niet veel ervaring met het fine-tunen van dit soort klassiekers, maar ik zou in geval TB dichtbij origineel blijven ook qua motorvermogen. Een pittig, hoogtoerig dieseltje zou wel een erg geschikte kandidaat zijn voor de Zaunkönig. Daar zit bij mij een 55gr zware buitenloper in, plus wat plakjes lood èn rond het CG nog een 3s 1Ah LiPo... dus qua gewicht kan het (en werd het destijds ook gedaan).
 
Back
Top